Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma késő délután megyünk a...

Ma késő délután megyünk a barátommal a nagymamájához, akinél eddig még nem voltam, és csak pár szót beszéltem vele. Mit csináljak? Hogyan viselkedjek?

Figyelt kérdés
Miről lehet beszélgetni egy idős nénivel? A barátom és a nagyija is elég bőbeszédű, én pedig inkább csöndes tipus vagyok! Viszont nem akarok egész végig hallgatni... Mit mondjak/kérdezzek?
2009. aug. 20. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyél kedves, mosolyogj, ez nagyon fontos. Ha ő szeret beszélni, akkor bizonyára örül, hogy talált hallgatóközönséget a személyedben. Ne feledj el érdeklődni a hogyléte felől, ezekre mindig szívesen válaszolnak, s díjazzák a kedvességed :)
2009. aug. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kertje,kérdezd arról.Kérdezd a fiatalkoráról.Kérdezheted,hogy apárod milyen kisgyerek volt.

Tapasztalatom szerint egyélbként ez magától is kialakul majd.

2009. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bízd rá magadat a nagyira:) Ha bőbeszédű, akkor lesz miről beszélgetni és ugysem fogja hagyni, hogy kuka légy, ezerrel kérdezni fog, mert kiváncsi rá, hogy kivel jár az unokája. A mosoly a fontos. Ha kertes házban lakik és vannak virágok, akkor dicsérheted, hogy milyen szépek, ha sütivel kínál, akkor dicsérd, hogy milyen finom, esetleg ha teríték lesz fent és esztek, akkor mond, hogy segítesz leszedni az asztalt. Szóval adódnak a témák, de a nagyik tudják, hogyan kell hallgatag lányokat szóra bírni.
2009. aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy csend lenne, akkor nyugodtan mond hogy hú ma milyen meleg van megint, egész nyáron meleg volt. stb...

Megkérdzheted hogy az x virág az milyen virág, meg jaj de szép stb... szóval közhelyekröl nyugodtan beszélgethetsz, de szerintem ö majd kikérdez.

2009. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos feltalálod magad, mert eleve szimpatikus lennél nekem -ha én volnék az a bizonyos nagyi- a kérdésed alapján!
2009. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hagy beszélni a nagyit, mosolyogj és ha úgy adódik kérdezd meg segíthetsz-e.

(mondjuk amikor szedi le az asztalt vagy valami ilyesminél)

Nyer ügyed lesz.

És ne izgulj, biztosan tetszeni fogsz neki.

2009. aug. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatásokat! Remélem minden jól alakul, főleg, hogy még a születésnapja is ma van!
2009. aug. 20. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!