Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok kiállhatatlann...

Miért én vagyok kiállhatatlannak titulálva állandóan?

Figyelt kérdés

A családomról lenne szó természetesen. Fiatal egyetemista vagyok, még 1 évem van hátra a suliból, utána szeretnék dolgozni és önállósodni végre. Ezekért mindent meg is teszek, a nyarat vég-dolgoztam külföldön, most is 2 egyetemen tanulok, ebből az egyik külföldi, hogy később kint legyen esélyem elhelyezkedni.

Egész nap, ha itthon vagyok, akkor is tanulgatok, olvasgatok, és segítek a házimunkában (nem vagyok nagy házi tündér, de a trehány családomhoz képest én teszek a legtöbbet a házban). Már bulizni sem járok, mert anyám még ettől is elvette egy életre az önbizalmam. Mégis, akármilyen jó és sikeres lehetnék, én vagyok a fekete bárány a családban. Mindennapos cseszegetést kapok a saját anyámtól, az apám úgy kezel, mint egy leprás férget, a húgom pedig viták alkalmával csak annyit kérdez lekezelő hangon: "szerinted mi tisztelnivaló van benned?". És ez megy nap mint nap, én vagyok a családom szemében a nagy senki, a nulla, a világ legszemetebb, legrosszabb embere, holott én csendben élem az életem, és aki engem nem bánt, ahhoz én sem szólok egy árva rossz szót sem. Mindig segítek, akinek tudok, apám haldokló vállalkozásához is pl. folyamatosan adom a tippeket, ötleteket, hogy lehetne kilábalni (mivel pont azon a területen tanulok), segítenék, de csak azt kapom, hogy én egy sz*rházi senki vagyok, én ne "oktassak ki" senkit.

Tegnap óta pl senkivel nem beszélek, mert anyám már a 3. nap rontott rám reggel 7-kor, hogy miért nem megyek iskolába (21 évesen miért nem dönthetem el én, bejárok-e az amúgy sem kötelező óráimra???), aztán mikor elmagyaráztam, hogy itthon fogok tanulni pár napig, elhordott mindennek. Aztán jött az, hogy a barátomnak (akivel évek óta együtt vagyunk, szinte nálunk lakik), miért nem adtam se este, se reggel fél 6-kor kaját, mert szerinte "az a nő dolga, hogy a férfit etesse" és szerinte a barátom éhezik nálunk és nekem sosem lesz emiatt férjem, sosem lesz „olyan hülye”, aki engem képes lesz elvenni. Ezt a vitát még tegnap estig folytatta, mikor kiakadtam, leosztottam, és mikor épp ott tartottam, hogy legyen szíves ne kotnyeleskedjen bele az iskolai dolgomba, mivel egyrészt sosem járt egyetemre és nem ismeri a rendszert, másrészt 2 éven át minden tárgyamat teljesítettem, méghozzá elég jó átlaggal, felsőfokú nyelvvizsgát tettem a nyáron munka mellett is, így hagyjon békén engem ezekkel. Ekkor jött apám és leüvöltött, hogy "na most már leállítsd magad!", pedig én tök normális hangnemben próbáltam leállítani anyámat a 3 napja tartó cseszegetésről. Aztán meg a húgomat szítja ellenem anyám ma reggel, hogy én egy kiállhatatlan, gonosz hárpia vagyok, és hogy én mindenbe belekötök és hogy nekem mindig minden bajomra van (mikor hozzá sem szólok soha egy rossz szót sem). Komolyan én vagyok a hibás? Miért én vagyok a kiállhatatlan, a kötekedős, azért, mert megvédem magam a saját észérveimmel?

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett.


