Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinalnatok ebben a...

Mit csinalnatok ebben a csaladi viszaly-helyzetben?

Figyelt kérdés

Hosszu, de legyszi olvasd el :(

Noverem, akivel nagyon jo a kapcsolatom, most szult. Nekem egy eves kislanyom van, noverem es ferje a keresztszulok. Nagyon vartam a kisbabat, nekik adtam mindent, amit csak tudtam a kislanyom ruhait, stb. Miutan hazajottek a korhazbol, en a kislanyommal, es szuleimmel meglatogattuk oket, probaltam segiteni a szoptatasban, mert nem sikerult nekik, en meg meg mindig szoptatom 1 eves lanyomat.

Masnap felhivtam oket, hogy sikerult-e es hogy hogy vannak, nem vettek fel. Anyukamnak nagy nehezen felvettek, es elmondtak neki, hogy a kisbabat megzavarta a nagy joves menes es a sok idegen hang, ezert 11-ig csak sirt. Ezt hallva en megsertodtem, es nem mentem hozzajuk. Telefont tovabbra se vettek fel nekem. Kuldtem egy sms-t a sogoromnak, hogy szepen eluzi a csaladot maga korul. Erre felhivott, hogy a beszolas nem nekem szolt, hanem a szuleimnek (en nem zavartam, csak a szuleim?). Ekkor beszelgettunk 3/4 orat arrol, hogy miert utaljak a szuleinket. Tovabbra sem mentem hozzajuk, egy hetre ra a noveremmel beszeltem, es kozolte velem, hogy csalodott bennem, es visszaad mindent, amit tolem kaptak. Nem ertettem, kiderult, a sogorom azt mondta neki, hogy en a 3/4 oras telefonbeszelgetesben eloskodoknek neveztem oket, es hogy mindent kikovetelnek maguknak. En soha nem mondtam ilyet, mindig is nagyon szivesen segitettem nekik, olyan nagy szeretettel csomagolgattam a kis ruhakat meret szerint az uj babanak, de ezt a noverem nem hiszi el. Most azt mondta a noverem, hogy mehetek hozzajuk, ha felreteszem a sogorom iranti haragomat. Es hogy neki most nincs ilyenre ideje, mert ujszulott babaja van. De persze bocsanatkeres nem volt.

Annyira szornyu, hogy vege van egy jo testveri viszonynak, de annyira haragszom a sogoromra, hogy hazudott rolam, ellenem iranyitotta a noveremet, aki feltetel nelkul hisz neki.

Most nem megyek hozzajuk, nem hivom oket, jol teszem? Vagy nem?


2012. nov. 1. 16:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem a nővérednek ebbe ugyanakkora része van. Nem született meg az a férfi, és nem is fog, aki a családom, testvérem ellen uszíthatna!!

Én azt javasolom, hogy próbálj meg beszélgetni kettesben a nővéreddel, higgadtam , de mégis a tudtára adni, hogy az élet nem így működik és ha valaki segíteni akar neki, a szüleid vagy te, akkor nem ez a köszönet kifejezés.


Valamint, hogy a családjára mindig számíthat, csúnya , amit művel, nem felnőtt anyához méltó. És gondolj bele, ha az ő kislány felnő és így viselkedik majd vele egy férfi miatt, akkor mit érezne?!

2012. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

Legnagyobb baromság ez a mai dili, hogy 6 hétig nem mehet senki a szülőkön kívül a gyerek közelében. Ezzel idegenítik el a rokonokat, utána meg sírnak, hogy miért nem segít.

Nővéred, most valami mártírnak képzeli magát, mert szült. Mintha millió nő nem szülne minden nap,hisztis p.csa

2012. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%

A sógorodnak az a jó terve született, hogy szépen elszeparálja tőletek a nővéredet.

Ezért uszította a szüleitek ellen őt, majd utána ellened is.

Szerintem tedd félre az ellentétet. Légy okos.

Kérj bocsánatot - nem kell szívből -, s próbálj minél közelebb visszakerülni a nővéredhez.

Igyekezz hogy a sógorod semmiben ne találjon fogást rajtad, ne beszélj vele a nővéred jelenlétén kívül.

Légy ügyes, rafinált.

Kergesd az őrületbe a szemetet :)

2012. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%
Én ugyanígy jártam, még kérdést is írtam ki róla.. Sok férj próbálja a feleségét hetekig megóvni a látogatóktól. Annyira aggódnak, hogy ha a gyerek csak nyekken egyet, azt is a vendégekre fogják. Ebben legtöbbet szerintem az anyák segíthetnek, azzal, hogy nem paráznak túl mindent és nem esnek kétségbe, ha fél órával később alszik el a gyerek.
2012. nov. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Lehetnél egy kicsit türelmesebb a nővéreddel!

Most szült, első gyerek, stb. Nem mindenkinek megy zökkenőmentesen anyává válni. Van, aki pl. depressziós lesz, de szinte mindenki izgul és feszült. Ez az apukára is átragadhat.

Szerintem először is engedd el a haragodat a sógorod irnt. A hosszú beszélgetés alatt hangozhatott el olyan a részedről, amit a sógorod összekombinált, felfújt, magában továbbpörgetett, és már eltúlozva adta tovább a nővérednek, aki még talán maga is tett hozzá egy kicsit...

