Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya jobban szereti az öcsémet...

Anya jobban szereti az öcsémet, mint engem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az öcsém 12, én 15. El van kényeztetve, tiszta puhány, önző hisztis majom. Ha ő ellop valami cuccomat, mindig úgy jövünk ki belőle, hogy én vagyok leszidva. Ha én nyúlok hozzá az egyik cuccához, botrány van. Őt anya egyfolytában ölelgeti, puszilgatja, szeretgeti. Engem soha nem szeretett úgy, mint őt. Nagyon rosszul esik, de senki nem veszi észre. Mit csináljak?
2012. okt. 21. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mond meg neki kerek-perec hogy mostmár te is szeretnél egy ölelést és puszilgatást.
2012. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
mondd el neki őszintén mit érzel, hogy igazságtalannak tartod azt hogy hogyan nevel téged. Vagy próbáltad már megbeszélni vele?
2012. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom megsérteni. Mondtam már meg neki, de nem sok minden változott...
2012. okt. 21. 20:05
 4/9 anonim válasza:
értem... és mi van apuddal?
2012. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem jó pozicióból mondtad. Kettesben mikor csak rád tud figyelni akkor állj elé. Mikor visz autóval valahova, vagy csak ketten vagytok a lakásban. Bátran, érteni fogja a vágyaid. Lehet nem egyböl reagálja le, de be fog érni a fejében miröl is beszélsz.
2012. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
semmit, anyád nem elég érett ahhoz, hogy két gyereke legyen. Beleesett abba a hibába, hogy babázik. Úgy állj hozzá a helyzethez, hogy a saját érdekeidet tudatosítsd magadban, védd, ezt kommunikáld is le, és legyen benne az is, hogy ezt akár más érdekének a sérelmére is véghezviszed. És ha nekik ez nem tetszik, akkor megegyezés tárgyát képezheti a dolog némely esetben, de csak ha cserébe ők is vállalják azt, hogy alkalmazkodnak, vagyis az "érdekeikből" engednek (idézőjelben, mivel őket valójában nem valamilyen megfontolás, hanem kontrollálatlan ösztönszerűségek irányítják, ami egyébként nem áll érdekükben, viszont jelenleg boldogságot okoz nekik) Tapasztald ki, hogy a sérelmeiden való túllépésnek melyik a legkönnyebb módja (nekem például az azonnali megtorlás)és azt kezdd el alkalmazni. Ha ilyesmi bontakozik ki egy családban, akkor jobb az elején gyorsan reagálva megmenteni magadat meg a jövődet, mert ez idővel csak rosszabb lesz. Ahogy egyre inkább nősz fel, úgy a viszonyod a szüleiddel egyre inkább nem gyerek-szülő viszony, hanem egyre inkább hasonlítani kezd a többi társadalmi viszonyhoz, ezek meg nagy számban hatalmaskodásból, visszaélésből, nyomásgyakorlásból meg unfair dolgokból állnak, az igazságaidat meg a szempontjaidat a másik fél csak akkor ismeri el, ha amúgy az erőviszonyok neked kedveznek. És nem teheted meg, hogy vértezetlenül mész bele ebbe a játékba csak azért, mert az első aki veled ezt csinálja az a saját anyád. Így csak kikészülsz idegileg és nem leszel alkalmas az életed menedzselésére.
2012. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 senior24 ***** válasza:
100%

Érdekes h egyre több ilyen van sajnos!!! Nálunk ugyanez volt a helyzet.3 gyerek:két lány meg egy fiu(én).A nagyobbik lánynak kötelessége volt a fözés,mosás,és takaritás,továbbá suliba járni meg dolgozni,mig a kisebbik(18 éves) azt csinált amit akart.Soha nem kellett igazán segitenie,vagy ha kellett akkor is a könnyebbik feladatot kapta,ráadásul kevesebbet is.A vak is látta hogy különbséget tesz anyuci a két lány között meg persze köztem is.De anyuci(mint ahogy az szokott lenni) még mindig tagadta,akárhányszor megemlitettem neki csak annyit mondott h "hülye vagy" "elment neked az eszed,kikérem magamnak,mindkettötökkel egyformán bánok" stb.Nos vagy ennyire hülye anyuci és nem veszi magát észre,vagy ennyire hülyének néz.

l.Amik éveken keresztül folytak: a nagyobbikat soha nem hivta fel telefonon anyuci amikor munkában volt,de a kicsit minden szünetben.(természetesen ha valaki ezeket elmondta anyucinak,akkor durcizva otthagyott és ment a "kislányához és nem álltak velünk szóba 3 napig!

