Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig égjek miatta? Tesóm...

Meddig égjek miatta? Tesóm fenn van az internet pöcegödrének nevezett oldalon.

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 12:56
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
92%
Nem az oldalt kéne letörölni, meg feljelenteni. A kiscsaj biztos elküldözgette a chat-es haveroknak,akik verik rá, azok meg felnyomták az oldalra. Az az idióta,aki ilyen képet tesz fel magáról, vagy elküldi másnak. Meg is érdemli az ilyen,hogy röhögjenek rajta, Max a családját lehet sajnálni, meg a kislányt jól "megnevelni".
2009. aug. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
90%

Néha kérésre is eltávolítják a szerkesztők a szóbanforgó anyagot. Láttam egy ilyen példát, bár sajnos, itt lényegében már könyörgésről volt szó. Ráadásul, bár a képet tényleg eltávolították, de magát a könyörgő levelet kitették.


Azért írom csak, hogy ne hallgassam el: van ilyen is, és tudjatok dönteni, megpróbáljátok-e ezt. Bizonyos eséllyel megteszik, bizonyos eséllyel nem, az sem lehetetlen, hogy még ezzel is visszaélve újra megaláznak. Nem tudom, nem ismerem őket.


A véleményem rossz róluk, alapvetően jogtalannak (vagy legalábbis etikátlannak) tartom az oldal tevékenységének AZT A RÉSZÉT, amely kamaszokat vesz célba. Akár hibázott a testvéred, akár nem, azzal idegen felnőttek ne éljenek vissza (pláne, hogy a reklámbevételek révén PÉNZT is csinálnak belőle).


Mivel a visszaélésben (és a nyerészekdésben) semmiképp sincs igazuk, ezért nem biztos, hogy (lelki értelemben) jó ötlet könyörögni a Napiszar.com-nak, hiszen talán ez az élmény még megalázóbb, mint maga a kép.


A Napiszar.com szerintem mindenképpen etikátlan (függetlenül attól, hogy a FIATALKORÚ érintettek mennyire ,,tehetnek'' róla, vagy sem). Szakpszichológusok szerint a kiskamaszok magamutagatása nem azonos a felnőttkori ledérkedéssel, és ezért nem is szabad vele visszaélniük a felnőtteknek.


Szerintem nem azért tud élni és virulni a Napiszar, mintha ,,jogos'' lenne a tevékenysége, hanem inkább arról van szó, hogy a magyar jogrendszer szerintem éretlen. Pár éve itt még az asszonyverés ellen sem lehetett sokat tenni (a közelmúlt tragikus botrányai miatt ,,szerencsére'' ez végre változóban van, végre valami megmozdult).

2009. aug. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
100%
Azért h leszedjék semmit nem tudsz csinálni mert egy képet sem vesznek le. egyetértek az előttem szólóval tényleg van olyan akit nem kellene feltenni de néhányan direkt kiprovokálják meg olyan képet raknak fel ami egyáltalán nem közösségi oldalra való. De pár nap múlva úgyis felraknak másokat úgyh akkor már nem hiszem hogy emlékezni fognak rá.
2009. aug. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 18:29!


Tudnál írni még pár szót azokról a technikai dolgokról, amit kinyomoztál az előbb? Arra az amerikai szolgáltatóra gondolok, SHARKTECH Internet Services:


[link]



Számomra úgy tűnik, hogy ez egy teljesen normális és jóhiszemű szolgáltató, aki nem is tudja, hogy az ő szolgáltatásukat olyan célokra használja valaki, aminek törvényessége erősen vithatható.


Szóval, ha nem tévedek alapvetően, akkor lehetne beszélni valakivel, aki tud angolul és legalább nagyjából ért ezekhez a dolgokhoz (sajnos én a technikai és a jogi részéhez is tudatlan vagyok). Hátha lehetne a SharkTech-nek írni. Amerikában egyre inkább kezdenek beszélni arról, hogy kellene törvényeket hozni ,,cyberbullying'' (internetes zaklatás) ellen. Ezek persze még csak tervek, de a SHARKTECH esetleg nem tartja majd kívánatosnak, hogy az ő szolgáltatásával a Napiszar.com visszaéljen az ő tudta nélkül.


