Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasság alatt felvett...

A házasság alatt felvett hitel törlesztését válás után kettéosztják 50-50%-ra, vagy ugyanúgy a teljes összeggel tartozunk együttesen?

Figyelt kérdés
Elég bonyolult, de a kérdésem lényege az lenne ha én fizetem a hitel rám eső részét a volt párom viszont egy forintot se hajlandó akkor nekem kell az egészet visszafizetni? Ő nem hajlandó fizetni, én pedig nem szeretném ha elmaradnán vagy még nagyobb hitel gyűlne össze. Viszont így se jó hogy én fizetek mindent. Mi ilyenkor a teendő?
2012. dec. 5. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Eladni az ingatlant, és kifizetni mindenkinek ami jár.
2012. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs ingatlan, semmi amit el lehetne adni. Semmi saját tulajdon. Nem lakás célra lett felvéve a hitel.
2012. dec. 5. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy bizonyos házassági vagyonközösséget megszüntető szerződés, amely segíthet a problémádban. Ezt ügyvédnél tudjátok megcsinálni, és akkor a fele hitellel már neked nem lesz gondod. Ennek a segítségével tudjátok szétbontani. Egyéb esetben a hitel felvevőjének kell a teljes összeget kifizetni. (Mindketten nem lehettek.) Van aki felvette a hitelt és van a társhitelező, lényeges, hogy te melyik vagy!?
2012. dec. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat pontosítok nem társhitelező, hanem adóstárs
2012. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a jogerős válási végzés ellenére a bank nem ment bele a megosztásba, mivel egyáltalán nem érdekli a végzés, kizárólag az, hogy a hitel befolyjon.


Mi meg tudtunk egyezni a volt párommal, tőle vonja a bank, én pedig utólag átutalom neki a felét a számlámról. Ha erről nem tudtok megegyezni, akkor perre kell vinni, de közben azért érdemes fizetni az összeget.

2012. dec. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na hogy pontosítsak kicsit. Én adóstárs vagyok, de mivel a párom nem fizetett semmit (és nem is fog), az ő nevén nincs semmi ezért vettek elő engem.
2012. dec. 6. 19:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a férjed vette fel a hitelt, mi szolgált fedezetként, ha semmi sincs a nevén? Hogy adhatott a bank semmire hitelt? Ez érdekes. Ha nem csináltok vagyonmegosztást, akkor bizony tőled fogják behajtani az adósságot, ha a férjedtől tényleg nem tudnak mit elvenni, és a fizetéséből sem tudják levonni. Jegyzem meg, a bankot ez nem is érdekli, ügyvéddel tudnád ezt igazságossá tenni, viszont ha nem együttműködő a férjed, akkor nem kis procedúra, és lehet meg sem éri (függ az adósság nagyságától)
2012. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!