Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én utálom a saját anyámat...

Csak én utálom a saját anyámat amióta értelmesen gondolkozom? 15/L

Figyelt kérdés
Nem vagyok az a lázadó típus,ezt bárki megmondja, de egyszerűen úgy viselkedik az anyám, annyira szemtelen, hogy elviselhetetlen! Januári születésű,és ő olyan ha kijavítom teljesen normálisan hogy még nincsen negyed 7 hanem még csak 10 van akkor képes nekem jönni hogy mit képzelek magamról hogy nem hallgatok rá, meg hasonlók. É ma például pont ez történt, és képes volt hamarabb kiküldeni a buszmegállóba minket hugommal, aki mellesleg az egyenruha miatt nejlonharisnyába kellett, hogy menjen, és ő kiküldött hogy neki már negyed van, menjünk! Meg minden este már 8 órakor elkezd ordítozni, hogy menjünk aludni mert kelni kell meg készítsük a ruhánkat, ja és nem lakom messze igaz bejárok de a buszom 19 perc alatt bent van a városban! és még csak nem is kelek olyan korán, igaz sokaknak ez korán van de a szervezetem azért már megszokta, és képes vagyok felébredni akármikor alszom el... mer egyébként, ha meg elküld aludni és kikapcsoltatja még a tv-t is nehogy legyen valami fény hogy elaludjak rajta ha nem vagyok fáradt, akkor én még a telefonom fénye mellett van hogy kifestem a körmöm körömerősítővel, vagy legtöbbször zenét hallgatok még egy órán keresztül é így is 11-kor teszem le legtöbbször a telefont és még akkor se vagyok olyan fáradt, de képes vagyok felkelni! de anyám akár milyen apróságon, kis szaron 2 órán keresztül is mondja hogy milyen hülye vagyok meg hogy kiröhögnek majd meg hogy szánalmas vagyok, és ezzel élek már azért egy jó ideje! rengeteg példát tudnák mondani mert azért már egy ideje hallgatom ezeket a beszólásokat hozzászólásokat meg van hogy fejest is kapok. Tehát remélem nem vagyok ezzel egyedül és nem tudom mit csináljak mert már nem egyszer kértem az istenkétől hogy szabadítson meg tőle néhányszor egy időre:SS:(((

2012. okt. 11. 15:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
Kibírsz még 3 évet, akkor elmész egyetemre másik városba, lehetsz kolis, ott majd nem szól bele a dolgaidba. Az én anyám nem volt ennyire idegbajos, de engem már az is zavart. Sajnos nem tudsz vele mit csinálni, nem hinném hogy megváltozna.
2012. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
egyébként, apa nem ilyen ő nyugodt, de anyának bármilyen kérdést felteszek mindig olyanokat válaszol hogy az úgyse jó nekem meg hogy mienk az neked egyszerűen már azt is unom hogy ugye ő egy olyan helyen dolgozik ahol sok ember megfordul és beszélnie kell velük és a legtöbb embernek elpanaszolja hogy milyen hülye vagyok meg hogy kapkodok meg hasonlók. Ma is amikor hazaértem egy világ tört össze bennem amikor a garázsunkban megláttam anyám kocsiját:(( és ugye letört voltam, itthon ezt nem tudom leplezni, de suliban állandóan mosolygok meg nevetek, és ezt anya észrevette és kérdezte hogy na már megint milyen bajod van meg szívatott azt leste hogy mikor eltettem le egy szőlőszemet is vagy egy vízcseppet... ja és új építésű lakásban élünk apa, anya a húgom és én. amúgy ha anya nincs itthon és 3-an vagyunk itthon teljesen jó a légkör nagyon jókat beszélgetünk segítünk egymásnak, mint egy rendes család! ja és van egy gyanúm hogy anyám esténként iszik, mert néha szoktuk látni húgommal hogy dugdos dolgokat, de csak este és akkor is ha majdnem észrevesszük tök ideges lesz és durván beszél, bánik velünk:SSS
2012. okt. 11. 15:54
 3/25 A kérdező kommentje:
igen, azt én is nagyon várom hogy nem csakhogy itthonról elmenjek, hanem az országból is! csak a húgomat apukámat és a nagyszüleimet sajnálom itthagyni:s anyámat semmiféleképpen!
2012. okt. 11. 15:56
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

Ne utáld, ő is bizonyára szeretetből teszi.

Még ha nem is úgy tűnik...


Aggódik, hogy elkésel, fáradt leszel, blabla.

