Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születendö gyermekem apja nem...

Születendö gyermekem apja nem a férjem. Ha nem vállalja el a gyermek gondozását tehát egyedül maradok vele, de ö mégis látni szeretné?

Figyelt kérdés
Akkor, hogy birnám azt megoldani,h a pici igen is az én család nevemen legyen és, h ö ne vihesse el! Tehat tavoltartadit, ha mar nem neveli ugye... ?

2012. dec. 12. 21:50
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
93%
Ha elmegy a bíróságra, akkor lesz dns vizsgálat, és ha ő az apa, akkor bizony lesz joga a láthatásra, és kötelessége lesz fizetni gyt-t. Te viszont köteles leszel neki a láthatást engedni.
2012. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
94%

14, te milyen utánfutóról beszélsz folyton? Szó nincs ilyesmiről a kérdésben.


Név: jelen állás szerint (nem vagytok házasok), ha az apa nem nyilatkozott (polg.mesteri hivatal) az apaságról, akkor a gyermek a te vezetéknevedet kapja.


A felügyeleti, illetve a láthatási jog már más kérdés. Ha ennyire nem tudtok megegyezni, akkor a bíróságon lehet (kell) hivatalosan rendezni az ügyet.


A távoltartás sztem büntetőjogi fogalom :)

2012. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen mindenkinek! ;)
2012. dec. 12. 22:18
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Az apai jogokat UTÓLAG is megszerezheti. Ha nincs házasság, apasági, ha csak buliban 20 percre jöttek össze akkor is.


A húgom sajnos keresztülment ezen, hivatalosan SEMMI köze nem volt az apához sem neki, sem a gyereknek mégis csak akkor tiltották el, miután kórházba került a gyerek és a húgom is.

2012. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Jézusom, szerencsétlen!! Remélem helyrejöttek mind a 2en!
2012. dec. 12. 22:22
 26/34 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, Te hány éves vagy?
2012. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
88%
a harag rossz tanacsado. majd lenyugszol es meglatod hogy alakul az eleted.
2012. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
87%
Úgy van, ahogy előttem írták, ha az apuka teljesjogú apai elismerő nyilatkozatot tesz, kötelessége lesz fizetni a gyerektartást, és joga lesz kapcsolattartásra.
2012. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
23%

Először is, ha nem vagytok házasok, a gyermek nem kapja az édesapja nevét, hacsak nem fizettek egy nyomósabb összeget azért, hogy felvehesse az apja nevét.

Másrészt, szerintem engedd hagy lássa, hiszen a gyermek semmiről sem tehet, nem kérte az életet, másfelől pedig az hogy nem neveli, nevelhetitek együtt is kicsit idősebb korától.

Pl, 3-4 éves korától együtt is lehet ezt intézni, mondjuk 1 hét itt 1 hét ott.

Ha az apuka ezt nem szeretné, akkor neveld egyedül, ha már egyszer vállaltad, hidd el, egy baba a legnagyobb boldogságot tudja nyújtani :)

Sok boldogságot hozzá :)

2012. dec. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
86%

24-es vagyok: az unokaöcsémnek nem lett komolyabb baja, a húgomnak viszont törött orr, 4 ujj, bal alkar.


Kicsit el kellett gondolkoznom, de 2009-ben történt.

2012. dec. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!