Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan meleg pár aki...

Béla211 kérdése:

Van itt olyan meleg pár aki kötött már bejegyzett életársí szerződést. Ha igen Milyen volt?

Figyelt kérdés
Tudom hogy elvileg minden önkormányzat köteles ezt megcsinálni. De azért nem mindegy hogyan viselkednek az emberrel.Milyen tapasztalatok van ez irányban normálisak voltak és ha igen hol voltak azok. És bármelyik önkormányzatnál kérvényezhetem ezt a párommal akkor is ha mondjuk nem ott lakunk?

#meleg #bejegyzett éle társi kapcsolat
2012. nov. 13. 03:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, ezt az önkormányzatotoknál kellene megtudakolnod, akár telefonon is, és akkor nem ismernek fel ha úgy szeretnéd.

Én nem kötöttem, de szerintem helyfüggő, egy modernebb anyakönyvvezető nyilván szép szertartással egybekötve összead benneteket. Biztos nem ti lennétek az elsők az országban, mert már pár éve be van vezetve, hogy a melegek is köthetnek élettársi szerződést.

2012. nov. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
85%
Szerintem jól gondold meg, a magyar társadalom úgy általában nem toleráns és ez a hivatalnokokra is érvényes. Én egy sima névváltoztatást csináltattam csak, de úgy néztek rám mindenhol mint egy bazári majomra és ahol tudtak keresztbe tettek az önkormányzatban. Hetekig tovább sem küldték a BM-be a papírjaimat és ocsmányságokat kérdeztek tőlem, pedig egyszerűen csak a keresztnevemet anyakönyveztettem át. Érdemes átgondolni, hogy mi a célja a bejegyzésnek. Ha csak egy szép "esküvőt" szeretnétek, irány Bécs vagy USA és ott lehet szépen csinnadrattával egybekelni. Én ezt itthon, Magyarországon nem tenném.Ha jogi okokból akarjátok, beszéljetek inkább egy jó ügyvéddel. Sok szerencsét!
2012. nov. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Milyen szertartásról beszéltek? Az élettársi szerződés egy papír, nem esküvő!
2012. nov. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, a polgári esküvő is egy papír, a szertartás csak körítés. 3 mondattal le lehetne tudni a polgári esküvőt is, vers, csokor és pezsgő nélkül is ugyanannyit érne. :)
2012. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jogi okokból akarjátok, beszéljetek inkább egy jó ügyvéddel."

Külön lepapírozni a bejegyzett élettársi szerződés jogi vonatkozásait rengeteg időbe és pénzbe kerül, pont ez volt az egyik fő érv a b. é. k. bevezetése mellett.

2012. nov. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy szép leírás róla egy meleg férfi blogjából:

[link]

2012. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kaptam túl sok segítséget. Bár az utolsónak köszönöm a blog címet. Jó volt el olvasni. Amúgy állampolgári jogom van ezt megtenni nehogy már emiatt Bécs be menyek. Vagy ügyvéded fogadjak. Csak kis városban fogunk élni aztán inkább Budapesten kötnénk meg ezt a szerződést. Nem szeretnénk ,hogy az egész kis város erről beszéljen 1-2hónapig. Meg egyszerűbb is lenne.Mert akiket meghívnánk azoknak a nagy része Budapesten vagy a közelében lakik.
2012. nov. 13. 17:44
 8/20 anonim ***** válasza:
11%
Jó, de nem tarthat szertartást akkor sem! Mert azt már esküvőnek hívják!
2012. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Már miért hívnák esküvőnek azért, mert szertartást rittyentenek köré? Ez olyan, mintha minden ünnep szülinap lenne, csak mert tortát esznek a vendégek, vagy ha minden jelmezes buli farsang lenne.


Az esküvő attól esküvő, mert jogilag az, nem a menyasszonyi ruhától, a bevonuló zenétől vagy a pezsgőzéstől. A jogi körülmények teszik azzá.

2012. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
akkor is szoktak esküvőt tartani, ha éllettársi kapcsolatot létesítenek, nem csak házasságkor? mert akkor nincs gond.
2012. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!