Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A parommal nem tudunk megegyez...

Dincsi kérdése:

A parommal nem tudunk megegyezni szuletendo gyermekunk neveben, mindenkepp a sajat nevet akarja, de en nem. Mondtam talaljunk olyat, ami mindkettonknek tetszik, de nem hajlando es rendesen zavar ez engem, mert szerintem ez igy igazsagyalan?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 22:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Párom is ilyen... Ő az 5. Ferenc... Mondtam, hogy felejtse el, hogy ha fiúnk lesz, hogy ő is Ferenc lesz,megkapja a vezetéknevét, örüljön. Amúgy is olyan maradi névnek tartom a Ferencet... :( Max. 2. név lehet nálunk is.
2013. jan. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Apósom József volt, amikor férjem született, a nagymama (!) ragaszkodott hozzá, hogy ő is ezt a nevet kapja. Szerencsére anyósom a sarkára állt, így csak a férjem 2. neve a József, de nem szereti, csak a macera van vele.

Amikor a fiunkat vártuk, hamar eldőlt az első név (sem József, sem a férjem neve).

Második névnek gondoltuk tiszteletből a Józsefet (apósom ekkor már nem élt), de a férjem leszavazta, így az én apukám nevét (Attila) kapta.

2013. jan. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy családot, ahol szentségtörés, ha a gyerek nem az apa nevét kapja. A nagypapa kb. 10. volt a sorban, neki két fia született, de ugye csak az egyik kaphatta meg az ő nevét, a két fiúnak is lett 1-1 fiú gyermeke, az egyik az apa után kapta a nevét, a másik viszont a nagypapa után, így családi összejöveteleken 4 Pistike van, a papa, a fia, meg a két unoka, akik közel egyidősek is. Nem is akartam elhinni, mikor meghallottam. Ez olyan, mintha nekem és a két nővéremnek lányaink lennének és mindhármat ugyanúgy hívnák. Mekkora baromság. Szerintem is max. a 2. neves változatba menj bele. Elég ósdi, hogy generációkon át ugyanazt a maradi nevet adják csak mert azt várja el a család.
2013. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok, gyors valaszt. Tudjatok nem szeretnek tiszteletlennek tunni a parom fele, de valoban nem a nevet szeretem a legjobban benne...meg szamomra elnevezni ugy ahogy tetszij azert sokkal jobb erzes. Ma rendesen osszevitaztunk, en mondtam, hogy talaljunk ki olyat, ami mindkettonknek tetszik...eguszeruen nem megy bele...azt mondja csak azert mondom, hogy ne az legyen veletlenul sem, amit o akar....gyakorlatilag eppen ebedeltunk egy helyen...ahonnan o el is ment nelkulem....hat idaig fajul...pedig en nem egy nevhez ragaszkodok...szeretnem, ha ketten valogatnank, hisz az is olyan jo...de meg csak meg se probalja...es teljesen sertve erzi magat.
2013. jan. 9. 17:33
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nincs ott a szülésnél, mindegy mit választ, mert téged fognak megkérdezni.
2013. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Néha próbálom viccesen előadni...pont ezt mondtam, ha nem tud velem megegyezni, akkor így járt, engem kérdeznek meg. Na viccet félretéve én tényleg azon vagyok, hogy olyat, amit mindketten választanánk...de nem és nem...most már ott tartunk, hogy azt mondta, oké...őt nem érdekli innentől kezdve, nevezzem el úgy, ahogy akarom, de a vezeték nevét se kapja meg, mert összetépi a "bizonyítványát" .... azért ez fájt őszintén, szerintem függetlenül az idegességtől ez erős volt...másfelől csak akkor érdekliév a név ügy, ha fiú??? A lány semmitől sem kéne, hogy kevésbé érdekelje...értem, hogy a szíve vágya egy fiú, de azért ez így túlzás és rosszul esik, és azt mondja én nem vagyok kompromisszumkész.
2013. jan. 9. 18:59
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk a jános megy generációkon keresztül. Én nem akarok Jánost adni majd a fiamnak, de mivel apukám meghalt, ezért tiszteletből megkapja (ha a leendő feleségem mást szeretne, akkor második keresztnévnek, nem baj ha nem Jénosnak szólítom, csak legyen ott, annyi elég).


Viszont gyerekkorom óta a kedvenc női nevem a Krisztina. A lányomat így fogom hívni. Ha nem tetszik a feleségemnek, akkor meg fogom csalni egy Krisztina nevű nővel, az fix. Ebből nem engedek.

2013. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:54: nem egyszerűbb lenne elvenni egy Krisztinát? Attól neked mivel lesz jobb, ha a lányod Lívia, és közben k*rogatsz egy Krisztinát? Nem értem a logikát...
2013. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is apa a saját nevét szerette volna, erre én mondtam hogy jó de akkor a második neve Luka lesz ( nem gondoltam komolyan) de bejött egyből az lett a válasz hogy jó lesz az ő keresztneve másodiknak. Igy az lett amit én akartam:)
2013. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Megint erre járt egy igazságtevő lepontozó...vááá...
2013. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!