Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják ennyire? [tovább...

Miért akarják ennyire? [továbbtanulás]

Figyelt kérdés

A történet elég hosszú.. a lényeg, hogy továbbtanulás (középsuli) előtt állok..

Én előre kijelentettem, hogy NEM fogok egyetemre/ fősulira járni mert utálok tanulni.. (sokkal jobban szeretek dolgozni..)

Kalocsán kéne iskolát találnom.

Ami van:

~Dózsa György: olyan a színvonal az ott tanulók szerint, hogy egy katasztrófa [és egyik szak sem tetszik]

~Szent István: gimi, szóval kilőve.

~Kossuth: egészségügy: ide akarnak küldeni anyámék, vendéglátás: nincs türelmem az idióta emberekhez..szóval kilőve.. (meg amúgy is problémáim vannak a nyelvekkel..:|)

Találtam egy iskolát: Kiskunfélegyháza mezgé: 6év a képzés ideje, 3 szakmát és egy érettségit kapok és annyira nem is kell rá feküdnöm a tanulásra..:)

na de persze ide nem enged(nének) anyámék.. merthogy messze van, meg koleszos lennék. -.-

Meg hogy legyek ápoló nő kossuthba mert az mindig kell..meg stb. de egyszerűen képtelenek felfogni, hogy attól hogy imádok(igen..!) kimenni szántani meg sz*rt hordani.. de ahhoz nincs gusztusom, hogy ott fürdessem az öregeket meg takarítsam a .... végterméküket..(khm.)

Szóval ezt hogyan tudnám nekik elmagyarázni??



2012. nov. 24. 11:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Tehát lány vagy. Első körben, ha "nincs türelmed az idióta emberekhez", akkor az ápolónői sem jó neked. Viszont mezőgazdasági témákban nem szívesen fognak alkalmazni egy fizikailag "gyenge" nőt, bár azt nem tudom, hogy milyen szakmákat ad az iskola a végére.

Én megértem a szüleidet, 14-5 évesen nem könnyű így elengedni a gyerek kezét, de valahol téged is megértelek. Talán keress közelebb mezőgazdasági sulit, Baján is van ahol oktatnak ilyesmiket. (Bereczki) Így még akár bejárós is lehetsz, bár még ez is messze van, de megoldható.

2012. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Mezgére azért húzok mert rengetek ismrősöm van aki ezzel foglalkozik.. nyáron pl: megyek Német o.-ba és Szlovákia (?) (a fertő tó mellé) mezőgazdaságba.. lovaknál dolgozok, le és-be lovaglok..és azért a kapcsoltok már nem keveset jelentenek.. :)

Amúgy félegyháza azért (is) tetszik jobban mint Baja mert lesz egy ismerősöm (átjön ide mert nagyon ratty a mostani sulija..) de ezt meg sem említem anyáméknak (fiú és az a falui hír hogy járunk.. xD)

2012. nov. 24. 11:49
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Anno engem is rá akart beszélni apukám, hogy olyan suliba menjek, amilyenbe ő akarta. Én gimibe akartam jönni, de ő kardoskodott ellene, hogy nekem ott nem lesz jó helyem és értelmetlen és járjak inkább szakközépbe, viszont én nem akartam. Aztán megmondtam neki, hogy ez az én életem, én döntök arról, hogy hol szeretnék tovább tanulni és nem ő. Ez az első fontos döntés az életemben, had hozzam meg én. Aztán végül is gimibe jöttem és szeretem. Koleszt nekem se engedett, mert messze lettem volna tőle és így nem tudja, hogy épp mit csinálok vagy mi van velem. Ez szerintem érthető, csak féltenek.
2012. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%
Azok szerelik össze a gyárakban az autóüléseket, azok kérdezik meg a mekiben, hogy "segíthetek?", akik utáltak tanulni fiatalabb korukban.
2012. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
OFF: Félegyházi vagyok :DDD
2012. nov. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
Én elkezdtem az egyetem, már nem hagyom abba, de hogy mi értelme lesz nem tudom.... Látom hogy senkinek nincs munkája aki végzett, illetve azt csinálják mint amit diploma nélkül csinálnának. Egyetemet végzett már van elég, csak munka nincs... Én biztos nem kezdeném el még egyszer. Talpraesettség kell és protekció. Egyébként tök mindegy mit tudsz, mit végeztél.
2012. nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Egyik ismerősöm is ilyen volt, de tök más gimit választott, aminek az volt az előnye, hogy tök jól megtanulta a nyelveket, aztán elment egyetemre lótenyésztő szakra.

Azért ne húzd le az egyetemi rolót, agrár szakokon is tök jó dolgokat lehet ott tanulni.

2012. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Montihun!


Nem kell ám őket lenézni mert azok is normális emberek, tisztességes munkák, és nem lehet mindenkiből vezérigazgató. Ezt is el kell végeznie valakinek. És nem mindegy kinek!

Neked se mindegy hogy szolgálnak ki és, hogy milyen minőségű ülésbe ülsz bele. Ehhez is kell némi szakértelem és megfelelő emberi tulajdonságok.

Ne hidd, hogy oda is minden hülyét felvesznek. Arról nem is beszélve, hogy sok diákmelós gályázik a mekiben, akik egyszer még többre viszik, mint az őket fikázók.


Tanulni meg addig érdemes míg fiatal vagy kedves Kérdező.

Munkanélküliként mondhatom, hogy 35 év után ha munkanélküli leszel pláne nőként hát igencsak nehezen fogsz állást találni ebben a betegesen fiatalság orientált világban.

Sokak előtt lehúzzák a rolót csak a koruk miatt és hiába tanult az ember ezer felé lehet, hogy a szakértelmükkel a mekiben kötnek ki mert inkább az, mint az utca. Nem kell tanulatlannak lenni ahhoz, hogy lecsússz. Elég elérni egy bizonyos korhatárt. Elképzelhető, hogy, aki ott kiszolgál sokkal többre képes, mint némelyik vendég.


Nincs esetleg valami okj-s állatgondozói, kertészeti valami ilyesmi tanfolyam a környéken? 21 éves korig ingyen elvégezheted ha nincs még szakmád. Én is azt mondom, hogy tanulj hiába utálod muszáj. Nem fogsz boldogulni az érettségivel ma már kitörölheted! Erőszakold meg magad egy kicsit mégiscsak saját magadról van szó ennyit nem érsz meg magadnak? Ha van rá lehetőséged ne szalaszd el mások a fél karjukat odaadnák egy egyetemi helyért. Kitartás.

2012. nov. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
23%
A munkájuk miatt nem nézem le őket, viszont ha befásulnak akkor gyakran megkeseredett, bunkó, irigy ember lesz belőlük (mint sajnos Magyarországon oly sokan), akik mindig a kormányt szidják, meg mást hibáztatnak azért, ahol tartanak.
2012. nov. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Flector 67 ***** válasza:
82%
Nem csak az autószerelős, eladó a hibás, azért mert keveset keres. Hanem a kormány is. Sőt. nagyobbrészt a kormány. Normális országban azt dolgozhatsz, amit szeretsz, mert meg tudsz élni eladóként is. Hangsúlyozom, egy normális országban, nem itthon.
2012. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!