Nem vagy egyedül, teljesen normális jelenség, hogy te mást gondolsz erről, mint ő.


Megoldás szerintem az lehet, hogy igyekszel bebizonyítani, hogy képes vagy beosztani a saját idődet, nem csúszol, lássa, hogy "töröd magad" :-)


A beszólásait hagyd figyelmen kívül, biztos vagyok benne, hogy valami más gond nyomasztja, amit (sajnos, és nem helyes módon) rajtatok vezet le.

Kérdezd meg egy alkalmas pillanatban, mi bántja.

2012. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%

Na, mint írod, itt is lehet a titka, hogy iszik, és ettől ilyen agyament.

Apukáddal lehet erről beszélni?

2012. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
58%
Nem, nekem normális anyukám van. Ha néha összeveszünk, olyankor se haragszok rá 10 percnél tovább. Nem tudom milyen lehet neked, de el tudom képzelni. :(
2012. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
persze, már mondtuk neki is, és ő is észrevette már, de egyszer egy utalást tett a konyhában amikor épp vacsoráztunk, és mondta hogy olyan sör szag van, erre anyám egyből odanézett mi sörszag? te teljesen hülye vagy mitől enne itt sörszag, erre megkérdezett minket hogy érezzük-e(igaz nem éreztük de azt mondtuk hogy igen) és azt mondta hogy ő nem érzi így inkább nem akartunk vele konfliktust. Amikor meg beszólogat, akkor már megtanultam egy éve hogy nem fog érdekelni meg figyelmen kívül hagyom, és próbálok ilyenkor minél hamarabb végezni ott a dolgaimmal és rögtön eltűnni, ha ez nagyjából egy vagy két hónapja tűnt fel neki, és már ilyenkor azt is mondogatja hogy igeeen el kell menni végig se hallgatjuk azt amit a másik mond(nem csoda hiszen mindenre kihat az amit a lelkemmel művelt!) de nem szólok vissza mert félek hogy megrángat és bajom lesz :(( annyi mindent tudnák írni... hogy huuu:SS és az az érdekes még hogy ha ki is javítom akkor ez az egy dolog amiben nem ismertem még ki hogy mikor fog megsértődni tehát legtöbbször beszólásként értelmezi:SS pedig ha valakit sajnos őt nagyon ismerem a hibáit illetően-.-
2012. okt. 11. 16:12
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

Csak egy példa hogy mi lehet ennek az oka. Lehet hogy anyukádnak a munkahelyén egész nap jó-pofiznia kell főnökökkel, kollégákkal és ügyfelekkel még akkor is ha nagyon idegesítő a viselkedésük, munka közben meg mondjuk még jól el is fárad. Gyűlik benne egész nap a feszültség, és amikor még a te viselkedésed sem tetszik neki valami miatt (mellette lehet hogy neked van igazad), akkor kifakad. Az se lehet jó érzés neki, hogyha úgy érzi hogy te már nem kedveled.


Bár most nagy egyenjogúság korában élünk, nekem az a tapasztalatom hogy a nők sokkal kevésbé képesek feldolgozni a stresszt, sokkal könnyebben kifakadnak. Ezért kell melléjük egy erős férfi, aki testüket, lelküket karbantartja.

2012. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
volt néhány alkalom hogy mondta hogy én utálom őt, amikor hasonlókról beszélgettünk, persze akkor amikor már úgy ordítottam mint a sakál idegességemben és kapkodtam a levegőt mint egy retardált fóka de azon kívül soha nem beszél velem olyanokról és akkor is mondta hogy már pici korom óta utálom őt és hogy mindig látta rajtam (de azt soha nem mondja hogy ez ellen tenni szeretne!:S) mert csak a feszültséget fokozza
2012. okt. 11. 16:18
 10/25 A kérdező kommentje:
ő mindig mindent úgy fog fel mintha az átkozottul nagy gond lenne és tényleg stresszel, és igen a munkahelyén is voltak olyan helyzetek hogy a főnöke nagy nyomás alá helyezte, és akkor még apával is kötözködött hogy biztos nője van és azért jár haza későn, holott apa megkereste még azt a kis pénzt is akkor, azóta már jobb a helyzetük munka ügyében, de most meg már más a főnöke anyának egy teljesen nyugodt tapasztalt hölgy de ez még a szigorú főnök előtt is ez volt tehát mondom neki ez a természete és nem tudom mit csináljak mert egyszer nekem lesz bajom ezek miatt, és ő ezt direkt figyelmen kívül hagyja.
2012. okt. 11. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!