Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme így még a kapcsola...

Van értelme így még a kapcsolatunknak?

Figyelt kérdés

Már elkezdtük tervezgetni az esküvőnket, együtt élünk lassan másfél éve a párommal. Egyre inkább azt veszem észre, hogy bele fásulok a kapcsolatunkba. Titokzatos, elmegy, későn jön haza, iszogat a haverokkal, olyan is előfordult, hogy amikor elaludtam kiosont, remélvén hogy így elkerüli a vitát. Egy idióta haverja buktatta le, hogy partizott fél éjszaka... Komolyan mondom én már nem tudom ezt kezelni. Elmegyünk egymás mellett, nem érti meg nekem mi fáj, folyamatosan fájdalmat okoz, de nem érdekli, ha el akarom mondani az azzal kapcsolatos érzéseimet.

Ha rossz kedvem van, nem kérdez rá, hogy mi a baj, mi történt, ha elmondanám magamtól, akkor vagy leráz, vagy még mielőtt neki kezdenék kiakad, hogy már megint miatta vagyok kibukva és neki erre nincs szüksége... (ha tök más bánt, akkor is ez van)

Én úgy érzem már becsavarodok ettől az egésztől, nem tudom elmondani neki, hogy mi bánt és iszonyat távol vagyok már tőle lélekben. Nem tudunk beszélgetni és hiába erőltetjük, nem jutunk egyről a kettőre!

A héten rajzolódott ki bennem, hogy esküvő egyelőre egészen biztosan nem lesz, amíg nem rendeződnek a dolgaink, de mi a fenét lehet ilyenkor még tenni? Minden tanács jól jön. Szeretném visszakapni a régi énjét, amikor még figyelt rám, szeretett, a tenyerén hordozott és nem sumákolt, hazudott nekem!

Állítása szerint ő is szeretné helyrehozni, de így is elmegyünk egymás mellett... Nem tudunk már beszélgetni.

A jól megszokott "azonnal hagyd ott" jellegű válaszokat most hanyagoljuk légyszi.



2012. nov. 14. 23:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor milyen választ vársz? Ez a kapcsolat halálra van ítélve...
2012. nov. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Zsizsik666 ***** válasza:
68%
Mondd meg neki, vagy elhagyod, vagy változtat, megkérdezed, esetleg te változtass-e valamin, lehet, neki is van valami gondja veled. Fejtsd ki, hogy neked ez így nem jó, így nem akarsz leélni vele egy életet, miért változott meg, stb. Arra csak felfigyel, ha azt mondod, elhagyod, ha nem regálna, én meg is tenném.
2012. nov. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

sosem értettem miért kell mindenáron beszámolni valakinek minden lépéséről.

emiatt lesz börtön egy kapcsolat

nem lehet egy szabad félórája hogy sétáljon az utcán ha éppen egyedül akar lenni? és ha hazaér rögtön kapja a szidást hol volt vagy ez hogy működik?

nem támadásból, kíváncsiságból kérdezem.

ez azért van mert a felek nem bíznak egymásban? mert ha bíznának, akár a "pokol tornácára" is elengednék a másikat mert tudnák hogy nem tesz olyat amivel őket bántaná.

miért kell úgy osonnia ki? mert letámadod ha látni akarja a haverjait? minden embernek szüksége van barátokra, kívűlálló személyekre kapcsolaton kívűl is. egy kapcsolat nem azt jelenti hogy megszűnik létezni körülötte minden más hanem éppen épülnie kellene a dolgoknak, a köztük lévő szeretetet mások felé is sugározni, átadni az örömöt.

miért akadsz ki ha elmegy? mert részeg lesz? félsz hogy részegen megcsal? ez szintén a bizalom hiánya.

ha nem adott rá okot persze hogy ideges hogy nem bízol benne.

aki féltékeny és próbálja beszabályozni, gúzsba kötni a másikat az azt éri el hogy a társ titkolózni fog mert nem akar vitákat.

ne legyél sárkány és fel a fejjel! :) néha kicsit szabadjára engeded és megoldódik a dolog

2012. nov. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%

Hagyjál neki teret, lazíts kicsit a kapcsolaton.

Ha így se megy jobban, akkor hagyd ott.

2012. nov. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Nem kizárt, hogy a párod úgy érzi, megfojtod, túl sokat panaszkodsz, ezért lóg meg a haverokkal, akikkel lehet egy-egy gondtalan estéje. A folytonos nyafogás nagyon kiábrándító tud lenni, egy idő után egyszerűen az ember agyára megy, az meg még inkább, hogyha minden lépéséről be kell számolni valakinek... Hagyj neki egy kis teret, ne csak neki élj, és ne várd el, hogy neki se legyen élete rajtad kívül, mert így megfullad!
2012. nov. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

Ja, én is ezt mondom!

Hagyjon teret a srácnak.

Idegesítő az állandó problémázás, meg elszámoltatás.


Hagyd szabadon a srácot kérdező, ha rátelepszel se lesz jobb semmi, sőt!

2012. nov. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van a baj hogy néha-néha elmegy, bulizik, meg iszogat a haverokkal, hanem ha nem mondja el hova megy...itt nem arról van szó hogy be kell számolnia mindennel, de ha mással nem elintézhetné azzal hogy "drágám elmentem sétálni" vagy "elugrom x,y-hoz mert elhívtak egy sörre" vagy tudomisén. Ha nincs is semmi a háttérben, azért nem normális hogy titkolózik, kioson (bár lehet nem direkt, csak nem akart felébreszteni de ki tudja..), és erről kéne valahogy leszoknia. Lehet valami nyomasztja őt is ami ennyire kihat rá, derítsd ki és beszéld meg vele ezt az egészet.
2012. nov. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondom, hogy hagyd ott, de az biztos, hogy a leírtak alapján nem illetek össze, két teljesen más típusú embernek tűntök. Nem tudok mást tanácsolni, mint egy mélyenszántó, őszinte beszélgetést, nem vádaskodva, de azért elmondva, hogy mi az, ami fáj. Ha erre nem hajlandó, akkor nem tudom elhinni, amit írtál, hogy ő is helyre szeretné hozni a kapcsolatot.

Mindenesetre látszik, hogy nem vagy boldog. Várjatok még azzal az esküvővel!

2012. nov. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
27%

Azért titkolózik, mert a lány macerálja, és minél jobban titkolózik, annál jobban fogja a barátnő macerálni.

Azért mondom, hogy békén kell hagyni.

2012. nov. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Azt írtad:

"A jól megszokott "azonnal hagyd ott" jellegű válaszokat most hanyagoljuk légyszi."

Jó, de hát sodródtok egy véglegesnek szánt házasság felé, amelytől, ha jól látom minkettőtöknek megy el a kedve.


Egyetértek azokkal, akik azt sejtik, hogy "rátelepszel", DE akor sem normális megoldás, hogy éjjel kiszökik....


Beszéljétek meg, ha lehet, hogy miként lesz ez később?

2012. nov. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!