Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem hamarosan bedilizem....

Úgy érzem hamarosan bedilizem. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 2011-ben érettségiztem le.

Kb. egy éve teljes állásban dolgozom és elég jól keresek (160-180 ezer körül). DE a szüleimmel élek.

Egy merev, erélyes, tekintélyelvű családból származom. A szeretetüket a szüleim nehezen tudták/tudják kimutatni. A házasságuk nagyon rossz, a légkör nyomasztó és rendkívül pesszimista.. nagyon sok mindent tiltanak : este legkésőbb 10-re otthon kell lennem, nem lehet barátom (maximum titokban, mert szerintük azoknak a lányoknak, akiknek barátjuk van k*rvák), nem vehetek autót (egy alsó-középkategóriás használt autót a saját megkeresett pénzemből, de mégsem, mert "felelőtlen pénzkidobás"), meg úgy általában a véleményem nem mondhat ellent az övékével.


Tudom, hogy az életemben a megoldás a költözés lenne, DE! nem tehetem, mert akkor az azt jelentené a szemükben, hogy "nem szeretem őket, ellenük fordulok, hálátlanul szembeköpöm őket" stb. Én szeretem őket, de úgy érzem évek óta nincs életem. Ha bármi olyat teszek, ami a szemükben rossz pl. fogyókúra, akkor jön a lelkiismeret furdalás gerjesztése - pl. anyukám kórházba került, elkezdtek engem okolni, mert "diétázom, nem eszem ezért anyukám aggódott és begörcsöltek a belei" - valójában napi kb. 2 deci vizet ivott és ezért volt a baj.


2012. nov. 19. 20:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Költöznöd kell nincs mese. Ez nem vezet sehova hosszú távon.
2012. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
Hú ez durva, sajnállak! Gondolom a szüleid vallásosak, például: Hit gyülisek, jehova! De az se jó ha ott maradsz, mivel keresel annyit,h kitudj venni egy albérletet, megtehetnéd,h elköltözöl végleg, csak evvel az a bökkenő,h mondjuk, pl: összeveszel a barátoddal, kirúgnak a jó állásodból, nem tudod fizetni a bért,meg magadnak az élelmet,mert nincs pénzed,akkor kényszerből visszaszeretnél menni haza, de ők mondjuk nem fogadnak vissza! Szerintem le kellene ülnöd beszélni velük, h ők is voltak fiatalok, te nem vagy k..va, k..vák az út szélén állnak, elmúltam 20 éves, leérettségiztem, van egy jó állásom,és szeretnék egy párkapcsolatot, valami ilyesmit kéne mondanod nekik!
2012. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj költöznöd, és minél előbb tedd ezt meg. Ugyanis minél tovább gondolkodsz, minél tovább húzod az időt, annál nehezebb lesz lépni!
2012. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
2. válasz: pont ettől tartok!!
2012. nov. 19. 21:03
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Na úgy látom a szüleid a legrosszabb fajtából vannak, pont az a tipikus merev, szenvedő, kapaszkodó, parancsolgató típusok, akik nem bírják felfogni, hogy a gyerek felnő és saját élete és saját gondolatai vannak. Nekik az lenne a legjobb ha életed végéig ők parancsolnának neked. És az ilyenek miatt sok gyerek megy tönkre idegileg-lelkileg mert agyalnak és lelkiznek a dolgon.

Erre csak egyet tudok mondani: az ilyenek sosem változnak meg úgyhogy egyszer az életben állj eléjük mondj el mindent, ami csak kijön belőled ezzel kapcsolatban és lépj le. Ennyi pénzből már tudsz egy kis albit fizetni. Ez a te életed senki sem irányíthatja. Azt hiszem kissé határozatlan vagy, hogy még 20 évesen így képesek idomítani. Tényleg a sarkadra kéne állnod és elmondani nekik, hogy ez egy másik világ és talán nem nekik van igazuk. Az ilyenekkel örökös vita lesz az életed vagy legalábbis rajtad múlik milyen életed lesz.

