Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborított az egyik rokonom,...

Kiborított az egyik rokonom, aki nálunk lakik és hirtelen haragomban nem túl szépet írtam róla egy másik, közös rokonunknak. Megántam, félek, most majd mindenki az egész család engem fog macerálni a kijelentés miatt, hogyan hozzam ezt rendbe?

Figyelt kérdés

Magunkhoz vettünk egy idős rokont, sajnos az együttélés során kiderül, hogy nem kellett volna, mert lakva ismerszik meg a másik, elég sokmindenben csalódtam benne, néha úgy érzem, nem az az ember, mint akinek előtte ismertem. Sajnos pont egy konfliktus után írtam e-mailt egy közös rokonunknak és egyszerűen kiborult belőlem a szó: kétszínű. Miután elküldtem az e-mail és lehiggadtam, már megbántam, hogy ezt írtam az idősről. Én nagyon szeret(t)em (a régi)őt, de azzal, akinek most látom, néha nem tudok mit kezdeni (pedig tudom, mindenki megöregszik, rigolyás lesz, talán én sokkal rosszabb leszek majd az ő korában). Akinek az e-mailt írtam, meg a család többi része, nem ismerik őt ennyire, mit mi (én is így voltam, amíg nem laktunk együtt) és biztos vagyok benne, hogy most nagyon rossz és elítélendő leszek mindenki szemében, emiatt a pár mondat miatt. A kétszínű szó valóban erős, de a lényege helytálló, mert másképp viselkedik a távolban lévőkkel, mint velünk. De akkor se kellett volna ezt mondanom. Most mit tegyek? Hozzam fel, probáljan megbeszélni (mentegetőzni???) annál, akinek írtam, még mielőtt kiborítaná a bilit? Van egy olyan rokonom, akiről tudom, hogy fennhangon fogja mondogatni, mégis hogy képzeltem ezt. Vagy várjam meg, amíg elkezdenek piszkálni?


Ti mit tennétek?


Köszönöm a válaszokat és hogy elolvastátok, sajnos kicsit hosszú lett.



2012. nov. 1. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
én szerintem írnék ennek a rokonnak megint hogy mi miatt írtam, és higgadtan leírnám neki a teljes sztorit hogy mi miatt is borultál ki ennyire hogy megértse
2012. nov. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem barokkos körmondatokban ecsetelted a tényállást, hanem csak "odavetettél egy ilyet", lehet, hogy totálisan átsiklik rajta. Ha meg elkezdesz mentegetőzni, akkor felhívod rá a figyelmét. Én várnék egy reakciót.
2012. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért vagy ettől be rettenve?Igy gondolod igy érzed.Állj ki magadért.Vállald fel igen ezt mondtam.Ill írtam.Akkor mi van?nem kel fel a nap?Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.Azért van a szád kimond ami nem tetszik
2012. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!