Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves Olvasók! Önök szerint...

Rami102 kérdése:

Kedves Olvasók! Önök szerint normális amit a párom csinál? Ő azt állítja, hogy igen de én szerintem pedig túlzások sorozata. Nem tudom, hogy mit tegyek, elhagyja ezért a problémáért hogyan orvosoljam?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok a párom 30.3éve együtt élünk, előtte a barátom édesanyjával élt együtt. Eleinte a jól kijöttem anyóssal, bár mindig furcsáltam, hogy valamelyik gyerekét szídja, éppen az volt a jó aki a pénzt adta neki. Ugyebár nem dolgozik 15 éve az anyuka. El kell mondanom, hogy a párom édesapja meghalt és így azEl kell mondanom, hogy a párom édesapja meghalt és így az ő nyakába szakadt a család. Telt múlt az idő úgy döntött a párom, hogy hozzám költözne, ideje lenne külön életet élni. A külön élet számára azt jelentette, hogy mindennap hazajárt anyukához ebédelni (hozzáteszem mindennap főztem! ) havi összeget adott neki (nem20ezer forintot azt azért megmondom), de a mama még így is elégedetlen ésráadásul engem is elkezdett kóstolgatni a párom füle hallatára. Ilyenekre gondolok, h. maradjak csendbe mert annyi eszem van mint a 13éves unokájának, hogy nézek ki, milyen görcs vagyok (58kgvagyok szerintem az nem görcs) oldalakat írhatnék még. Én úgy gondoltam, hogy ráhagyom ezeket a dolgokat, mosolyogtam magamban, de egy valamit nem tudok lenyelni a mai napig. Hogy a barátom nem állt mellém, nem azt várom, h. összevesszenek, csak, hogy mégis. Ne sértegessék az ő kedvesét. Mára a dolog annyit változott párom és köztem hatalmas veszekedések árán (mamának volt igaza mindenbe), pénzt már nem ad, heti 3-4szer megy, otthon eszik, de még mindig nincs egy közös7végénk, mert oda kell menni, mert ha nem megszólják, és soha nem mer nemet mondani. Volt olyan is, hogy a közös ebédünket mondta le a párom, mert az anyja tel. -on programot szervezett neki és nem mondta, hogy anya, most nem majd máskor, rögtön akkor ment és ordított velem, hogy én ne ellenkezzek mert az a dolgom, hogy vele együtt működjek. Önök szerint eltúlzom? Én annyira utálom már a családját! Hogy tervezzek így vele babát? Attól tartok állandóan az lenne, hogy beleszólnának a gyereknevelésembe, idejárnának minden hétvégén és nem mondhatnék nemet mert a barátom nem ért meg! Pedig az anyjától kérnék utoljára tanácsot gyereknevelésbe, mert sajnos párom testvérének a gyerekét ő nevelte és kezelhetetlen, mocskos a szája. Arról nem beszélve, hogy ő hogyan kommunikál velünk, de rám sem szabad szólni, mert fogadjam el, hogy ő ilyen! Szerintetek?
2012. nov. 1. 21:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez egyáltalán nem normális. Te meg inkább menekülj anyuci pici fiától, mert sok változás nem lesz.
2012. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj feleségül hozzá, és még véletlen se szülj gyereket.

A párod mindig is anyuka fiacskája lesz, rendes férj és apa soha. Küldd a párod haza az anyukájához.

2012. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Enged meg, hogy tegezzelek. :-D

Egy cseppet sem normális a párod; még nem nőtt fel. Jól látod, bizony az lenne, hogy beleszólna anyuka mindenbe.

Ez borzalmas!

2012. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Szeret ő téged egyáltalán?


Üljetek le beszélgetni, hogy mik a céljaitok (akár le is írhatjátok egy papírra külön-külön).

S ha nem nagyon tudtok zöld ágra vergődni, akkor fel is út, le is út.


Mond el neki, hogy mi fáj. Ha nem érti meg, nem áll ki melletted, nem képes leválni a szülőktől, s még csak hajlandóságot sem mutat, akkor nem biztos, hogy egymásra kellene vesztegetni az időtöket.


