Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan maondjam el a férjemnek...

Hogyan maondjam el a férjemnek, hogy meggondoltam magam a hazautazással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk,és az az albérlet ahol most élünk elkezdett beázni,és penészesednek a falak is.Szóval innen mennünk kell,viszont amit kinéztünk magunknak bérlakást azt csak februárban lehetne átvenni.A lakótársunk ma lépett le,és így már nekünk is lépnünk kéne,ha nem akarjuk a teljes bérleti díjjat erre a vacak lakásra befizetni.Lenne egy hely ahová meghúzhatnánk magunkat egy hónapra,de oda nem szívesen mennénk mert cigányok laknak ott és hát eléggé piáznak,meg hangoskodnak.Ott a felét fizetnénk ugyan amit most itt fizetnénk,de a gondolat is rossz ,hogy ott éljünk egy hónapig is.A párom ma reggel,úgy ébredt,hogy ő inkább hazautazna Magyarországra és húzzuk ott ki azt az egy hónapot.Én rögtön rávágtam,hogy oké menjünk,viszont ahogy belegondoltam már nem annyira jó ötlet.Ugyanis akkor a párom egy teljes hónapot nem dolgozna,és akkor elmenne a félretett pénzünk ,mert elutaznánk és felélnénk az összeget.Hitelben vagyunk,és hát az új lakás kauciójára is kellene a pénz.Nem tudom ,hogy mondjam el neki,mert most tiszta lázban ég,mert menni akar.De félek nem lesz ennek jó vége.Sajnos inkább maradnunk kellene,mert hát addig nyújtózzunk ameddig a takarónk ér.
2012. dec. 26. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te dolgozol ott kint?
2012. dec. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan úgy mondd el neki, ahogy ezt leírtad. Ezekkel az érvekkel. Felnőtt emberek vagytok, ezt meg kell tudni beszélni.
2012. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló.Én otthon vagyok a kisgyerekünkkel akit most szeretnénk itt oviba íratni,aztán én is tudnék munkát keresni,de ha hazamegyünk akkor ennek lőttek.Második válaszoló,tudom felnőtt emberek vagyunk,csak hát a párom most eléggé felfokozott hangulatban van,mert úgy érzi magát mint valami űzött vad aki mindenáron menekűlni akar.Csak sajnos ettől a pániktól meggondolatlanná válik,és olyat tesz amit nem kéne.Félek,hogy megbántanám és nem akarok veszekedni vele.Olyan nehéz így higgadtan komunikálni,amikor a feje tetején áll minden.A legfőbb gondunk a pénz is,mert mivel én még nem dolgozom ő egyedül képtelen mindent állni.Én még a nyáron dolgoztam 3hónapot mert akkor kint volt velünk anyósom és vigyázott a kicsikénkre,abból tudtam félretenni egy kis pénzt,de ha hazamennénk akkor az is elmenne.A kérdésem az,hogy hogyan mondjam el neki,mert lehet kiakadna a döntésemen,hiszen pont én nem akartam odaköltözni abba a putriba,mert sajnos az.A gyerekünknek sem jó az a környezet,meg hát én sem vagyok elájulva tőle,de elkezdett kattogni a kis agyam és szomorú de azt az útat kellene inkább választanunk.
2012. dec. 26. 18:20
 4/11 anonim ***** válasza:
De a gyerekedet vinnéd a cigányokhoz? Vagy hová fogtok költözni?
2012. dec. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne egy harmadik lehetőség. Hogy elköltöztök egy másik helyre. Nem a cigányokhoz, de nem is Mo.-ra.
2012. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kint 1 hónap a putriban vagy itthon 1 élet nyomorban...
2012. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Bocs, de HOL éltek külföldön, hogy ott cigányok laknak?
2012. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belekontárkodok, de ezek (a cigányok) mindenütt ott vannak.

Laktam olyan helyen, ahol sok főleg Szlovákiából odatelepült cigány volt, de a kelet-európai bevándorlók egymás között a pakisztáni elemeket is csak cigányoknak nevezik. Nem véletlenül.

2012. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de már több mint 20 éve élek nyugaton, és ez alatt egyszer láttam cigányokat, és azokról is kiderült, hogy MO-ról jöttek ide "körülnézni", de elég hamar eltöntek a környékröl is.


Szóval keleten esetleg gyakori, errefelé viszont nem.

2012. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Magyarországról települtek ki,6éve élnek kint.Amúgy rendesek,mert ők mondták menjünk oda hozzájuk lakni,segítenének nekünk ezzel,csak hát sajnos a cigány párocska férfitagja ha beiszik akkor tör zúz,és üvöltözik a feleségével.Ráadásul ha éthívja a haverokat akkor meg aztán felejtsd el a nyugalmat.A házuk elég koszos és egy fürdőszoba meg konyha van,pedig a cigányokon kívűl még egy lengyel is lakik ott meg egy magyar is.Ez egy 8szobás bérház amúgy.Alatta egy söröző van ahol szintén nem divat a csend.Nekünk évvégéig el kell hagynunk a házat,ha nem akarunk 650Eurót kifizetni a lakbérre.A mostani tulaj pedig fenyegetőzik,hogy feljelent minket mert ragaszkodik ahhoz hogy 3hónapot maradjunk ,mert hát a szerződésben 3hónap felmondási idő van,de minket pedig ne kényszerítsen senki arra,hogy a 3éves gyerekemet egy ilyen beázott fekete penésszel tarkított lakásban tartsam,és többszöri szólás után se rakta rendbe és lakhatóvá a kecóját.Egyébként most beszéltem a párommal és ő hajthatatlan,menni akar.Azt mondta ő már eltervezte,és nem tudom lebeszélni róla.Szóval megyünk.Amúgy Németország holland határvidékén élünk,1400Km-re MO-tól.
2012. dec. 26. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!