Nekem ideg összeroppanást kellett kapnom ahhoz, hogy anyám az agyához kapjon. Ő is ilyen. Nekem óriási ordibálásokba került a szabadságom. Szép szóval én már nem értem el semmit mert azt a gyengeség jelének vette és azt hitte, ha már normálisan beszélek vele nem kell komolyan vennie. Hát tévedett. Ő is annyit drámázott, hogy na! Én megmondtam neki, hogy nem miattam lesz beteg meg idegbajos hanem a saját hülyeségei miatt űgyhogy drámázzon ha akar ezzel csak annyit ér, hogy elvadít magától. Mi az, hogy mindenki k, akinek pasija van? Már elnézést de apukáddal hogy jöttek össze? A szüleik megbeszéltek egy randit az oltár előtt és ott egymáshoz tuszkolták a gyerekeiket szüzen? Na ne röhögtessenek.Ők csak rontsák egymás életét ahogy tudják mert tényleg azt teszik. Te éld a tiédet mert ha most nem állsz ki magadért keservesen megjárod. Jegyezd meg: nem te teszed tönkre az ő életüket hanem ők a sajátjukat. És a tiédet is.Ez már az ő bajuk vagy rájönnek vagy sem. Nem te vagy az, akinek lelkifurdalással kéne küzdenie. Ha erre berágnak az őket minősíti. Most őszintén: mi a jobb? Egy duzzogó anyuka, aki egyszer úgyis lehiggad vagy egy életre rabszolgának lenni mellettük? Itt nincs de... Csak te vagy. És egyesek csodálkoznak, hogy a saját gyerekeik nem állnak szóba velük és nem tudnak róluk semmit. Itt csak rajtad múlik milyen életed lesz. Ők már belemerevedtek a saját hibáikba. Ne félj konfrontálódni velük. Nem lesz kellemes de egyszer le kell, hogy essen a tantusz. Mások pl. nagyszülők nem tudnak beszélni velük?

2012. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
55%
Megkérdezhetem,hogy mit csinálsz érettségi végzettséggel ami ilyen jól fizet? S azt, ha eddig nem "élhettél" akkor nem sikerült esetleg annyi tartalékot képezned,ami kizárná a kettesben foglalt félelmeket?
2012. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Sejtettem, de ez nem normális dolog,már bocs, h este 10-ig otthon kell lenned 20 éves létedre! Akkor vallásosak a szüleid? Mondom le kell ülnöd velük beszélni, és szerintem idővel ha komoly a pasid, akkor be kéne mutatni nekik, csak a kíváncsiság végett is, mert lehet,h ha látnák,h normi, rendes stb, megbékélnének,és rájönnének a dolgokra,h nem jó amit művelnek veled!
2012. nov. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Igaz 5-s válaszadó!
2012. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"szóval én már nem értem el semmit mert azt a gyengeség jelének vette és azt hitte, ha már normálisan beszélek vele nem kell komolyan vennie"


Ez nálunk is így van. A kommunikációnk az egymással való ordibálásokban merül ki, mert másképp rám se hederítenek.


Sikerült kb. 2 milliót összegyüjtenem, de hát valljuk be ez nem túl sok a mai világban..


Nem vallásosak, pont ellenkezőleg! Apukám nagy kommunista. Ilyeneket is mond néha, hogy én egy fasiszta vagyok, mert "új" autót akarok (egy 10 éves Peugeot 206-ot), mert "nagyok az igényeim" és mert nem olvasom a munkáspárti újságát...


Egyszer volt barátom, tavaly. Mikor megemlítettem otthon, néma csönd lett. Sosem találkoztak vele, kerek-perec megmondták hogy egy "tróger" és nem akarják megismerni.

2012. nov. 19. 21:17
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen egyértelmű, hogy zsarolnak, és ezt addig fogják tenni, amíg ezt hagyod! Tehát javaslom, lépj mihamarabb, és költözz el!
2012. nov. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!