Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy van egy barátom? [az enyém egy nehéz eset, nagyon. ]

Figyelt kérdés

13 éves vagyok.És arról van szó hogy nem tudom hogy mondjam el nekik hogy van egy barátom, mert az anyukám kijelentette hogy meg ne tudja hogy ennyi idősen barátom van,és ha elmondom nagyon nagy fejmosást kapok.Az apám meg sajnos nagyon könnyen dühbe jön és szinte biztos hogy idegbeteg lesz ha elmondom.És az egész családom szerintem kibukna teljesen.De a barátommal kb 2 hónapja vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, megbízunk egymásban,elválaszthatatlanok vagyunk szinte, és suli után szoktunk találkozni minden 2. napon, akkor is 1-2 órát és titokban.De az ő szülei meg akarnak ismerni engem és szerveznek programokat(már 3 ilyet le kellett mondanom e miatt -->) csak az a baj hogy nincs időm rá hétköznap és el se mehetnék mert 4-kor itthon kell lennem és ha hétvégén mennék akkor a szüleim kifaggatnának hogy kihez,hova,mikor mért?? és mindent tudni akarnának mert mindig ezt csinálják, + nem hazudhatok hogy a barátnőmhöz megyek vagy ilyesmi mert akkor rögtön hívjuk a szüleit az XY-nak és beszéljük meg meddig maradhatok stb...

De ha elmondom akkor szerintem annyira mérgesek lesznek és rosszul fogadják, hogy eltiltanak tőle és a lehetőségét is elveszik hogy találkozzunk.Vagy a másik lehetőség hogy szakítunk, amit nagyon nem szeretnék.Valami ötlet,tanács?Kérlek segítsetek.Előre is köszönöm!


2013. jan. 6. 12:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%

na hát felvázolom a lehetőségeid:

a) elmondod. Kibuknak,leszidnak. De te próbálsz rájuk hatni,hogy ők is voltak fiatalok. Nem fekszel le vele. Tanulsz suliban továbbra is. Nem lógsz el satöbbisatöbbi.

b) nem mondod el és megy tovább ahogy eddig

c) nem mondod el és a hátuk mögött "barátnődhöz mégy" "moziba osztálytársaiddal" vagy ilyenek


Amúgy át tudom érezni

2013. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%

Te még GYEREK VAGY és azt csinálod, amit a szüleid mondanak. Ha az én lányom 13 évesen odaállna elém, hogy "barátja van", 1 évre szobafogságot kapna a szentem.

Túl korai még neked a "pasizás", inkább babázz még pár évet. Még csak nem is vagy kamasz banyek..... :S

2013. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
38%
Bocsi,de azt kell mondanom, hogy a szüleiddel értek egyet. Gyerek vagy, egy 13 éves még ne pasizzon... biztos ki lennék bukva.
2013. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
13 évesen nem lehetnek érzései? Nővérem 13 évesen összejött a kétszerannyi pasijával. Most 30 éves nővérem és azóta együtt vannak
2013. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
hát elnézést és köszön annak aki azt írta hogy 13 évesen nem lehetnek érzéseim? tudom ez nem kifogás hogy 21. század van de akkor is nem gondolom hogy nem érezhetnék így és nem is gondolom hogy babáznom kéne ennyi idősen de amúgy 14 leszek kb 8-9 hónap múlva
2013. jan. 6. 12:36
 6/30 anonim ***** válasza:
32%
jaj hagyjuk már ezt.... 26 éves volt a faszija, amikor a kislány 13??? Hogy hogy nem csukták le? 13 évesen érzések, pofám leszakad.... jó hogy már nem érett egy párkapcsolatra a kis pisis.
2013. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
16%
2 pofon megoldaná a problémáidat kislány.
2013. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
41%

Hát persze hogy tudni akarják,hogy hova mész hétvégén,én kislányom (és te is KISLÁNY vagy!!!)ha átmegy a barátnőjéhez,ez előzőleg az anyukájával van lebeszélve.

13 évesen ne legyen barátod,tanulj,menj játszani,barátnőzz,a fiukat meg még hanyagold.Arra még sok-sok időd lesz.És örülj,hogy a szüleid féltenek,és vigyáznak rád,nagyon gyorsan bajba lehet kerülni,hidd el!

2013. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%

Senki nem mondta, hogy egy 13 évesnek nem lehetnek érzései, de azért vannak határok. Én is voltam titokban szerelmes osztálytársaimba, de eszembe nem jutott volna bárkivel "járni", mert biztos, hogy otthon nem engedték volna - én meg sosem voltam az a hülyegyerek, aki csakazértis csinálja majd, mert tudtam, hogy azzal csak tovább rontok a helyzetemen.


Akinek engedték ennyi idősen a pasizást, az félévente cserélte az aktuális fiúját és 14-15 évesen vígan ecsetelte, hogy már nem szűz. De komolyan mindenki - így visszagondolva elég durva, csupa éretlen fruska (én is az voltam), de már agyba-főbe dugtak.

De az is elég, ha ide feljön az ember, és belép "szerelem,szex" kategóriába, ahol minden harmadik kérdés az: "Gáz-e, hogy 14 évesen még szűz vagyok?" vagy "15 éves vagyok, lehetek-e terhes?" ésatöbbi. Csupa felelőtlen tini, akiknek a szülei tesznek rá , mit csinál a gyerekük - és látszik, hogy ennyi idősen ők maguk meg nem képesek felelősségteljesen viselkedni.


Sajnálom, ez a véleményem. És ismétlem: igenis természetes, hogy 13 évesen vannak valakinek érzelmei, de az már nem, hogy akkor egyből vessük bele magunkat egy kapcsolatba, amire úgyis éretlenek vagyunk.

2013. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%
De jó,hogy ezen az oldalon mindenki erkölcsileg tiszta. Tény,hogy kicsi vagy. De 13 évesen nem arra kell gondolni,hogy napmintnap lefekszenek. Csak kézenfogva sétálnak,puszi,egymásmellé ülnek suliban...
2013. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!