A kicsi nem ment dolgozni meg tanulni sem,továbbá egész nap csak facebookozott,de ö már este fél 7-kor felmehetett aludni,mig minket még este 11 órakor is megkért h mossunk fel meg pakoljuk össze a ruhákat,mosogassunk el stb,és mindezt ugy,hogy délelöttösök voltunk,vagyis hajnali 4-kor kellet kelnünk.Ahelyett h szolt volna a kisebbiknak hogy figyu nővéredék egész nap dolgoztak meg takaritottak ugyhogy igazán segithetnél nekik hiszen te az égatta világon semmi nem csináltál egész nap meg máskor sem.De ha megemlitettem ezt neki akkor megsértödött anyuci. Nem rossz.Azt hozzá sem kell tennem hogy a kisebbik tovább is aludhatott mint mi még hétvégén is,ráadásul ha ö aludt akkor siri csend volt,ha meg mi akkor meg visongások stb.Anyuci apuci ki sem látszott a tulorákbol csak azért hogy a kislányának megvegye a plázábol azt a cuccot amire ö rámutatott,kifizették neki az egyetemet,meg mindent megkapott amit csak a akart.Anyuci természetesen még mindig tagadott.Mi akkor voltunk szemétládák amikor hugom csak akarta.Anyuci akkor utált minket amikor hugom csak akarta.Anyucinak egy volt a lényeg,ha azt látta h hugom haragszik ránk akkor ö is haragudott ránk,de ugy hogy semmi rosszat nem csináltunk,annak ellenére h kezdtük igazán megutálni a saját tesonkat.A kedves szülö meg sem gyözödött rola h kislánya alaptalanul vagy okkal utál minket.Nem az volt a lényeg hanem az h a kislánya "morog" ránk és akkor ö is morgott ránk és hugom ezt nagyon is jol tudta és ki is használta h ugyis ö lesz mindig az ártatlan.Ha mi huszon évesen kiejtettünk a szánkon egy fiu vagy egy lány nevet akkor gond volt,persze hugom már 15 évesen több f'szt fogott mint kilincset.Egy k'rva nagy pláza r'bancot faragtak belöle akinek egyetemi végzettsége van mert a szülök elintézték neki de dolgozni soha életében nem dolgozott.Anyuci ahelyett h rászolt volna néha napján legalább inkább elment otthonrol hisztizve.Gratulálok a Kedves szülönek!Nem egyszer volt olyan kijelentése anyucinak hogy " ha a nagyobbik lányom meg te elköltöznétek itthonrol,akkor gyorsan szülnék még egy gyereket hogy legyen ki takaritson meg fözzön" Jol hallotátok! És nem k'rtam szájba anyucit!Olyan is mondott hogy "fogd be a p'fádat mert te csak ugy jöttél és nem terveztünk téged".És nem k'rtam ugy szájba,hogy össze hányja magát!

Nehéz lenne mindent felsorolni h milyen különbségeket tett köztünk ezek izelitök voltam.Az ember azt mondaná h miért kell ezen lovagolni,meg okos enged,meg ilyenek.Csak hogy ha ez éveken keresztül meg cifrázva dolgokkal akkor teljesen kicsinálja az ember idegrendszert,növérem egyébként csodálom h nem cukorbeteg amellett h idegösszeomlást kapott és teljesen fiatal még!

Hozzáteszem h anyuci szinte minden hétvégén kisirta magát hogy az ö szülei különbséget tettek ö közte és a testvére között,de ha azt mondtam neki h te ugyanezt csinálod mint ök veled,akkor megsértödött ge're felkapta vizet és lement az anyjához elpanaszkodni h mi mit mondtunk neki(annak az emberenke mondta el aki ugyanazt csinálta vele is)

Szerintem anyuci nem volt beszámitható azt garantálom!

Mindenben másként bánt velünk mint hugommal.Nem azt jelenti h nem kell szeretni az embernek a gyerekét de ha több gyereke van az embernek akkor vagy mindegyiket szeretem vagy semelyiket,mert ha az volt a célja a kedves szülönek h késöbb utálják egymást a testvérek,kettö ki legyen készülve a harmadik holidayezik valahol és semmi problémája,mert egy dologhoz ért a hugica h hogyan kinek és mikor kell széjjeltennie a lábát és élösködni és életre nem valonak lenni,akkor anyuci ezt tökéletesen elérte!Gratulálok neki!

Mindig hugom volt mindeki elött dicsérve,ö a jo meg az ügyes meg a sztár,de ha munka kellet vagy segitség akkor meg hirtelen mi voltunk a jók.

