Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is érezte már úgy, hogy a...

Más is érezte már úgy, hogy a házasság, gyerekvállalás nem "jó" dolog?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit fura a kérdés, de most a közelemben 3 pár válik és komolyan elgondolkodtam hogy megéri-e.


A legjobb barátnőm az egyik sajnos. A férje gyerekkori barátom, mi együtt dolgoztunk, én mutattam be őket egymásnak. Elég jól ismerem őket. 8 éve házasok, van 2 gyerekük. Okos, intelligens emberek, de most kifordultak magukból. Egész egyszerűen nem tudnak túllépni dolgokon, folyton keresztbe tesznek egymásnak és nem érdekli őket hogy a gyerekek szívják meg az egészet. A nagyobb 9 éves fiú bepisil éjjel, van hogy nem tud aludni és az iskolában alszik el. A kislány 7 éves, ő talán jobban viseli de ős is nagyon sokat változott negatív irányba sajnos.


A másik két család életébe ennyire nem látok bele, de amennyire igen ott ugyanez megy.


Próbálok segíteni a barátnőmnek, de aztán hazamegyek és csak az van bennem hogy SOHA SOHA SOHA. Sem férj, sem gyerek.


Ti is éreztetek már így? Hogy léptetek túl rajta?


27 éves lány vagyok.


2012. okt. 14. 16:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
A te családod nem feltétlenül lesz ilyen!
2012. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
12%

Ez így nem igaz. Ha szeretik egymást, akkor a gondjaikat meg tudják beszélni és megoldani. Nem megvárni, amíg eldurvul a helyzet.

Az a baj, hogy ma sokan nem képesek toleránsak lenni. Főleg

a nők azok, akik minden apróságért megsértődnek.

Ez nem a házasság intézményének a hibája.

2012. okt. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit olyan, mint amikor az ember eszik egy ételt és hajszál van benne. Ez nem jelenti azt, hogy ő soha nem fog ilyet főzni, mert úgyis hajszál lesz benne.


A házasságba kellő ön- és emberismerettel érdemes belevágni, illetve még előtte jól megnézni, hogy konfliktushelyzetekben hogy viselkedik a másik.


A férjemnek ez a második házassága. Egyszer kérdeztem, hogy mi volt a fő ok, ami miatt elvált. Mondta, hogy a veszekedések. Oké, de mi is szoktunk veszekedni, mégse akarsz elválni.

"Igen, mert veled meg lehet beszélni, tudok kommunikálni és valamilyen kompromisszumra jutunk, akkor is, ha előtte magas C-n indítottunk. Ez a nagy különbség, a kommunikáció."

2012. okt. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
A "ki a hibás" témába nem szeretnék belemenni. Amennyire én látom, mindketten sokat hibáztak.
2012. okt. 14. 17:14
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, te egy alkoholista prosti vagy, aki minden éjszaka hullarészegre issza magát? Ugye hogy nem? Pedig sokan ha egy pohár piát látnak, nem tudnak megállni az x. pohárig, és nem tudják azt, hogy mikor és kivel. Pont ugyanígy van a házassággal is - a ti életeteket te és a leendő párod fogjátok meghatározni. Attól, hogy sokan elrontják, a házasság nem feltétlenül rossz dolog.


Bocs egyébként a drasztikus hasonlatért, csak azt akartam, h értsd a párhuzamot :)

2012. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon jól látod a dolgokat. Én is végignéztem már pár válást, vagyon lenyúlást, veszekedést. Kösz nem.

Gyerek meg egyszerűen nyűg. Káros a szabadidőmre, hobbimra, pénztárcámra, mindenre.

2012. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
28%
17.20as, nem veszekedni akarok, de ugye tudod, hogy ha anno a te szüleid is így gondolták volna a dolgot, akkor te nem lennél? Nem önző és konformista kicsit az a gondolkodás, amit te leírtál? Csak az a jó, ami kényelmes, és ami egyszerű? Hm?
2012. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Három pár válik a környezetedben. De mennyi van még? Úgy kb. mennyi embert ismersz, aki házas? Biztos vagyok benne, hogy sokat. Nagyon kicsi az esélye, hogy csak ezt a hat embert ismered mindössze.

Tehát akkor miért ezt a három párt tekinted alapnak, a másik sok mellett, akik nem válnak?

2012. okt. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
54%

Azt meg tudnád nekem mondani, 27 éves lánykérdező, hogy miért akarsz ezen túl lépni? Soha férj, gyerek.Pont.

Miért akarsz túllépni ezen? Ne törődj a társadalmi elvárással. Mérhetetlenül túlnépesedett az egész Föld. Nem "kell". Ha ezt jónak tartod "Soha férj, gyerek" : legyen így. De miért akarsz "túllépni"?

2012. okt. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
62%

Milyen érdekes, hogy mennyiféleképpen látjuk a világot és milyen különböző sorsok, életutak, drámák jönnek létre...

Én épp ellenkezőleg, szeretnék, szerettem volna gyerekeket, de persze ahogy megy az idő, egyre inkább csak egy viszonzatlan szerelem lesz az egész életem...


És az alábbi gondolat, talán az egyik legkedvesebb nekem, épp nem is olyan régen jutott eszembe ezzel kapcsolatban:


"Fáj, hogy nem láthatom, mikor a kisfiad vagy kislányod, egy kis tündér, odaszalad hozzád, majd ahogy a kezedben tartod és ahogy átölel, mert szeret Téged, szereti az Anyukáját."


28/F

2012. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!