Ilyen csacsiság miatt kár lenne a saját haragodat még tovább forralni!

Szerintem írj egy e-mailt a nővérednek, amiben leírod, hogy a cuccokat a babának nagy szeretettel készítgetted össze, és szívesen adtad. Ha a sógorod bármi rossz szándékot hallott ki a beszélgetésetekből, akkor tévedett. Írd meg, hogy tudod, milyen nehéz kezdetben a babagondozás. Ezért, ha úgy érzi, hogy szüksége van a segítségedre, akkor keressen bátran, ha viszont inkább az intim kiscsaládi légkörre vágynak, akkor ezt is megérted.

Ha a saját sértettségeddel, haragoddal megbirkózol, meglátod, milyen hamar el tudjátok felejteni ezt a félreértések szülte viszályt!

2012. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Na nekem ugyanez jutott, csak sógornőbe! Az ilyenek szarkavarók. Csak azt tudják, hogy hogyan kell összeugrasztani a családtagokat. Sajnos nem is gondolná az ember, hány családban van ilyen. Elég ha egy ilyen van a családban, és már megy is a viszálykodás. Testvér-testvér ellen, szülő- gyerek ellen.....

Véleményem szerint most maradj háttérben, aztán egy idő eltelte után négyszemközt beszélj a tesóddal. Előbb-utóbb úgyis akad valami indok, ami miatt találkoznotok kell. De azért eléggé megvezethető....

2012. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%
Már milyen duma nem Te a szüleid zavartátok őket?meg nem veszik fel a telefont,anyudnak is nagy nehezen.Nagy bunkóság.Mi a baja elmentetek látogatóba?A mamáék és te is kiváncsi voltál hisz egy új család tag érkezett.Nehogy már még te kérj bocsánatot pitizz a nővérednek.Nem lett annak a gyereknek semmi baja.Túllihegik ezt az egészet.Abban meg igazad van haragszól a sogoródra mit kavar.meg mi az,hogy azt mondta a nővéred mehetsz hozzájuk ha a félre teszed a sogór iránti haragot.Írásos kérvényt ne nyújts be?Igy nem is mennék hozzájuk,majd ha akar valamit rám nyitja az ajtót,ha nem akkor viszont látásra
2012. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ha felretennem haragomat, esetleg meg bocsanatot is kernek, minden menne a regi kerekvagasban. De nem visz ra a lelek, annyira de annyira rosszul esik! Nem erzem magam hibasnak, meg soha a gondolataimban sem fordult elo, hogy ok eloskodok. A legrosszabb, hogy noverem elhitte rolam :( Hol van itt mar a bizalom??
2012. nov. 1. 21:14
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem érzed magad hibásnak akkor miért kérnél bocsánatot. Viszont azt ne kérd a nővéredtől, hogy válasszon közted és a férje közt. Ha a pasi hazudott is már késő beismerni mert akkor azzal maga ellen fordítaná a nővéredet. Ez bizony most patt helyzet de van megoldás. Ne halgass az uszító szavakra, hisz tudod a harag rossz tanácsadó. Ha ki szeretnél békülni akkor a sógoroddal kell beszélnek úgy hogy nincs ott a nővéred. Akkor szemtől-szembe megkérdezheted, hogy akkor most hogyan is történt az egész, mert most úgy áll a dolog, hogy egész mást üzenetet kapott a nővéred mint amit te mondtál. Ha ott és akkor tisztázni tudjátok az ügyet akkor jó. Ha túl büszke hogy bevallja hazudott akkor még mindig van egy adu ászod, mégpedig az, hogy azt mondod: Jó tudod mit? felejtsük el az egészet! Mondjuk azt a nővéremnek, hogy megbeszéltünk mindent, és csak félreértés volt az egész. Ebbe biztos belemegy mert így nem kell bevallania a hazugságot de az ügy is el lesz tusolva. A kecske is jól lakik és a káposzta is meg marad. Ha nővéred érdeklődik mi volt a félreértés tárgy mond hogy nem számít nem akarsz róla beszélni. Felejtsétek el és menjen minden a régi kerékvágásban. 30/F
2012. nov. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mindkét félnek igaza van....Számomra is igen zavaró volt és fárasztó,hogy miután haza értünk a kórházból,mindenki ott nyűzsgött náluk,még kipakolni sem tudtam,vagy ledőlni egy kicsit,pedig majd összeestem(császáros voltam),....én megértettem,hogy mindenki örül és izgatott,de jobban örültem volna,ha csak pár nap múlva jöttek volna és nem egyszerre....úgyhogy első körben te voltál a hibás,mert ezen megsértődtél...lehet,rosszul fejezték ki magukat,nem rosszindulatúan zavartatok,csak "zavartatok".....te meg ezen megsértődtél.....aztán a második beszélgetés után meg sógorod kombinált.....én a helyedben igenis félre tenném az önérzetemet,tudod,okos enged,szamár szenved alapon....ha része akarsz lenni tesód és a kis baba életének,menj át hozzájuk és nem lesz semmi gond....sógor pajtás is majd "megnyugszik" pár hónap múlva...:)
2012. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!