Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a páromnak?...

Mi baja lehet a páromnak? Miért viselkedik így? Miért próbál meggyőzni, hogy csak bebeszélem magamnak?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekünk van. A nagyobbat (4 éves) szereti, foglalkozik vele, de a kicsit (5 hetes) mintha nem szeretné. Teljesen másképpen áll hozzá, mint a nagyobb gyerekhez állt mikor pici volt. Amikor rákérdeztem, hogy mi a baja, először csak hebegett-habogott, majd azóta már engem győzköd, hogy csak én beszélem ezt be magamnak. Nagyon kétségbeesett vagyok emiatt, mert a párom már azt mondogatja, hogy minél előbb jöjjön a harmadik baba (három manót terveztünk kis korkülönbséggel), de én így nem szeretnék többet.
2012. dec. 10. 07:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem féltékeny, mert a figyelmed 90%-a most a kisbabáé.
2012. dec. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Egy 5 hetes babával mit tudna játszani az apja? Főleg, ha állandóan sír. Nem kell ebből ügyet csinálni. Ha nagyobb lesz, akkor vele is fog játszani.
2012. dec. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Szia, szerintem még benned is tombolnak a hormonok, hiszen 5 hete szültél, ilyenkor hiperérzékenyek az anyukák. A férfiak sokkal jobban elvannak a nagyobb gyerekekkel, 4 év telt el, hogy babázott, lehet, hogy nem nagyon tud még most mit kezdeni az egésszel, hiszen egy újszülött csak eszik, alszik. Szerintem ne kombinálj, az pedig, hogy féltékeny, óriási hülyeség, akkor miért is akarna harmadik gyereket?

Beszéld meg vele, hogy akkor jöhet a harmadik, ha te is érzel majd elég erőt magadban hozzá, de most csináltad végig a 9 hónapot egy kicsi gyerek mellett, még szeretnél várni.

Én iszonyat hisztis voltam terhesen, nagyon durván változott a hangulatom, néha még magamon is meglepődtem, és összeteszem a két kezem, hogy a férjem milyen rendes volt hozzám és mennyi hülyeségemet eltűrte. Remélem a következő babával már másképp lesz.

2012. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az apukák nem rögtön kötődnek a picihez, hanem sokkal több idő kell, hogy kialakuljon köztük az érzelem, akár évek, örülj, hogy a nagyobbal foglalkozik, sok helyen még így sincs.
2012. dec. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A nagyobbik gyereket az első perctől pelenkázta, etette (tápszeresek), fürdette, beszélt hozzá, mesét olvasott neki. A kicsihez még egy kedves szava sem volt.
2012. dec. 10. 08:17
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A kettőtök (Párod és Te) közti kapcsolatban látsz különbséget a két gyermekágyi időszakot összehasonlítva?
2012. dec. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a gyerekek neme?

Arra gondolok,hogy vagy a fiút vagy a lányt előnyben részesíti.

A másik tippem az,hogy az első még érdekes volt neki,a következőnél pedig már ismerős lett neki a helyzet.

Valahogy próbáld meg bevonni a teendőkbe,mert így tényleg nehéz lesz majd hárommal.

2012. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Először arra gondoltam, hogy ő nem akarta igazán a 2. babát. De ha így viselkedik vele, minek akar még egy kisbabát???


Tudom, hogy 5 hetes baba mellett nehéz, de próbálj meg nyugiban leülni vele ezt megbeszélni, és hogy addig biztos nem szeretnél több gyereket amíg ő így áll a dologhoz.

2012. dec. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

1. Szerintem az elsö még újdonság volt, a második már nem.

Meg gondolom, amikor hazajön a munkából, nem arra végyik leginkább, hogy egy nyügös gyereket pelenkázzon, hanem a nagyobbal játszik meg pihen kicsit.

2. Idövel, ha ez a baba is nagyobb lesz, vele is többet foglalkozik majd, egyelöre nem sokat tud vele kezdeni.

3. A helyedben legfeljebb az esti fürdetésbe vonnám be, utána meg vele foglalkoznék, nemcsak a gyerekekkel.

4. Figyelj arra, hogy ne csak a baba (mennyit evett, memnyit kakilt, stb) legyen a beszédtémád.

5. A harmadikkal mindenképpen várnék addig, amig kiderül, hogy ha nagyobb a baba és lehet már vele játszanim foglalkozni is, akkor hogy áll hozzá. Ha továbbra is passziv marad, akkor maradnék a két gyerek mellett és nem vállanék egy harmadikat is.

6. Az meg nem igazán jó ötlet a gyerekeket "manó"nak nevezni - ez tipikusan az a beszédstilus, ami a legtöbb embernek igencsak visszataszitó egy felnött embertöl.

2012. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9-es: azért a 3-as pontod elég érdekes. A baba 5 hetes. Ha már nagyobb akkor persze elvárható hogy legyen napirend.

És miért csak az anyának kéne vele foglalkozni? Nem közösen akarták? Vagy mit gondolt a pasi, hogy minden plusz feladatot ami a kicsi születésével jár az anyának kell megoldania? Aki esténként pihenni akar, az ne vállaljon gyereket....

2012. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!