Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti tudnátok ilyen viszonyban...

Ti tudnátok ilyen viszonyban lenne a párotok exével, illetve az exetek új párjával?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen van egy új fiatal lány, 25 körüli. Nem tudom pontosan, hogy a barátja mennyi idős, vagy annak az exe, talán egy ötössel idősebbek, úgy vettem ki egy pár mondatából. Volt, vagyis van egy közös kisfiúk, ő még óvodás. Emiatt természetesen a pasi tartja a kapcsolatot az exével.

Valamelyik nap csörgött a lány telefonja, nem ment ki, szóval végighallgattuk:

Mondta, hogy nincs otthona párja, csak másnap érkezik, de szívesen vigyáz kisfiúra. Majd azt, hogy ne próbálja rákenni, ő örömmel van a gyerekkel, vigye le nyugodtan majd és menjen el valami pasival. Ezen hülyéskedtek, a lány még olyanokat mondott, hogy nem akarja, hogy később egy házsártos ex legyen, mert nincs kivel, és az ő életüket keserítse. Tényleg olyan fesztelenül, hülyéskedve beszéltek.

Őszintén ti el tudjátok képzelni, hogy így tudtok viselkedni? Vagy azt, hogy azt, hogy ilyeneket mond az exetek barátnője?

A fiatalok már ilyen lazán kezelik a dolgokat?


2013. jan. 10. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom ez a természetes ebben az esetben
2013. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem értettem, hogy minek kell feleslegesen befeszülni az exekkel, vagy azoknak az új párjával. Egyszer ti is szerettétek egymást. Attól, hogy elmúlt még nem kell gyűlölködni. Sokkal egyszerűbb az élet, ha minden idegeskedést kiiktatunk, amit ki tudunk. Ez pont az a fajta, ami ellen tehetünk. Ezt eldöntheti minden ember, hogy normális ember módjára áll az exhez, vagy feleslegesen felnyomatja a vérnyomását 250-re, ahogy meglátja vagy meghallja a nevét. És mivel mindenkinek lesz egyszer új kapcsolata, azt sem értem, hogy a másikra miért kéne ferdén nézni, amiért neki is lett. Sőt, miért kéne zsigerből utálni az új párját. Én fiatal vagyok, 22 éves, de ez egy olyan dolog ami számomra teljesen érthetetlen. Szóval a válaszom a kérdésedre: igen, én tudnék ilyen viszonyban lenni bárkivel, legyen az ex, vagy annak az új párja. És nem, nem minden fiatal kezeli ilyen lazán a dolgokat, én pont igen.
2013. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem értem mi ebben a nem normális.

Az ex is ember, akit valamikor szeretett a párom, tehát olyan rossz ember nem lehet.

Mégis mi bajom lenne vele?

Felesleges a sok vén cocónak a rimánkodása, a saját életüket keserítik meg.

Ez lenne a normális.

2013. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, teljesen normális emberi hozzáállás.
2013. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem normális hozzáállás :)

Csak érdekelne, hogy vajon hány százalék kezelné így? Már csak azért is mert ezen az oldalon is van nem egy válás utáni kapcsolatokról szóló kérdés.

Én úgy vettem észre a környezetemben is, hogy akik békével válnak is, az új párokkal sincs semmiféle gond, konfliktus, akkor is tartanak egyfajta távolságot

2013. jan. 10. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen normalis. Sot! Ez kellene, hogy legyen a normalis nem pedig az orokos gyulolkodes vagy a kozombos, feluletes, ez az ember szamomra senki viszony.

Ha jo baratsagban maradnak az a gyereknek is jobb, hisz a nevelese meg mindig egyuttesen az apa es az anya dolga. Ha egyetertesben csinaljak az mindenkinek jobb lesz.

2013. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is szívesebben lennék ilyen viszonyban a párom exével, főleg a közös gyerek miatt, de erre nem nagyon van esély. Szóba se áll velem, még a lakás elé se mehetek fel, inkább lehozza, amikor megyünk a kislányért.
2013. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem ez csak egyik részben múlik az illető ember természetén, a másik, az maga a válás, és azt hiszem, nálunk ezzel vannak a legalapvetőbb problémák.

Valamiért az van kiirthatatlanul szokásban, ha valakinek családi konfliktusa van, vagy mondjuk válik, akkor jön a sok éjsötét "jóakaró" (itt is megfigyelheted bizonyos típusú kérdéseknél) aki szentül meg van győződve arról, hogy azzal teszi a jót, ha elkezdi a másik felet ócsárolni, és az illetőt tüzelni, mint egy bikát a vidal előtt, hogy "hagyd ott, rűgd ki, szivasd meg jól, az ilyen szemét aki VELED ezt tette..." stb. Ezér aztán még a békésen induló válások is képesek teljesen elfajulni a végére, ha kellő mennyiségű ilyen "jóakaró" van az ember rokonságába-környezetébe... és hát, mire elválnak, már mindenki utál mindenkit hét életidőre...

2013. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

igen akkor, ha mindkét részről kimúlt a szerelem és a testi vágy és már soha nem akarnának a másiktól semmit.

meg nagyjából békében váltak el.

van ilyen, én is jóban vagyok 1-2 exemmel, persze idő kellett a szakítás után.

úgy 1 évet kivártunk, addig nem beszéltünk és működik

azoknál nem jön össze akik őrízgetik magukban a sértődöttséget hogy elhagytam őket, nem tudtam kellően viszonozni a szeretetüket vagy ragaszkodásukat, akik megsértődtek érte hogy hiszek a férfi-női haverságban.

persze olyan is volt hogy úgy tűnt, működik a barátság, 1 évig minden oké volt, össze is jött a tag egy barátnőmmel aztán kiderült hogy suttyomban rám gondol mikor veri, meg elkezdett ezerrel kerülni

szóval sosem garancia hogy végleg elmúlik minden, vannak ilyen cinkes helyzetek.

de érdekes sosem az én részemről, én ha kiábrándulok és szakítok, utána már nincs testileg gusztusom a taghoz.

2013. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Párom volt feleségével nagyon jó viszonyom van. Soha nem is akartam vele háborúzni ahogy ő sem velem. Békében váltak el. Jobb nekik külön. A lányaiknak meg könnyebb is így, szívesen vigyázok én is rájuk. Boldogok, látják hogy hiába van apunak új barátnője, attól még anyu nincs háttérbe szorítva illetve fordítva. (: Szerintem ez teljesen normális és mindenkinek így kellene viselkednie, nem pedig háborúzni jelentéktelen dolgokon. (:
2013. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!