Most akkor leírom, miért is támadt az a gondolatom, hogy a SHARKTECH esetleg szívesen együtt fog működni.


Beleolvasgattam a szabályzatukba:

[link] ?ID=aup


,,The following are considered violations of SHARKTECH AUP (Acceptable Use Policy):

...

3. Harassment: Use of the SHARKTECH service to transmit any material (by e-mail, uploading, posting or otherwise) that harasses another.''


Magyarul:


,,Az alábbiakat tekintjük úgy, hogy megsértik a SHARKTECH cég szabályzatát az elfogadható felhasználói magatartásra vonatkozóan:


3. ZAKLATÁS: a SAHRKTECH bármiféle szolgátatását arra használni (akár email, akár feltöltés révén), hogy másokat zaklassanak azzal''


Ez a szabályzat az ,,AUP''. Nem tudom, hogy ez ide vonatkozik-e, számít-e ebben az ügyben. Elnézést, ha tévednék. Van egy másik szabályzata is a SHARKTECH-nek:


[link] ?ID=tos


és ez visszahivatkozik az előző szabályzatra (az AUP-re):


,,15. A szogáltatás felfüggesztése vagy törlése. A Sharktech fenntartja a jogot, hogy felfüggesze bármely ügyfelének hálózati hozzáférését, ha a SHARKTECH hálózati adminisztrátorok megítélése szerint az ügyfél szervere az AUP bármely előírását megsértésének forrásául vagy céljául szolgál.,,

2009. aug. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos csak részleteket ragadtam ki, nincs rálátásom a dologra. Akár nagyon súlyosan is tévedhetek bármelyik részletben, akkor pedig az egész sejtésem rossz. Ha van olyasvalaki ismerősötök (vagy elérhető szakember), aki a technikai és jogi háttérhez ért, akkor beszéljétek át vele. Ha esetleg mégsem tévedtem, akkor pedig:


support@sharktech.net címre:

__________________________


Dear SHARKTECH Internet Services,


If it is Your service that [link] uses (it seems probable), then it is the case that this site uses Your service (without Your consent) for industry-wide cyberbullying, mainly against minors. With uploading media humiliating minors in public, this site has a state-wide popularity (in Hungary), which the site uses for earning money via advertisements.


/RÉSZLETEK.../



(Tisztelt SHARKNET Internet Services,


Amennyiben a [link] oldal az Önök szolgáltatását használja (ez valószínűnek tűnik), akkor az a helyzet, hogy ez az oldal az Önök szolgáltatását az Önök tudta nélkül ipari méretű internetes zaklatásra használja, főleg fiatalkorúak és kiskorúak ellen. A fiatalkorúakról fetöltött megalázó anyagok révén az oldal országos méretű népszerűségnek örvend Magyországon, amit az oldal reklámbevételekre használ.)


/RÉSZLETEK/

...


''


__________________________


Ismétlen: ezer ponton tévedhetek, akkor pedig az egész nem igaz, tehát ezt nagyon át kell beszélni előbb olyan emberrel, akinek a jogi és a technikai részletekre rálátása van. A levélrészlet is csak hangosan való gondolkodás volt részemről: ha egyáltalán szóba jön, akor is érdemes előbb átbeszélni ezt is hozzáértő emberrel.


Lehet, hogy ez már nem is annyira Rajtatok fog segíteni (ha egyáltalán), hanem legfeljebb azoknak, akik ,,Utánad jönnének''.


Lehet segíteni azon, hogy Téged és Édesanyádat és Testvéredet ne alázzák meg? Van, aki szót értsen ezekkel az emberekkel? Persze ha egyesek még Édesanyádat is megalázzák, akkor azok ez emberek korábban sem lehettek jóindulatúak Vele szemben. Kiderült, mi lakozik bennük. Persze ez csekély vígasz akkor, ha szó szerint rendszeresen megaláznak.