2012. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 senior24 ***** válasza:

Tudom h most már sokat eagálok erre de nem tudom megállni h ne irjak hozzá.Az a helyzet h a szülök ha bele döglenek akkor is tagadnak,hogy ők nem tesznek különbséget a gyerekeik közözz.Könyörgöm ennyire hülyének néz anyuci vagy ő ennyire hülye h nem veszi magát észre?És ugy ahogy irtad kérdező,nálunk is ugyanez ez a szitu,ha a kisebbik "belémrúg" akkor én vagyok a sz'rházi ha ezek után meg én ha csak a cuccához hozzányulok akkor meg pláne h én vagyok a sz'rházi.Tehát igy is ugy én kapok.Persze ha megemlitetd nekik h mivan akkor meg kegyetlen modon felkapják a sz'rt vagyis akkor lehet h nem is olyan hülyék,lehet h tudják ezek h mit csinálnak csak leszarják,mert gondolják,miért foglalkozzanak az én érzéseimmel ha én csak ugy jöttem.Rengeteg,ismétlem RENGETEG példát és megtörtént érdekes sztorit tudnék mesélni öszintén szolva nem akarok hányingert kapni és nagyon sok oldal lenne.De az másik egyik kedvencem:nagyobbik(én)19 éves voltam amikor egy szép nap megmondom öszintén nem tagadom sirva,elkeseredve és elborult elmével mentem be dolgozni(szinte nem is szoktam sirni soha,de ez nagyon padlorea vágott)mert megtudták h van egy lány kilátásban.Halljátok éppen hogy le nem harapták a fejemet,annyira kegyetlen modon és masszivan leb'sztak h én még olyant nem éltem.19 évesen!!!!!!!!!!!!Értitek?19 évesen!!nem az hogy nem ismerkedhettem mert anyuci azt hitte h a 17 században élünk(de csak nálam hitte ezt),de még egy nöi nevet sem ejthettem ki a számon.

Most nézzük meg a másik oldalt:Kisebbik:most lett 15 éves!!!!!Éjjel nappal másrol sem pofázik mint arrol hogy melyik pasival mikor és hogyan és hol mit csinált.Már nem tudom számon tartani a pasijainak számát mert szerintem már több van mit a naptárban.Amikor én segitek meg gürizek otthon és várom a következö ukázt anyucitol addig a kisebbik bent ül a konyhában anyucival(hozzáteszem követik egymást éjjel nappal mit az árnyékok,engem meg kerülnek)és egyfolytában pasikrol beszélnek meg hahotáznak.A kicsinek(15) nemrég lett egy pasija,ez azt hiszem a negyven valahányadik lehet nem tudom mert minden hétvégén más és más,beleértve az x-faktor és egyéb hirességek listáját is.Hát öszintén szolva anyucit még ennyire boldognak sosem láttam,szo szerint ujjongtak az örömtl és annyi volt rá a reakciojuk hogy"nahát és ki az a pasi?"És annyit mondott még neki h óvszert vagy tablettát mindenképpen használjanak.

BOCSÁNAT!!AKKOR KI NEM TESZ KÜLÖNBSÉGET?????MOST VERJEM SZÁJA ANYUCIT VAGY MAJD KÉSÖBB DE MIVEL SZ'RBA NEM AKAROK NYULNI EZÉRT VALAMI ÉRTELMESEBBRE KONCENTRÁLOK,PL A TANULÁSRA MEG IYLENEKLRE ÉS EGY SZÉP NAPON OTT HAGYON ÖKET A P'CSÁBA ÉS SOHA NEM NÉZEK RÁJUK,MERT A KISKEDVENCÜK AZ SOHA DE SOHA NEM FOGJA ÖKET PÉNZELNI ÉS SEGITENI ANNYIRA MINT ÉN,MERT ÖK AZ ELSŐ JOKÉPÜ BARNABÖRÜ VERSENYZÖVEL VAGY HAJOTUJADONOSSAL LE FOGNAK LÉPNI EGY KOKTÉLLAL A KEZÜKBEN!GRTULÁLOK A KEDVES SZÜLÖKNEK!dE HA FELMER EZEK UTÁN HIVNI ANYUCI VA APUCI H EZT KELLENE SEGITENI MEG ENNYI PÉNZRE LENNE SZÜKSÉGÜK,AKKOR IYGEKSZEM KARÁCSONYRA VAGY SZENTESTÉRE IDŐZITENI HOGY AKKOR KÜLDJEM EL ÖKET TELEFONON A KIB'SZOTT RETKES P'CSÁBA!mERT ENGEM CSAK AKKOR TALÁLNAK MEG HA BAJ VAN MEG SEGITSÉGRE VAN SZÜKSÉG,AMIKOR MEG AZ X-FAKTOROS NYÁLAS BOROSTÁS ELKÉNYEZTETET ÁTLAGON HANGU ANYUCI KEDVENCEIT KELLETT NÉZNI A TV-BEN AKKOR MEG NEM VOLTAM JO MINT A KISKEDVENC TESOM HANME AKKOR TAKARITANOM KELLET SZIGORUAN,MINT MINDIG EGÉSZ ÉLETEMBEN.

2012. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nagyon sajnálom, hogy anyukád ilyen. Én megbeszéltem az enyémmel a dolgot, és egyre jobban oda figyel rám, azt tapasztalom. Persze azt mondta, hogy mindkettőnket egyformán szeret, de érzem a változást. Szerintem jól teszed, hogy másra összpontosítasz, nem rájuk.
2012. nov. 30. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!