Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most, vagy a 90-es években...

Most, vagy a 90-es években volt a gyerekenek jobb gyerekkoruk?

Figyelt kérdés
szerintem a 90-es években,mert akkor még nem volt facebook és társai,nem volt annyi túlféltett gyerek,gyerekek igazi gyerekek voltak,és nem mini felnőttek 11 évesen
2012. dec. 15. 08:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%
14 éves vagyok. Voltam igazi gyerek (néha még most is az vagyok :), és nem érzem úgy, hogy hiányozna bármi a gyerekkoromból. Szerintem ez nagyban függ attól, hogy hol volt gyerek a gyerek, milyen családban nőtt fel. Ma is sok olyan családot látni, akik a nagy jólét ellenére képesek nem elkényeztetni, elrontani a gyereküket. Én sok ilyet ismerek, és a saját családomat is ebbe a kategóriába sorolnám. Bár a szüleim elváltak, mégis mindkét szülőm mellettem volt. Nem voltunk, és most sem vagyunk szegények, mégsem kaptam meg mindent, amit szerettem volna, anyukám tud nemet mondani, és én ezt jónak találom. Úgy nőttem fel, hogy mindig volt mellettem valaki, és bármilyen rossz időszakra gondolok vissza (mert persze abból is jutott), a családunkban sosem volt egyedül senki. Mind együtt sírtunk, és együtt éreztünk a másikkal. Az viszont tényleg igaz, hogy a facebook és társai eléggé megváltoztatják a helyzetet, de szerintem ez is a szülőkön múlik. Ha képes megnevelni a gyereket, akkor az nagy valószínűséggel nem fog 10 évesen a facebookon meztelenül pózolni (és még sorolhatnánk...). A 90-es évekről nem tudok nyilatkozni, nem akkor voltam gyerek :)
2012. dec. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
73%
90es években volt a legjobb!!!! Ami most van,az egy sz*r világ.
2012. dec. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de nagyon nem szeretem az ilyen kérdéseket. Én '85-ben születtem, tehát a 90-es évekre esett a gyerekkorom nagy része. Igen, nem volt Facebook, volt viszont Dallas, az talán jellemépítő volt? :) És igaz, hogy nem voltam mini felnőtt 11 évesen, de az ismeretségi körömben van sok ilyen korú kislány, és hidd el, nem "mini felnőttek" ők sem.

Túlféltés alatt sem tudom, mit értesz. Normális esetben az ember félti a gyerekét, ránéz, tudja merre jár. Igen, ma már van mobiltelefon, de ez is csak előny, legalább én majd nem fogok reszketve állni az ablakban, ha a gyerekem késik otthonról, mint édesanyám tette, hanem rácsörgök, hogy akkor most merre is van.

Úgy gondolom, hogy bizonyos szélsőséges körülményeket leszámítva gyereknek lenni jó. Jó volt száz éve is, huszonöt éve is, és most is az. Lehet, hogy mások a körülmények, mert a mai gyerekek már nem a Hupikék Törpikéket nézik, hanem a Kicsi piros traktort, és van Facebook, (egyébként soha nem értettem, miért baj az, értelmesen kell használni, aztán kész), sokkal könnyebben hozzájutnak az internet segítségével bármilyen információhoz, mint mi annak idején, de ez a lényegen nem változtat. Gyerekek. Csak az idősebbek mindig szeretik azt hinni, hogy bezzeg az ő idejükben minden jobb volt.

2012. dec. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy meddig tekintel vissza. Mindig van aki jónak tartja a gyerekkorát, van aki rossznak. Rengeteg dologtól függ.
2012. dec. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mindenki azt az időszakot látja szépnek amikor épp ő volt gyerek. Bár a '90-es években szerintem sokkal kevésbé voltunk "kockák" mint a mostani gyerekek, szinte minden szabadidőnket a szabadban bandázva töltöttük. :)
2012. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem meg most lehet jobb, mert a 90-es években, nem sokkal a rendszerváltás után sok szülő nem tudott alkalmazkodni az új és még kiforratlan játékszabályokhoz, nem tudott sikeressé válni a vadkapitalizmusban, és ezt a gyerekeik is megsínylették. 20 év után már lassan tisztul a kép a korrupció és adócsalás mértékét illetően, bár a tisztulást illetően sok ellenérdekelt van.
2012. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
69%
90-es évek, vagy korábban.Teljesen más volt. Sokkal tisztábbak voltak az emberek, és a család még érték volt.
2012. dec. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy pontosan nem tudom miben tér el mondjuk a játék a mai gyerekeknél, miben másabb mint a 90-es években. Nem hiszem, hogy egyáltalán nem mennek ki a levegőre, biztos nem kockulnak egész nap.... De ha igen, akkor 90-es évek. Imádtam bunkert építeni, rabló-pandúrt játszani stb stb.
2012. dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Én 70-es években voltam gyermek,teljesen más világ volt mint ma.Nem volt semmi,se internet,se telefon,se kábelt tv,sőt hétfőn még adás se volt a két csatornán,nem voltak nyugati autók,csak Trabantok,Wartburgok ,Ladák stb,nem volt gázfűtés,az iskolában is szenes kályha volt.

Mégis nagyon boldog gyermekkorom volt,mert gyermeknek lenni mindig jó.

2012. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
mai gyerekek már azt se tudják mi a bunker,nagy részük tényleg csak kockul,anyukám tanár,tudja mi a helyzet,kreativitás hiányzik már a kicsikből is,mi még színházasat,zenekarosat játszottunk a babáinkkal,mi énekeltünk,beszéltünk a babák helyett,sokat játszottunk a szabadban,de pl az utcabeli kisgyerekek már alig járnak ki
2012. dec. 15. 10:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!