Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék édesanyám barátjá...

Mit tehetnék édesanyám barátjával?

Figyelt kérdés

Fél éve vannak együtt.Eleinte csak néha-néha találkoztunk.Jófej volt, szimpatikus.Késöbb egyre többször jött és volt hogy napokig nálunk maradt és egyre inkább a család részévé vált,ô is megjelent családi eseményeken(szülinap, névnap...stb.).Habár emberileg nincs vele semmi tolerálhatatlan problémám, képtelen vagyok elviselni, hogy a családunk részévé válik.Félek attól, hogy egy nap ô is azt mondja otthonának, amit én.Most már akkor is rosszul érzem magam ha csak meglátom és nagyon nehéz vele normálisan beszélnem, mert legszivesebben elküldeném a *******-ba,pedig ô tényleg nem akar rosszat.Hogyha majd végleg ide költözik,én úgy érzem nem bírnám elviselni, de az elköltözés(apámhoz) túl drasztikus lépés lenne. Édesanyámmal szeretik egymást. Mással is volt ez így?

Mit tehetnék?

16/f



2012. okt. 7. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahol természetes, hogy így érzel. A ti otthonotokban ő mégiscsak egy idegen. A legtöbb emberben kavarognak hasonló érzések, de ezt általában az új "lakótársra" hárítják: mert sokáig égeti a villanyt, mert nem mosogat, mert benyit a füdőbe kopogás nélkül, stb. Egyszerűen arról van szó, hogy szokatlan, és úgymond semmi köze oda hozzátok. Szerintem idővel megbékélsz majd a helyzettel, ha látod, hogy anyukádnak is jót tesz ez a kapcsolat. Türelem, kitartás! :)
2012. okt. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mással is volt ez így, de egy kamasz a végtelenségig igazságtalan, de ezt akkor és ott nem látja be, csak utólag, sokkal később. Például én is így voltam valamikor szülein új férjével, feleségével. Teljesen igazságtalanul, mert nagyszerű emberek voltak. Itt most a te hibádon kell túllépni, nem az övéken.
2012. okt. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Probald elfogadni,mert a te otthonod nem sokaig marad,meg egy kicsi es kirepülsz onnan,edesanyad pedig egyedül marad.
2012. okt. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyádnak joga van arra, hogy legyen mellette valaki.

Nem tudom mit szólnál, ha töled azt várná el anyukád, hogy NEKED ne legyen soha barátnöd, mert akkor nem maradsz vele.


Fel kell nönöd, és elfogadni, hogy neki is szüksége van családra, - és ebbe nem csak te tartozol bele. Inkább örülj, hogy rendes a barátja és veled is kijön, illetve neked is szimpatikus.

Az ilyen érzések valamennyire természetesek, de le kell öket gyözni, márcsak anyukád érdekében is.

2012. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm minden válaszolónak.
2012. okt. 8. 18:40
 6/6 anonim válasza:
100%

szia!

Nalam is ugyanez a helyzet ense tudtam feldolgozni h elvaltak a szuleim

(fel eve) mai napig nem tudom feldolgozni majdnem mindennap sirok :'(

14f

2012. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!