Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyakorlatban milyen gyakran...

A gyakorlatban milyen gyakran fordul elő, hogy egy házasságban született gyerek kizárólag az édesanyja vezetéknevét kapja? Tehát nem a kötőjeles változatot.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van rá törvényi lehetőség, mert az anyakönyvvezetőnél rákérdeztek, hogy mi hogy szeretnénk. De az életben még soha nem találkoztam ilyennel. Van itt olyan, akik így döntöttek? Ha igen, mi volt az oka? A férj jól fogadta?
2009. aug. 10. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Én eddig még nem találkoztam ilyennel. Én csak akkor tenném, ha az apának valami rettenetes a vezeték neve. Mondjuk: Lópukis Kázmér az apuka.
2009. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk lehet, hogy így lesz majd (jópár év múlva), mert én lány vagyok és nincs fiú testvérem, csak lány, szóval így nem vinné toább senki a családnevet. És a párom vetette fel, hogy ha majd lesz fiunk az kapja az én nevemet. Neki van 2 báttya és mindkettőnek van fia így náluk nincs problém a névvel. Ez például egy olyan szituáció, amiben elképzelhető, hogy csak az anya vezetéknevét kapja egy gyerek. Remélem segítettem. 21/l
2009. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Látom, régi kérdés, de leírom azt az esetet, amit én ismerek. Ott az apuka Ondó vezetéknévvel rendelkezett, ezért a kislány az anyukája nevét kapta, később az apuka is fölvette, így Kiss lett a vezetéknév.
2012. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!