Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak-e itt olyanok, akiket...

Vannak-e itt olyanok, akiket bántanak otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e itt olyanok, akiket bánt a családjuk. Mint szavakkal, mint fizikailag. Vagy a kettő közül az egyik. Engem egy ideig, míg anyámmal éltem, bántott fizikailag, most apámnál szavakkal bántanak. Már kész vagyok, hogy nincs normális családom. De mára beletörődtem. Ti mit tennétek? Ha lenne lehetőségetek, azonnal elmennétek? És szólnál róla otthon személyesen, vagy elég lenne egy üzenet? Nekem még nincs lehetőségem rögtön elmenni, de már eldöntöttem, hogy, amint lehetőség lesz, én menni fogok. Szerintetek jól gondolom? Elegem van a családomból.

Aki segít és válaszol, annak előre is köszönöm!


2012. okt. 4. 06:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak, de már elmúlt. Az apám korán elhagyott minket, anyám pedig egész életemben engem hibáztatott ezért. Megéltem a poklok-poklát, amit lelkileg okozott nekem, de még verésben is volt részem. 16 évesen szöktem meg először, de a rendőrök hazavittek. Természetesen, amikor látott minket valaki, akkor normálisan viselkedett, mint egy szerető anya. Senki nem hit nekem, a lázadó korszakomra tudták be a dolgot.

20 éves koromra lett annyi pénzem, hogy otthagyjam az egészet. Miután a rendőrök már nem tudtak visszavinni, feljelentett, hogy elloptam tőle több millió forintot, és hogy bántalmaztam. Azóta eltelt pár év, és időnként megcsap még mindig a szele a rossz akarásának, de már nem vagyok a közelében, így szépen lassan kezd normalizálódni a környezetem.

Menekülj el, ha tudsz, jobb már nem lesz.

2012. okt. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Amit mindenképp megtehetsz, hogy tanulj a lehető legjobban, hogy később több lehetőséged legyen, hisz csak magadra számíthatsz. Ezenkivül tartózkodj minnél kevesebbet otthon, iskola után irány a könyvtár, menj el futni a parkba stb... Ha otthon bármiért beléd kötnek, ne állj le veszekedni, vagy érvelni, úgyse értik meg. Ha látják, hogy nem tudnak felidegesíteni, nem lesz nekik akkora élmény, hogy cseszegetnek. Mindenképp keresd fel az iskolapszichológust, ha van, hátha tud segíteni hogy könnyebben tudd kezelni a helyzetet. Ha van lehetőséged, nyáron menj diákmunkára és úgy gyűjtsd a pénzt, hogy ne tudják elvenni tőled. Ha elég idős vagy, hogy elmenjél otthonról, egyszerűen pakolj össze és jelentsd be, hogy elköltözöl. Ha félsz, hogy bármilyen megtorlás követhetné ezt, akkor persze inkább szó nélkül az ország másik végébe. Utána ajánlva adj fel egy levelet és közöld, hogy nem vagy rájuk kíváncsi.
2012. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem apám bántott nagyon sokat gyerekkoromban,meg amég sokban függtem tőle.Gyerekkoromban vert is,utána csak néha csattant el egy-két pofon,meg egy verés,inkább szavakkal bántott,meg a folytonos kötekedésével kergetett az őrületbe.De a vicc az egészben az,hogy sokan mondják,hogy nagyon szeret,meg ha valaki bántott,ő volt az első,aki elintézte,a franc se tudja,velem miért nem volt képes soha normálisan viselkedni.Úgy bánt velem,mintha gyűlölne.Végül a viselkedésének meg lett a következménye,velem történt qrva nagy baj,na,akkor leállt,mert sokan ellene fordultak.Amúgy sokan irigykedtek rám,mert együtt vannak a szüleim,nekik meg elváltak,hát nem mondom,marha irigylésre méltó életem volt azért,mert együtt maradtak a szüleim.Ennyire buták az emberek.Azt viszont már rég eldöntöttem,hogy nekem ilyen szeretet nem kell.Még mindig otthon lakok,de már nincs az,ami régen.Remélem,találok majd olyan munkát,amivel van lehetőségem feljebb emelkedni fizetésben és el tudok majd költözni.Minimálbérrel megy a faßom,nem akarok nyomorogni.

Neked kitartás,kérdező!Amég otthon laksz,legyél minél kevesebbet otthon,az sokat fog javítani a helyzeten.

2012. okt. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Niki23 válasza:

Szia!

