Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan országos nagy...

Tényleg olyan országos nagy bunkóság, amit kértem?

Figyelt kérdés

Egy kollégiumban lakom. Az egyik szomszédomnak van nyomtatója, és felajánlotta, h bármikor használhatom.

Ma írtam neki egy mailt, h idézem

"szia, ki tudnád e nekem nyomtatni légyszi légyszi ezt a lapot, és este, mikor úgyis jöössz hozzám, akkor áthoznád? Köszönöm" (mert este tartok egy kis baráti eszem-iszomot)Erre teljesen kikelt magából, h én mit írom oda h köszi, meg mit veszem magától értetődőnek h ő nekem nyomtat, és ezzel a köszivel azt fejezem ki h úgyis megcsinálja. Meg h totál udvariatlan vagyok és mit képzelek magamról kb.. Hozzáteszem még sosem kértem h nyomtasson nekem. Megírtam neki h sajnálom, egy lapról lett volna szó, azért írtam h köszi, mert ha nem írom az a baj, nem muszáj természetesen megcsinálnia, de én is kölcsön adtam neki bármikor bármit és volt amit hibásan adott vissza és egy szót se szóltam. De nem kell a segítsége, ha csak ilyen leereszkedő és megalázó hangnemben tud válaszolni. Erre közölte h nem jön a bulimba...

én ezt nem értem, tök normálisan segítséget kértem, elvileg haverok voltunk.

Tényleg olyan udvariatlan kérés és nem ő reagálja túl? Annyit válaszoltam rá, h remélem egyszer rájön h én csak segítséget kértem mire ő ellenségességgel válaszolt és kezdem azt hinni h nem ez az oka a viselkedésének, mert nem így kéne egy barátságnak véget vetni, szóval ha más baja is van, akkor sem tudok mit csinálni mert nem mondta el nekem. Erre már nem válaszolt. Most ez mi? Kinek van igaza?


2012. nov. 29. 13:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Tényleg túlzás a reakciója. Talán csak annyi lehet a gondja, hogy azt ajánlotta fel, hogy használd a nyomtatót, és sérelmezi, hogy neki kell elhozni is a lapot. Vagy elvárta volna, hogy telefonon beszéljétek meg előtte. Tényleg nagyon célratörő volt a kommunikációd, vannak érzékeny/sértődős emberek, akik többet várnak el.
2012. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Közelében sem volt az udvariatlanságnak. Szerintem a nyomtatós reagálja túl..vagy nagyon szar passzban volt (ami még így sem ok, de megesik) vagy valami böki a csőrét és most így talált fogást rajtad. Szard is le:)
2012. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
27%
Engem csak az zavarna, hogy én segítek és még nekem kéne átvinni is. A többi sztem nem gond.
2012. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
a legrosszabb h ez egy srác..szóval nem is az h egy hisztis csaj(mint amilyen amúgy én tudok lenni... :) ). Meghívtam magamhoz h etetem-itatom a saját pénzemen őt és még pár havert, ezután nem hiszem h megterhelő lenne elhozni egy darab papírt. A minimum lenne h megkérdezze mit hozhat az estéhez még..nem? Na mindegy, nem szeretem az ilyen felsőbbrendű embereket akik azt hiszik nekik bármit szabad csak mert ők valakik(akár mert van egy szerencsétlen nyomtatójuk. hány forint lehet egy lapot kinyomtatni? 5? :D )
2012. nov. 29. 13:43
 5/21 anonim ***** válasza:
98%

"Engem csak az zavarna, hogy én segítek és még nekem kéne átvinni is."


Igen, megkérte, hogy vigye át DE, akkor amikor úgyis megy hozzá, mivel ő meghívta "egy kis baráti eszem-iszomra"- Feltételezem, hogy a kérdező sem kért egy fillért sem, sem az ételért, sem az italért, tehát már csak ezért is bunkó módon reagált a szomszédja!

2012. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Menstruál a srác.
2012. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%

SZerintem túlreagálja.


Viszont te is írhattad volna udvariasabban.

Pl. ha nekem felajánlják, hogy használhatom a nyomtatót, akkor így kérdeztem volna meg:


Szia! Ha nem zavarok, átmehetnék este kinyomtatni egy lapot? Előre is köszönöm.


Szerintem - bár én nem sértődnék meg rajta - tényleg illetlen, hogy megkéred, hogy nyomtassa ki a cuccodat és még ő is hozza át. Természetesen ha barátok vagytok, akkor ebben nincs semmi kivetnivaló, de ha csak ismerősök vagy szomszédok, akkor illik úgy kezdeményezni, hogy ne az ő idejét/energiáját rabold (akármilyen csekélységről is van szó).


Természetesen a szomszédod messze túlreagálja a helyzetet, abszolút nem normális, ahogy kiakadt.

2012. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
ezután te sem adsz neki kölcsön semmit és kész, ha egy nyamvadt papírt nem bír kinyomtatni
2012. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
nem is értem, h h sértődhetett meg ennyire h le is mondja a programot. Holnap költözöm, ez lett volna a búcsúbulim...
2012. nov. 29. 13:49
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát enyhén szólva is túlreagálja..ha haverról van szó én kb ennyit írtam vna: "nyomtasd ki nekem lécci,és este ha jössz,hozd át,köszi"eddig senki nem sértődött be ilyenen..
2012. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!