Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Úgy érzem, nem...

Mit tegyek? Úgy érzem, nem tartozom a családhoz (? )

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a szüleimmel soha nem volt jó a kapcsolatom, nem nagyon foglalkoznak velem. Vagyis hát kettőjük közül apával szoktam néha beszélgetni, de csak ilyen általános dolgokról, anyám viszont amikor csak teheti, mindenkibe beleköt.

Ráadásul apa is csak így délután fele kedves, este, mikor vannak ezek az egy perc és nyersz meg mittomén milyen műsorok a tv-ben, ha egy szót is szólok hozzájuk, ordibál, hogy takarodjak innen, mert nem hallja tőlem a tv-t.

Ráadásul ma reggel még össze is veszett velem, mert 6:10-kor kelek, ők meg még 6:00-kor jöttek ordibálni, meg villanyt kapcsolgatni a szobámba, hogy mikor kelek már fel, én meg ordibáltam velük, hogy hagyjanak békén, csak 10 perc múlva kell felkelnem. De amúgy szerintem senki se lenne boldog, ha végre örülne, hogy még van egy majdnem negyed órája ébredésig, erre valaki jön be hangoskodva meg kapcsolgatva azt a nyomi lámpát, ami olyan fényes, hogy majd' kib.ssza a szemem. De mindegy.

Aztán nővéremről már ne is beszéljünk, ő mindenkivel bunkó, velem a legjobban. Állandóan csak szapulni tud. Egyedül akkor tudok vele normálisan beszélni, amikor ketten megyünk valahová.

És most emiatt érzem úgy, hogy nem tartozom a családhoz. Mert egyébként ha belegondolok, milyen lenne nekik nélkülem, szerintem jól meglennének. Ráadásul nem is lennénk ilyen szegények, mint most. Legalábbis apám régen azt mondta, akkor szegényedtünk el, amikor megszülettem, bár amikor megkérdeztem, hogy miattam van-e, azt mondta, nem, de szerintem csak azért mondta ezt, hogy ne legyen miatta bűntudatom. De mégis az van. És sokszor gondolok arra, nem is érdemlem meg, hogy éljek, mert miattam nem vagyunk gazdagok és ha én nem lennék itt, talán sosem veszekednének.

Mit tegyek?

14/L


2012. okt. 16. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szegénykém, hidd el, nem miattad nem vagytok jó anyagi helyzetben és a veszekedések sem miattad vannak. Ezeket a körülményeket ők maguk idézik elő, és az hogy te megszülettél az nem változtatott ezen.
2012. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden egyes gyerekkel kevesebb pénz jut a családban egy főre. Ez tény. De az is, hogy felnőttként döntötték el a szüleid, hogy még egy kisbabára beneveznek, tehát tudták, mit vállalnak. Ebből az következik, hogy nem a te hibád a dolog. Ha nagyon bánt az anyagi helyzetetek, akkor két év múlva el mehetsz nyáron dolgozni, és tudsz otthon segíteni.
2012. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!