Igaz engem nem vert anyu de engem is egyedül nevelt nem egyszerű nekik sem!( de ez nem azt jelenti, hogy bármit megtehet)

És milyen szavakkal bántalmaz? Mert van úgy hogy a "gyerekek" azt érzik hogy rossz minden de, lehet nevelő hatással csinálja! ne érts félre nem természetes hogy állandóan csúnya szavakat használ de, hogyha néha megszid (pl ne így csináld stb.) az előfordul( attól még szerethet) bár szerintem normálisan is el lehet mondni mindent! Próbáld megbeszélni vele hogy így érzel és ne csinálja ezt!

Ha úgy érzed hogy tényleg nem csak megszidás akkor lépj és még sem változik akkor szerintem elsősorban menj be valami családsegítőbe vagy neten néz utána kihez lehet fordulni ilyen helyzetbe és kérj hivatalos helyen segítséget( főleg ha kiskorú vagy)!

Lelépni nem egyszerű ahhoz dolgoznod kell és jó kelesettel kel hogy rendelkezz hogy eltudd magad látni!

Remélem helyre áll az életed és nem kell elmened otthonról!

2012. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Akik eddig válaszoltak, azoknak nagyon szépen köszönöm a kifejtett és őszinte válaszokat. Elnézést, hogy később írom ki, hogy megköszönjem mindenki segítségét, csak suliban voltam.

18 éves fiú vagyok. És egyelőre szakközépben tanulok. Keresetem nincs sajnos. Nyáron akartam dolgozni, 4 helyre is jelentkeztem, de sehol sem alkalmaztak, különféle okok miatt. Valahol a gazdasági okok miatt, van, ahol nem akarták vezetni a naplót a diák munkájáról. Így sajnos nem maradt semmi lehetőségem akkor. Nagyon szerettem volna dolgozni menni.

Már korábban volt abból is vita itthon, hogy sokáig kimaradtam. Sokáig alatt értésetek délután 4 óra, fél5. Megbeszélni sajnos nem tudok a családommal dolgokat. Több generáció él együtt, mindenkinek más a véleménye, nézőpontja. Ha szóba hozom ezt a témát, akkor csak a vita lesz belőle, amiben én húzom a rövidebbet.

Szavakkal konkrétan úgy bántanak, hogy én vagyok a világ legrosszabb embere ( persze ezt nem így fejezik ki ), hanem trágár módon. Ha dolgozok itthon, abban köszönet nincs. Semmivel sem lehet jót csinálni. Ha dolgozok akkor örülnek, utána meg megkapom, hogy én milyen egy "rossz" alak vagyok, meg hogy sosem csinálok semmit.

2012. okt. 4. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Édesanyám nagyon korán meghalt, édesapám alkoholista, és 2testvérem van. Amint a nagyobbik(ő féltesóm) egyből úgy kezdett el vele viselkedni, hogy el kellett mennie otthonról.. Persze szegénynek nem volt munkája, de nagyon hamar tudott szerezni, szerencsére.. Azóta családja van. A középső tesóm, aki lány, ő nagyon bírja a dolgokat, még mindig otthon lakik, a barátjával. Én mikor a 14.életévemet betöltöttem, apám elvárta tőlem hogy én főzzek mossak takarítsak, és persze jól teljesítsek a suliban.. Csak az volt a baj, hogy reggel negyed 8tól 4ig mindig suliban voltam, aztán még tanuljak.. Aztán jött hogy én milyen hülye vagyok.. stb..Ruhát, illetve kajára semmi pénzt nem kaptam, ha kértem ordított velem, hogy miért nem teremtem elő magamnak azt a pénzt.. Tudod, lelki terror.. Aztán amikor betöltöttem a 18at, pár napra rá, úgy megütött hogy nekem elegem lett az egészből. Persze akkor is be volt nyomva.. Én akkor megmondtam neki, hogy másnap szedem a cuccaimat, és elköltözöm.. Szóltam az oszinak hogy ebből az okból nem megyek suliba.. Egyik nagyon jó ismerősöm édesanyja befogadott engem.. Apám azóta is próbál engem visszaszerezni, de ez már nem megy neki.. Most 23 vagyok és nem bántam meg hogy eljöttem.. Azóta a középső otthon lakik és ugyanígy viselkedik vele.. Csak azt tudom mondani neked, ha dolgozni akarsz akkor azt hétvégén tedd, pl egy korrepetálás keretében.. Biztos jó vagy valamilyen tárgyból, és kiírod egy-két internetes portálra hogy korrepetálást vállalok általános iskolás alsó tagozatosok részére.. Tudom milyen sz*r neked, de valahogy kezd el "menekülni".. És ha támasz kellene,írj nyugodtan ;)
2012. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!