Próbáld meg finoman az értésére adni, hogy készültél, főztél, próbálsz gondoskodni róla. Akár úgy is, hogy kettőtöknek megterítesz. Ebből le kell vennie, hogy te számítasz arra, hogy együtt ebédeltek stb.

Ha ez neki nem esik le, akkor súlyos probléma van.


Próbáld meg elmondani, hogy nektek is kell, hogy legyen közös életetek, hiszen hétköznap dolgoztok, nem tudtok együtt lenni, kikapcsolódni. Esetleg hétvégére csinálj külső programot (túrázás, kirándulás, városnézés, teázás/kávézás, korcsolyázás, mozi/színház stb.)


Sok sikert!

2012. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírom az ilyen 30-as anyuci picifiait. Az ilyen nem akar felnőni vagy nem tudom, nem képes elszakadni az anyjától, akkor nem lehet családot sem tervezni vele. Mondanám neki hogy menjen, éljen az anyjával ha annyira fontos neki.
2012. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Hat figyelj én a helyedben megmondanám neki, hogy menjen vissza és éljen az anyjával.

30 éves a párod, tehát "felnőtt" ember, hozzad költözött de a fizetését az anyjához adja, számomra mar itt a párod is pofátlan bocsáss meg.

En ezt mar az elejétől nem tűrtem volna el...

2012. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogok neked hazudni. Az én férjem pontosan ilyen volt. Az anyósom is. Eleinte én is csendben mosolyogtam, hogy ha majd feleség leszek, elfogadnak. Ha majd gyerek lesz nem piszkálnak. Tévedtem. Volt hogy az anyósom a saját konyhám padlózatára köpött, hogy milyen aljas vagyok, mert nem engedtem meg hogy a 40 fokos lázzal betegeskedő 1 éves fiamat átvigye az apja hozzájuk. A férjem sosem védett meg. Ha az anyja előtte szidott akkor csak mosolygott, vagy úgy csinált mintha süket lenne. Ha otthon vitáztam vele, akkor jött a szöveg: Az anyám! Nem fogok vele vitázni. Minek veszed komolyan.. Csak fecseg. stb.. Évekig így ment. Én egy szép nap meguntam. Kinyitottam a számat, igaz kicsit későn, de akkor robbantam. Kis híján felpofoztak majdnem az após és az anyós is. Akkor sem védett meg. Így egy nap összepakoltam a kis cuccunkat és a fiammal elköltöztem. Azóta elváltam, és azóta tudom, hogy kár volt évekig reménykednem vagy egyáltalán hozzámennem. Már a legeslegelején tudnom kellett volna hogy semmi nem fog változni.

Szerintem nálatok sem fog változni semmi, csak rosszabb lesz..

2012. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,hogy ilyen hamar hozzászóltatok, nyugodtan tegezzetek :D Én is úgy érzem,hogy ez nem teljesen normális. Nem beszélek erről a dologról a barátainkkal a páromra való tisztelettel ezért írtam ide.Leültünk már beszélni de üvöltözés a vége, hogy értsem meg,hogy az anyja és, hogy ő ilyen tisztában van vele, és, hogy ő nem fogja megbántani. De ugye ti is úgy gondoljátok, hogy az anyuka pénzelésén kívül itt vannak más gondok is?
2012. nov. 1. 21:35
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
21 éves fejjel is azt látom, mint a többiek.. menekülj! Az anyósodnak "kissé" problémás az agya, a párod meg..papucs. És nem, nem csak a pénz kérdés a gond anyósoddal, hanem maga az elgondolás, amiket elvár..
2012. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen igen,azt elfelejtettem leírni az úgy fer ha leírom, hogy attól, hogy ő támogatta, vagy még ma is néha ad az anyjának, azt nem tőlem veszi el, sőt nekem is megad minden tőle telhetőt. Csak én ezt úgy gondolom,hogy ha gyerekem lenne tőle nem viselném el, mint sok minden mást sem, hogy nem állt mellém anno például, és, hogy ugráltatják.
2012. nov. 1. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!