Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel otthon levő...

Kisgyerekkel otthon levő anyukák, nálatok ki szerel meg dolgokat a háztartásban, ha elromlanak?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nem ég a villany az egyik helysében nálunk, nem pusztán körte-csere a probléma, de én a villanyszereléshez nem értek, pénzem viszont nincs szakembert hívni. (gyes és csp mind a gyerekek dolgaira megy el)

A férjem ma reggel elkezdett üvölteni, hogy miért nem csinálok már végre valamit a villannyal, ne rá várjak folyton, nem karbantartó, nem ér rá a munkája mellett (bár ő meg tudná szerelni).

Erre most mit lehet reagálni?



2012. okt. 11. 11:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Kortecsere stb. én megoldom. De ha nagyobb dolog van villany (ennek van kitanulva), szobafestés, tákolgatás, szerelés mindnet o csinál. Az autokhoz nem ért. Nem mondom,hogy kissebb gondokat megcsinál, de ha nagyobb a baj, szervízbe kell vinni.
2012. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Háááát... igazából visszaüvöltöttem, hogy a napi teendőim mellett jó, ha pisilni el tudok menni, nemhogy kitanulni egy új szakmát (amúgy én is szereltem már fel csapot, festettem, mázoltam, gletteltem, csiszoltam, parkettáztam, de az áramhoz nem értek).Erre bukott ki, hogy igazából meg tudná csinálni, de már a sok munkája mellett nem hajlandó.

Mondtam, hogy akkor hívjunk villanyszerelőt, de annak ám pénzt kell adni, nekem meg nincs. Mondta, intézzem én, ő nem hajlandó még ezzel is foglalkozni, és én szégyeljem maga, milyen háziasszony vagyok ilyen lakáskörülmények között. :-O

2012. okt. 11. 11:47
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el vagy válj el, ez nem férfi hanem egy állat akit rendben kell tartanod.
2012. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Mindent a férjem szerel meg sem kell rá kérnem. viszont a házimunkába tényleg semmit nem segít bele.
2012. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Amit utoljára írtál kérdező az durva.Milyen háziasszony vagy ilyen körülmények között.Na én azt csinálnám,amit az egyik válaszoló írt (6-os) ,hogy "Te nem vagy képes megcsinálni? Elvileg te lennél a férfi, de ezek szerint tévedtem." Majd elmenni, hadd rágódjon a szégyenén." Én ezt csinálnám.A büszkeségét kell letörni.Az én férjem is büszke,de ilyen h.lyeséget még ő sem mond.:)
2012. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Hát apám is mindig azt vágja a fejemhez hogy ő nem ért hozzá (csak nincs kedve hozzá) csináljam meg én. Így már kiscsajként tudtam számítógépet szerelni/tisztítani, meg tudok javítani pár dolgot (néhány háztartási gépet is), festek-mázolok meg egy kicsit értek az autókhoz is. Legjobban a számítógépekhez értek, mert ebben kértem a legtöbbször segítséget, és mivel nem kaptam, hát ki kellett tanulnom rendesen :)
2012. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Váljak?

Alázzam meg?

Tanuljam meg mégis a villanyszerelést?


Eddig a kivárást választottam, de még azt hiszi ő jött ki belőle hősként én meg lusta dögként...

2012. okt. 11. 12:24
 18/29 anonim ***** válasza:

ui: Ezzel nem azt akartam mondani, hogy nálatok ez a normális amit a férjed csinált, mert abszolút nem az. Ami nálunk volt az sem normális. Csak elmeséltem hogy én nem a férjemtől kaptam meg ezt, hanem apukámtól.

16-os voltam

2012. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Na tudod mit? Akkor lenne ott fény, ha nekem kellene megszerelnem.

A férjem dolgozik, este jön haza, nem várom meg mindeféle dologgal, amit megtudok csinálni, azt megteszem, de 1 éves babával vagyok itthon, aki most fedez fel mindent, nehogy már még villanyt is szereljek.Amit meg mondott, megérdemel egy vasalót a fejébe.

Oldja meg, téged nem zavar :) mond ezt neki!

2012. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Szerintem a villany szerelés amúgysem olyan, amit "illetékteneknek" firtatni kéne. Ha egy6 csapot rosszul szerelsz fel, vagy egy csavart nem húzol meg jól, az egy dolog, de ha megcsap valakit az áram az összekókányolt munkád miatt, az már kevésbé "poénos". Tehát én azt mondom, hogyha nincs kit megkérni, aki esetleg meg is tudja mutatni mit kell ilyenkor ellenőrizni és hogyan kell megjavítani, csak úgy magadtól inkább ne próbálkozz!


Egyébként mi mindent megoldunk a párommal, fiatalok vagyunk még sokszor ketten állunk a probléma mellett és ötletelünk. Szerencsére mindkettőnk családjában vannak "ezermesterek", akik ugyan elég távol laknak tőlünk ahhoz, hogy bármikor átugorjanak segíteni, de telefonon bármikor nyújtanak "távszervíz" szolgáltatást. :) Ha nagyon nem megy, akkor mérlegelünk, hogy az az olcsóbb, ha egy rokont kérünk meg, hogy nézzen rá (persze benzint mi fizetjük, már ha engedi az illető), vagy az ha szakembert hívunk. Édesapám pl mérnök, de van egy villanyszerelő szakmája is, ha ilyesmi problémánk van egyértelműen őt hívjuk. Amúgy is mindenhez ért, költözésnél is ő irányította a munkálatokat (csempézés, metlakizás, parkettázás, tapétázás, meszelés, stb), mi meg csináltuk és tanultunk erősen.

2012. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!