Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért alakult ki, hogy a...

Miért alakult ki, hogy a házastárs halála után a gyerek örököl, nem a férj/feleség?

Figyelt kérdés
Számomra ez olyan furcsa. Ketten dolgozunk valamiért, és ha meghal a társam, akkor mindenem "elveszik" és a gyerekeimé lesz. Értem, hogy van haszonélvezeti jog, de számomra ez akkor is érthetetlen. Van arra egyébként mód, hogy arról írjon valaki végrendeletet, hogy halála után a házastársa örököljön, és csak utána a gyerekek? Nem is annyira a pénzről van szó, mondtunk már mi le örökségről szegényebb rokon javára, csak nekem rosszul esne, hogy abban a házban, amiért egy életen át dolgoztunk csak megtűrtként lakhatok.
2012. okt. 7. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

HA együtt szereztetek valamit (pl egy házat) akkor annak a fele a tied - az anyáé-, függetlenül attól, hogy kinek a neve szerepel a telekkönyben. A másik fele - azaz az apa része - az, amit a gyerekek örökölnek.

A haszonélvezetnek az a lényege, hogy a gyerekek ne tudják a megmaradt szülöt kitenni, viszont azért nem a másik fél örököl, hogy a megmaradt szülö ne tudja a gyerekek feje fölül eladni a házat és igy kisemmizni öket.

2012. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Most már örökölhet szülő is...


Szerintem végrendelettel megoldható, van köteles rész és a gyerekek nem zárhatóak ki belőle (csak alapos indokkal).

2012. okt. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pityeeesz ***** válasza:
94%
Azért mert akkor halomra gyilkolnák egymást a házastársak. A gyerekek meg ritkábban nyírják ki a szüleiket a pénzért.
2012. okt. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

"amiért egy életen át dolgoztunk csak megtűrtként lakhatok."


A haszonélveti jog erősebb a tulajdonjognál, úgy bármilyen meglepő, de a tulajdonos a "megtűrt".

2012. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
*haszonélvezeti jog
2012. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

szerintem nem jól ismered a törvényt.

a felét a házastárs örökli, a másik felét pedig elosztják a gyerekek közt egyenlő arányban. ja, és az özvegy az egész ingatlanra haszonélvezetet kap, ami erősebb a tulajdonjognál.

2012. okt. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

A tulajdonjognál nincsen erősebb. A hasznonélvezet pedig megváltható.


Természetes, hogy a gyermekeid örökölnek. Azzal, hogy megszülettek élve, már örökösök. Nem értem, hogy miért puffogsz: ha gyereket AKARSZ, akor természetes, hogy az egy életen át való kuporgatás stb. célja az, hogy a leszármazóid örököljnek. Nemdebár?


Ha viszont nem érdekel más, csak a kaparás és a kuporgatás, és a saját gyerekedre vagy kiadva, hogy ugyan miért is örököl, akkor mi a francnak vállalsz gyereket?


Nem veszik el mindenedet. Csak a felét, a maradék a tied, a tulajdonod. A tulajdonoddal életedben azt teszel, amit akarsz. Ha elkótyavetyéled, elajándékozod, felfrüstükölöd, vagy eliszod, akkor a gyerekeid csak anyukától (vagy apukától) fognak örökölni, utánad nem.

2012. okt. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ember a gyerekeiért dolgozik nyilván te is nekik akarsz biztos jövöt.

Így védve vannak a felek attól hogy kisemizék őket.

Ha a lakás fele a tied te tulajdonos vagy nem megtürt személy, a pénz fele is a tied.

Azért is van így hogy a vagyon mindig a vérszerinti családban maradjon ne legyen az hogy a házastárs 3. unokatestvére örököljön akinek ugye nincs köze hozzá.

2012. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes téma, nálunk is az én nevemen van a ház, de azért van mert nem is akarom hogy a férjemé legyen ha meghalok, én kizárólag a gyerekeimnek akarom. Ha akarnám hogy a halálom után a férjemé legyen, akkor 2 névre iratjuk, vagy örökösödési szerződést kötök. Persze tudom felszinesen hogy együtt szerzett vagyon stb.., megtámadható ez a dolog.
2012. okt. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!