2012. nov. 9. 15:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyébként az ilyen, mániákusan bűnbakot kereső, beteges családi környezet mellől más kiút nincs, csak minél messzebbre költözni és minimálisra csökkenteni a kapcsolatot? Az önbizalmam miattuk már teljesen elszállt, holott régen egy mosolygós, könnyen barátkozó, örömteli lány voltam, az volt az az időszak, mikor végre sikerült kitörnöm anyám és apám, folyton mindenért engem hibáztató, beteges és folyton érzelmileg terrorizáló karmai közül. Aztán most, a 20-as éveimre szintén visszarántottak és ismét egy beforduló, szinte már depressziós, semminek sem örülő, megkeseredett, nem normális 20-on éves lettem. Tudom, hogy a környezetem teszi, mivel 1-2 éve rájöttem, egyrészt a gazdasági helyzet miatt hiába hajtok, mint az őrült, a munkaerőpiacon sz*rba sem vesznek pályakezdőként, másrészt a családom szemében, hiába vagyok első diplomás, hiába tudok 3 idegen nyelven (egy felsőfok, 2 társalgási szint), hiába segítek mindenkin, akin tudok, köztük rajtuk is, mindig egy utolsó kis féreg leszek nekik.
2012. nov. 9. 15:09
 2/14 anonim ***** válasza:
Megértelek, de valószínűleg a probléma onnan ered,amit te magad is írtál, hogy a családod többi tagja nem járt egyetemre, nekik a kétkezi munka az érték,nem tudják értékelni és ezért nem tartják fontosnak, hogy nekik nyelvizsgáéd meg papírjaid vannak.
2012. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van félretett pénzed, akkor költözzetek el a pároddal.

Hiába ülnél le velük beszélgetni, nem változna semmit.

Vagy csendben maradsz, tűrsz és forrongsz magadban.


Nekem ebben a story, amit leírtál, az jön le, hogy körülötted mindenki hül*e, csak te vagy repülő.

Túl szépen fogalmazol magadról. Szóval, azt akarom mondani, hogy valamit csak csináltál, valamiben csak lúdas lehetsz.

Persze, lehet, hogy nem.. és tényleg te vagy a "tökéletes". Nehéz ezt így kívülállóként megállapítani.


Én a költözést javaslom.

2012. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem mindenki hülye körülöttem. Megért és mellettem áll a barátom, aki szinte mindent lát abból, amit átélek és szerinte sem normális, ahogy velem bánnak. De elmesélve a gyerekkoromat, ő már ért az egészet (akkor is én voltam mindig a rossz és a feketebárány, a húgom meg a kis kedvenc volt - mindig minden ismerős előtt azt ecsetelték éveken át, hogy én milyen rossz és milyen gonosz és kiállhatatlan vagyok, bezzeg a húgom milyen kis édes és aranyos - mára egy drogos "kis édes" lett belőle, akinek rendőrségi ügyei vannak és k*rvázza a saját anyját).

Emellett megértenek a keresztszüleim is, a szüleimmel és velem rendszeresen találkoznak, és a keresztapám mindig próbál segíteni, látván, hogy van bennem erő, céltudat és határozottság, csak a családom visszahúz. Ő próbál támogatni a karrieremet illetően, mivel látja, hogy apám, bár sikeres ember volt (már kevésbé az), sosem segít semmiben, nem használja ki a jó kapcsolatait és a szakdolgozatom kapcsán csak annyit mondott "hagyj békén ilyenekkel, majd pont ezzel fogok én foglalkozni". Mikor keresztapámat kérdeztem a szakdogával kapcsolatosan, egyből felajánlotta a segítségét és segített mindenben. Ez a különbség sajnos. Pont a szüleim nem támogatnak eléggé és pont ők nem szeretnek, ők elégedettek velem a legkevésbé, mindenki más bátorít, dicsér és segít (már 1-1 jó szóért is hálás vagyok, hisz itthon ezt sem kapom meg). Pl egy csomó ember szerint szép vagyok, de anyámtól folyton csak azt kapom, hogy minek költök magamra, úgyis ronda vagyok és ezen úgysem segít semmi. Szerinte ronda vagyok, ennyi, mindig is cseszegetett ezzel (is). Érdekes, más meg dicsér és én sem látom magam csúnyának, a húgom is folyton engem utánoz, mert elegánsan és nőiesen öltözködöm.

2012. nov. 9. 15:22
 5/14 A kérdező kommentje:

"Szóval, azt akarom mondani, hogy valamit csak csináltál, valamiben csak lúdas lehetsz."


Igen, abban, hogy megszülettem. Illetve abban, hogy tanultabb, megfontoltabb és sikeresebb vagyok, mint a széles körű családban bárki. Szúrja rendesen apám csőrét pl, hogy már a család barátai is megmondják, hogy hallgasson meg engem is, figyeljen rám, mert jól gondolkodom és szinte mindig van abban valami, amit mondok (főleg szakmai témákra gondolok). Mások elismernek... ennyi.

Bár hozzátenném, ezeket személyesen soha senki előtt nem hangoztatom, pont az önbizalomhiány és a folytonos sárbatiprás miatt. Sokszor úgy érzem, úgysem kiváncsi senki a "hülyeségeimre" (a szüleim szerint én csak azokat tudom "hajtani" és senki nem kiváncsi rájuk).

