Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözés otthonról, de hogyan?

Elköltözés otthonról, de hogyan?

Figyelt kérdés

1,5 éve nincs munkám a lakhelyemhez közel,ezért úgy döntöttem,hogy továbbállok. Elkezdtem szétnézni kicsit messzebbi városokba (ami tőlünk úgy 60 km-re található),adtam fel hirdetéseket is.

Persze a szállás pénz nélkül nehézkes lesz,de valahogy csak megoldható.

A gondom az,hogy az apukám nagyon "aggódó" típus. Nővérem már pár hónapja kirepült a családi fészekből (2 év van köztünk) és nem tudom,hogyan fogadná,ha én is elmennék. Tudom,hogy nehéz lesz neki,de remélem megérti,hogy végre dolgozni szeretnék és rendbe hozni az életem 1,5 év után.

Szerintetek ha találok valamit és lehetőségem akadna elmenni,hogy mondjam el neki? Meg fogja érteni? Nem szeretnék vele összeveszni emiatt.

21 éves leszek a télen,szóval kicsit már felnőttem a dologhoz.Csak ő tényleg nehéz eset! Ahogy szoktam mondani,az őskorban él. Anyukámmal nincs ilyen bajom.

Köszi a válaszokat!



2012. okt. 26. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem akkor közölném vele a dolgot, ha már találsz valamit, hanem már most beszélgetnék vele erről, elmondnám mi bánt, milyen rossz a helyzet, és hogy ő látja a dolgokat. Nyilván nem gondolja hogy örökké vele fogsz lakni.
2012. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen,tudom.

21 évesen tartok attól,hogy mi lesz ha nemet mond? Vagy azt,hogy rendben,de vissza sem jöhetek!

2012. okt. 26. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
ne dolgozz, nem kell, úgyis eltartanak, aztán meg keress valami pasit.
2012. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetris ***** válasza:

21 évesen már felnőtt ember vagy. Nem tilthat meg semmit, legfeljebb a rosszallását fejezheti ki. De ha szeret, akkor meg fogja érteni, hogy el kell engednie.

Az jutott eszembe, hogy ha társulnál egy barátnőddel, ketten bérelnétek közösen lakást, akkor a költségek is megoszlanának.

Ha helyben nincs munka, akkor 60 kilóméterrel odébb sem lesz. Szerintem, ha már el kell jönnöd onnan, ahol most vagy, akkor próbálkozz külföldön. Nem kell a világ végére menni, a szomszédos Ausztriában dolgozik már a fél ország.

2012. okt. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A pasit már megtaláltam lassan 3 éve :)

Ő mellettem áll mindenben,ő készen áll a költözésre,de én mennék,hisz neki stabil munkahelye vagy,mellette iskola.

Apukám még a pasikat is nehezen viseli,vagy talán sehogy. Eszem ágába nem lenne megmondani,hogy vele bútoroznék össze... az sosem menne :-/

2012. okt. 26. 18:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem szenvedünk anyagilag a családban,de egyszerűen nekem nincs úgymond pofán,kérni tőlük. Persze,ha kérek kapok,semmiben nem szenvedek hiányt,de nem tudnám magam eltartatni soha. Akkor sem a párom tenné.
2012. okt. 26. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!