2009. aug. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

az Én barátam akik melletem állnak azt mondják minden csoda 3 napig tart..

remélem.. :S tesóm nagykorú,nem érdemes irni az oldal üzemeltetőjének... ő rakta fel képet arra a közösségi oldalra :S csak a faluban (elég kicsi ) engem is megbélyegeznek ez miatt ... :S olyan ciki... pedig én fenn se vagyok azon a közösségi oldalon...

2009. aug. 22. 02:38
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű érzés lehet. Nehéz konkrétumokat írnom, sok minden füg attól, kik ezek a zaklatók. Gyerekek? Lecsúszott felnőttek? Többségben vannak a faluban, ők a hangadók? Vagy pedig unatkozó szerencsétlen looser-ek, akik a saját sikertelenségüket Rajtad töltik ki (vagy bárkin, akit sebezhetőnek gondolnak)? Lehetséges-e, hogy megvetik őket még a faluban is, például a falu igazán értékes emberei (pap, tanár, kereskedők, mesterek)? Van valami gyenge pontjuk? Ki lehet őket közösíteni? Talán segít, ha beszéltek egy jó pszichológussal: ha jól bele tudja magát élni a Te helyzetedbe, akkor talán lesz valami tipppje arra, mi lehet a zaklatóidnak a gyenge pontja, mivel lehetne elszigetelni, leoltani vagy kiközösíteni őket. Általában nem a Nobel-díjas atomfizikusok szoktak fiatalkorúakat gúnyolni, piszkálni.
2009. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

fiatalok,öregek.. sőt még a tanárok is erről beszélnek a suliban. nem mondják,de az a megvető nézés...

elegem van már belőle. állandóan éget minket. És elköltöztetni nem tudjuk mert munkanélküli(ok,erről nem tehet ezt aláírom),meg nincs hova mennie,meg ő is anya gyereke

2009. aug. 22. 09:54
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
... vagy ha van valaki, aki tud hatni rájuk, akire hallgatnak.
2009. aug. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, közben jött a válaszod, ezt még az előző hozzászólásom végére szántam.


Az, ha még tanárok is, elég nagy baj. Nem állhatnak éppen a hivatásuk magaslatán, elég etikátlan, főleg, ha Veled is éreztetik. Egyetlen vigasztaló szavuk nem volt Hozzád? Ez sajnálatos, tanártól el lehetne várni, hogy átérzést mutasson. Sajnos ez a szakma is felhigult, vagy a tanárok égtek ki, nem tudom.


Engem annyira nem érdekelnek a Napiszar.com-ra kitett emberek. Fizikus akarok lenni,ez az én dolgom, mindenki más meg úgy keresi a saját személyes boldogságát, ahogy akarja. Aki meg emiatt piszkál másokat (ráadásul nem is az érintetteket, hanem a családjukat), annak valami baja van. Akinek megvan a saját boldogsága, az nem leskelődik bele mások életébe, ki hol botlik meg.


A testvéred életéhez nem tudok hozzászólni. Ha nem kegyetlen, akkor szerintem nincs nagy baj. Szerintem az egyetlen igazi csapás az, ha valaki kegyetlen, gonosz, a többi baj orvosolható. Lehet, hogy egyszerűen csak boldogtalan a testvéred, azért vetkőzik ki időnként magából. Hogy mi miatt lehet bodogtalan, nem tudhatom. Talán éppen a falu álmossága miatt (jó közösségben nem szabadna ilyen zaklató-gúnyolódó embereknek lennie). Mindenesetre nem kell szégyellnetek Magatokat ,,őmiatta''. Egy ember nem tud ,,égetni'' egy másik embert. Persze ezt könnyű Budapestről mondanom, itt tényleg mindenki csak magárt felel.


Ha a testvéretek boldogtalan, keresettek meg egy jó pszichoógust. A falusiak zavarják? Az emberek bunkósága? Gondolom, akik most gúnyolódnak, félrenéznek, azok korábban sem lehettek éppen úriemberek. Vagy más zavarja? Mindenesetre ezt nehéz lenne innen kideríteni, egy jó pszichológus, aki a fiatal felnőttkor válságaihoz is ért, az talán tud segíteni. Ezt nem kell szégyellni, a félrenéző, megvető, gúnyolódó falusiak valószínűleg százszor betegebbek, mint a testvéred.

2009. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!