Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vagy mivel tudnám meggyőz...

Hogy vagy mivel tudnám meggyőzni a férjemet, hogy menjen pszichológushoz / pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Nehéz eset, és hosszú is a történet, nem akarok untatni vele senkit. Lényeges dolgok, hogy tele van feldolgozatlan gyerekkori és fiatalkori traumákkal, láncdohányzik már szinte és kicsit többet sörözik, mint ami egészséges lenne. A sörözés meg a rengeteg cigi szerintem mind csak "kísérőtünet", az alaphelyzet az, hogy nem találja a helyét és nem lel békét a saját lelkével...

Nagyon szeretem és nagyon szeretnék segíteni neki, mert ezek elég aggasztó dolgok. Igazából akkor "borult meg", amikor megszülettek a gyerekeink, és gondolom ez az óriási felelősség már önmagában is elég lenne, plusz a régi dolgok, amiket csak cipel. Nagyon jó férj és apuka ezzel együtt, ezért nem szeretném, ha idő előtt tönkretenné az egészségét és / vagy elveszítenénk.

Sokat beszélgettünk mindig is, és nagyon életvidám srác volt, rengeteget buliztunk, jöttünk -mentünk. De újabban nagyon gyakran előjönnek ezek a sötét gondolatok nála.

Nem tudom hogy kezdjem... szeretnék vmi szakértőtől segítséget kérni. Hol érdemes keresnem és őt hogyan vehetném rá. Szívesen veszem az ötleteket, javaslatokat.


2012. okt. 7. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Én annak idején ezért hagytam el egy pasit, mert ugyanilyen világfájdalom volt benne, annak ellenére hogy velem nagyon kedves volt, meg vidám, de sokszor előtört nála ez a depresszió-féle. Nagyon megijedtem tőle, és arra gondoltam, hogy ha vele kötöm össze az életemet, akkor nagyon le fog húzni, éreztem, hogy veszi el az energiámat. Jó ember, kedves, de ő például nem is akart gyereket, mert attól félt hogy a gyerek örökli valahogy az ő "beállítottságát". Én is mondtam neki hogy el kéne menni pszichológushoz, aztán az anyukáját is beavattam, aki persze semmit se tudott az egészről, és engem nézett hülyének, és a srác még meg is haragudott, hogy miért szólok én bele, ez az ő dolga. Úgyhogy itt eldőlt. Ha az ő dolga, rendben, de engem ne rántson magával. Hát otthagytam. Azóta se változott, bár nem találkozunk.


34/N

2012. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ő nem látja be, hogy gondjai vannak, és nem akar szakemberhez fordulni, akkor te semmit nem tudsz tenni.

Én is jártam ilyen cipőben és válás a vége, mert évekig könyörögtem, hogy menjen szakemberhez, de szerinte semmi baja...

2012. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszer említsd meg neki, hogy te hogy látod a dolgokat, és azt is, hogy talán jó volna, ha kereshetne egy szakembert. A többi az ő dolga. Ha nem motivált, azaz nem ő akar menni és változni, akkor nem ér semmit az, hogy te hajtod, vagy kéred, hogy menjen. Elmegy a békesség kedvéért, aztán hamar el fogja érni, hogy a terápia befuccsoljon.


A legjobb volna azonban egy párterápia. Ugyanis, ha valóban elmegy egy jó szakihoz és elkezd javulni az állapota, akkor párterápia nélkül te fogod visszahúzni. (Ha akarod, ha nem - ezek nem tudatos dolgok.)

2012. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bence_ ***** válasza:

Van olyan férfi barátotok akivel mind ketten jóban vagytok?

Édesapja,kolléga,körzeti orvos, a csapos?

2012. okt. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


1-2. nem fogok elválni, mert egyébként tökéletesen megvagyunk, és nem húz le és nem úgy kell elképzelni, hogy világfájdalommal savanyú arccal leledzik.

Arról van szó, hogy szerintem ha végre valahogy fel tudná ezeket a borzalmakat (tényleg azok, nem akarom őket részletezni), akkor nem lenne szüksége a cigire / sörre.

4. apu már nem él, egyébként neki is igen nagy része van ebben az egészben. Bármilyen hihetetlen, nem jár kocsmába. Barátot nem szívesen vonnék bele, mert nem tartozik rajtunk kívül senkire ez az egész.

3. igazából vmi ilyesmire gondoltam, hogy ha én is ott lehetnék, talán neki is könnyebben menne a beszélgetés, és igen, nekem is részt kéne venni benne. Csak azt nem tudom, hogy hol meg hogyan kéne a megfelelő szakembert megtalálni, illetve hogyan tálaljam a "programot". Szóba került már és kb úgy van vele a drágám, hogy szerinte egy beszélgetés után elmenne a pszichológus kedve mindentől. Bár lehet ez csak a tiltakozás, ellenállás része. Kezdi egyébként belátni, hogy nem a szőnyeg alá söprés a megoldás.

2012. okt. 8. 07:26
 6/7 Bence_ ***** válasza:

Férfi ember csak akkor kér segítséget ha neki már nincs ötlete. De neki van, hisz eddig még nem kért.

Másik férfit azért kéne bevonni mert egy harmadik félnek jobban hiszünk mint a közvetlen hozzátartozónak. Hozzá érzelmileg nem köti semmi. Tőle nem lesz olyan rossz azt hallani, hogy problémái vannak.

Egy jó kineziológust ajánlanék a párodnak.

2012. okt. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmivel. Az ő élete, az ő dolga, az ő elhatározása. Más helyett nem tudsz élni, se meggyógyulni.
2012. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!