Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig jártál feketében...

Meddig jártál feketében utána? Édesanyád elvetése után mennyi ideig jártál feketében? - vagy valaki más közelebbi hozzátartozód után?

Figyelt kérdés
9 éves kisfiam kérdezgeti anya meddig leszel még feketében? Szegénynek nem mertem válaszolni, hogy még én sem tudom, most még úgy érzem sokáig. Inkább elmagyaráztam neki, hogy közeli családtag elvesztése után, feketében jár az ember. Remélem ahogy telik az idő, majd változik és le tudom tenni a fekete ruhákat, de most még nem tudom mikor lesz az.

2012. nov. 19. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Kb 2 hétig.

Nem akartam depressziós lenni,márpedig a sötét ruha segít azzá lenni.

Jó,nem is tűzpirosat,de kéket,zöldet,krémszinűeket hordtam vagy fél évig,utána már mindent.


Nem a ruhával gyászolsz.

Bár nem is falun lakok hgy megszóltak volna.

2012. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám annak idején azt mondogatta, hogy eszembe ne jusson feketében járni az ő halála után, nem azon múlik a gyász.

Így tettem, amikor meghalt, nem jártam feketében. Részben a gyerekeim miatt is, akik akkor még nagyon picik voltak.

A szívemben ma is feketét hordok...

2012. nov. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Fogadd részvétem!

Megértelek, de hidd el, valóban a szívedben gyászolsz és nem a ruhával.

Persze én sem tudtam sokáig színesbe öltözni utána, de hogy ne kelljen elviselnem, hogy akivel találkozok, mind rákérdezett, és ez nagyon fájt, hát először csak a fekete blúzt cseréltem fehérre. Kicsit később a fekete szoknyát-nadrágot, + kardigánt egy sötét-kékre, majd olaj-zöldre, barnára.

Így szép lassan, fokozatosan szoktattam magam ahhoz, hogy ne a fekete legyen rajtam. Persze a fehér blúz még akkor is fehér volt, a színes blúzokat, csak kb. fél évvel utánna, amikor a szoknya-nadrág-kardigán egy kicsit kezdett világosabb, egyszínű árnyalatot venni. A fehér blúzt akkor cseréltem egyszínű, de szolid-szinesre.

2012. nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
6hónapos terhes voltam mikor megtudtuk hogy anyu gyógyíthatatlan beteg, 5hónapos volt a lányom mikor meghalt. 1hónapig volt rajtam fekete ruha, utána úgy éreztem muszáj levennem mert megfojt. valahogy úgy éreztem ahogy magamra öltöm vele együtt azonnal rámtelepszik a szomorúság is. ennek már 4éve, de a szívemben ma is gyászolom őt.
2012. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétem! Nagyon sajnálom.


Valóban nem a felvett ruhával gyászolsz. De igenis vannak akiknek hozzátartozik a gyászhoz a fekete szín.

Faluhelyen 1 évig szokták az édesanyát gyászolni.

Én annak vagyok a híve, hogy addig és úgy gyászoljon mindenki, amíg és ahogy azt érzi. Amikor azt tudod mondani, hogy most már le tudod tenni a fekete színt, akkor tedd meg.

2012. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem járnék feketében, hanem kb pár hónapig egy fekete kis virágot a balomon. Meg esetleg fekete hajcsatt. Szerintem ez elég.
2012. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem halt meg, egy percig sem jártam feketében. Illetve persze volt rajtam, de nem emiatt, hanem mert azt fogtam meg a szekrénynél. Szerintem teljesen felesleges. Persze aki úgy érzi, ez NEKI fontos az tegye. Ameddig akarja, nincs erre idő. De másoknak megfelelni nem kell. Nem a ruhával gyászolt az ember. Jó lenne, ha csak ennyin múlna, hogy valameddig ruhát hordunk, majd levetjük a fájdalommal együtt.
2012. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A temetés végéig lennék feketében. Az ember nem ezzel gyászol, nem lenne értelme, a fekete ruha csak még több depit okoz. Az sem érdekelne ha megszólnak a faluban ahol lakok, nem rájuk tartozik hogyan gyászolok.
2012. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Édesanyám szerencsére még él, de szeretett nagymamám pár hónapja halt meg. Azonban nem hordtam feketét a temetés után, valahogy ez nem jutott eszembe. Nem attól fogom jobban gyászolni, hogy feketében vagyok. Az a még élő külvilág számára egy jelzés, márpedig én úgy vagyok vele, hogy nem tartozik rájuk a gyászom. Magamban emlékezek rá, sokszor eszembe jut, mintha még élne. Semmi gondom, ha mások feketében gyászolnak sokáig egyébként, mindenki szerintem úgy csinálja, ahogy neki jólesik. A kisfiadnak is jól magyaráztad szerintem, bár azt hozzátettem volna, hogy akkor jár feketében, ha úgy érzi hogy ez neki fontos. Van, akinek nem az, de attól még nem szabad hogy a gyerek esetleg azt higgye, hogy az olyan ember már nem is hiányolja a családtagját. Dehogynem.
2012. nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még nem tudom levenni a fekete ruhát. Lelkileg rendben vagyok, vannak gyermekeim, akik sok örömet okoznak, szerető férjem, akivel mindent megbeszélhetek és édesapám, aki nem vár el tőlem semmit sem. A telet tuti feketében töltöm - két hónapja vesztettem el anyukámat - aztán tavasszal majd fokozatosan visszatérek a régi ruháimhoz - az élénk színeket kivéve. - nem érdekel mások véleménye, ha érzem hogy le tudom venni, le is fogom a feketét. - most még nem, jön a karácsony.
2012. nov. 19. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!