2012. nov. 9. 15:26
 6/14 anonim ***** válasza:
szerintem is költözz el a barátoddal valahova ha van lehetöséged
2012. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bizony, bizony, magasra törsz, lehagytad őket.

Ez elég irritáló tud lenni, "odalenn".

Nyilván a beszédstílusod is magasröprű számukra, nézd el nekik.


Természetesen nem vagy hibás, jól teszed, ha tanulsz, és vannak céljaid. De minél hamarabb hagyd el őket, repülj ki. Ne aggódj, visszajön az önbizalmad, nagy dolgokra vagy képes.

Látod, még rajtuk is segíteni szeretnél, pedig ők nem törik össze magukat érted - s valószínűleg önmagukért sem.


Mindenki jó valamire, őket tekintsd majd elrettentő példának, ha családot alapítasz, és ne kövesd el ezeket a hibákat gyermekeiddel szemben.


De azt is mindig tartsd szem előtt, hogy onnan származol, és nem lehetnél az, aki vagy, ha ők nincsenek, nem támogatnak. Mert nyilván lehetővé tették számodra, hogy megvalósíthasd a vágyaidat.

2012. nov. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Anyagilag részben támogattak, persze, ha másban nem is, annyiban igen, hogy eltartottak. Most már félig-meddig magam veszem a dolgaim, igazából a kajának kb a felén és a rezsin kívül mindent magamnak fizetek. De pl sokszor én veszem a húgom holmiit is.

Azt kifelejtettem a fentiekből, bizonyítékként, mennyire semmibe vagyok nézve, hogy néhány hónapja volt a névnapom, mi a barátommal csak a névnapom utáni nap értünk haza egy külföldi nyaralásból (ami szintén saját pénzből ment). A névnapom alkalmából azóta annyit sem kaptam, hogy legalább odavágják nekem, hogy boldog névnapot, vagy valami. Sem ajándék, sem egy szál virág, de még egy köszöntés sem, egyiküktől sem. Mikor 2 hónappal rá egy vita alkalmával elmondtam nekik, milyen bunkók, kiröhögtek hangosan, hogy "miért, mikor van a névnapod?.... jaaah, el is felejtettük" és röhögtek tovább ezen. De utána sem, semmi, még egy jó szó sem, hogy bocsánat vagy valami, semmi!

2012. nov. 9. 15:47
 9/14 A kérdező kommentje:
Én egyszer felejtettem el, érettségim előtti nap az anyák napját, anyám a felvételi tárgyam érettségije napján, reggel 6kor képes volt ezért üvölteni velem, nekemjött és felpofozott, hogy milyen szemét, mocskos kölyök vagyok és minek is szült meg engem. Ennyit erről...
2012. nov. 9. 15:49
 10/14 anonim ***** válasza:

"Pl egy csomó ember szerint szép vagyok, de anyámtól folyton csak azt kapom, hogy minek költök magamra, úgyis ronda vagyok és ezen úgysem segít semmi." Ahogy ezt a mondatot elolvastam, az az érzésem támadt, hogy az "anyukád" bizony irigy rád. Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy egy anya hogyan mondhat ilyet a saját lányára! Na, én valóban csúnya kislány voltam (már nem szégyellem...az voltam, ennyi), de anyu mindig bátorított, hogy szép vagyok. Tudtam, hogy "hazudik", de jó érzés volt tőle (legalább tőle...) hallani.

Szerintem az egész családod irigy rád...látják, hogy teszel valamit azért, hogy ne a pász mellett kelljen leélned az életed, ahogy ők, ezért is próbálnak visszahúzni. Ne törődj velük! 20 évesen ne a szüleid negatív véleményére adj, hanem a barátodéra, és azokéra, akik támogatnak. Ahogy már előttem is írták, tegyél félre pénzt, és költözzetek el! Ha nem fognak keresni, adj hálát, amiért megszabadultál tőlük! Ne aggódj, eljön az az idő, amikor (pl.) apád fog kuncsorogni utánad 1-2 jótanácsért!

Egyébként azon nagyon csodálkoztam, hogy a barátoddal semmi bajuk nincs (téged szólt le az anyukád, amiért nem rakták ki elé ételt...)! Neki milyen a viszonya a szüleiddel?

2012. nov. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!