Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar ennyi ide írogató...

Miért akar ennyi ide írogató ember megfelelni a szüleinek?

Figyelt kérdés
Komolyan nem értem. Nem tinik, hanem huszonéves, minden szempontból felnőtt emberek kérdezik... Vagy mégsem felnőttek? Szerintem egy felnőtt ember ápoljon jó kapcsolatot a szüleivel, legyen tisztelettudó velük, de a szülőnek semmi köze hozzá, hogy mit dolgozik az a gyerek, ki a férje/felesége, hogy neveli a gyereket. Persze, lehet tanácsot adni, kapni, de a felnőtt ember ezután önmaga dönt, a saját megfontolásai alapján, és nem azért, hogy megfeleljen a szülőknek. Ti ezt hogy gondoljátok? Aki a szülőknek akar megfelelni, miért teszi ezt? Fél, hogy nem szeretik majd a szülei, ha máshogy dönt?
2013. jan. 22. 10:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék egyszer az életben kivívni a büszkeségüket, mert ezek a bizonyos szülők világ életükben azt éreztették a gyerekkel, hogy nem viszi semmire, senkiházi stb.
2013. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Na de a saját boldogságuk, döntéseik árán is? Inkább feláldozzák a boldogságukat miatta? Ez nekem nagyon durva.
2013. jan. 22. 10:53
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet ertek Kerdezo!

Szulonek lenni amugy nagyon nehez (lehet). Helyesbitek! JO szulonek lenni.

Annyi lelkileg nyomorult ember kerul ki csaladokbol es fel sem fogjak, hogy eleve kudarcra itelik a gyerekeiket. Aztan a butabbjai csak orokitik ezt tovabb, mert ezt latta az anyjatol es nem is tudja, hogy lehet mashogy is nevelni.

2013. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Pont az állandó támadások miatt nem erősödött meg kellőképp az önbizalmuk és a szüleikkel szemben még mindig gyerekek, akik csak egy kicsit szeretnék érezni, hogy anyuci és apuci büszke rájuk.
2013. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én csak egyszerűen nem akarom, hogy mindent tönkre tegyenek. Na, emiatt kellőképpen elb.szták az esküvőmet is a piszlicsáré kis gondjaikkal, kívánságaikkal.
2013. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyerek meg nem mer ellenkezni a szuleivel, mert mar gyerekkent megtortek...

Felnek a sajat szuleiktol. Inkabb a kedvere tesz. Vagy latszatelete van.

2013. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én pont az említett huszonéves korosztály vagyok. Fiatal vagyok még, ugyan megállok a lábamon és menne, ha magamra lennék hagyva, de bevallom jó néha visszabújni anyuci szoknyája alá és leülni anyuékkal beszélgetni, hogy na most még is mi a fenét csináljak!? :) Sosem akarták irányítani az életemet, még is mindig komolyan figyelembe veszem a tanácsukat, mert tudom, hogy csak segíteni akarnak nekem és általában úgy is születik meg a döntésem.

Anyuék nem hülyék szerencsére, az élet bármely területén tudnak ésszerű tanácsot adni és megértik, hogy az én döntésem azt elfogadni, avagy sem. Mivel van párom, ő is más szokásokat hozott az életembe, idomulunk egymáshoz, nincs mindig az, amit a szülők javasolnak, pláne ha mondjuk a párom szülei totálisan más véleményen vannak, mint az én szüleim. Ilyenkor inkább magunkra hagyatkozunk.

A folyamatos tanács kérést is lehet nevezni megfelelni akarásnak, de én nem nevezném annak. Jó a kapcsolatom a szüleimmel és ez akkor sem változna, ha ellentmondanék az akaratuknak, ellenben sokszor hallgatok rájuk...

2013. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A te eseted utolso, az normalis. Az en viszonyom is ilyen. Segitsen, ha segitseget kersz, legyen az akar csak tanacs.

De amikor a szulo elvarja, hogy a gyerek olyan eletet eljen, neadjisten dontest is hoz helyette ugy, ahogy neki tetszik, na ott vannak gondok.

2013. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szerintem egy felnőtt ember életéhez hozzátartozik, hogy saját döntéseket hoz, a felelősséggel együtt, vállalva, hogy az a döntés jól sül el, vagy rosszul. Azért kíváncsi lennék, hogy aki így él, vajon hány éves korára nő föl, hány évesen kell majd a saját döntéseire támaszkodnia. Sokszor a gyereknevelős kérdések ilyenek: a lánynak már gyereke van, neki kellene szabályokat hoznia a saját gyereke számára, de közben ő is hadakozik a saját anyjával/anyósával. Eléggé ördögi kör ez.
2013. jan. 22. 11:33
 10/19 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, köszönöm, én is normálisnak tartom az esetemet egyébként, csak bizonyos értelemben ide tartozhat. :) A párom szülei ilyenek egyébként, csak próbálnak önuralmat gyakorolni maguk felett, amit én pozitívumként élek meg. Hagyta el már a szájukat, hogy ezt és ezt kéne csinálnunk, aztán egy ilyen után a párom elmagyarázta nekik, hogy majd mi eldöntjük. Azóta igyekeznek uralkodni magukon.

Egyébként én az élet bizonyos területein talpraesettnek érzem magam, máson meg abszolút önbizalomhiányosnak, na ilyenkor megy a telefon vagy az e-mail anyunak, hogy akkor most mivan. Eleinte tini koromban emlékszem a bankszámla nyitásnál ő magyarázott el mindent, mi mire jó, hogyan kell használni stb. Aztán megérkeztek az első saját számláink a párommal és csak lestem, hogy úristen, akkor is tök bizonytalannak éreztem magam, leültünk anyuval és elmagyarázott mindent, hogy mi mit jelent, hogy lehet bejelenteni, hogy kell fizetni, illetve milyen lehetőségek vannak a fizetésre stb. Ergo egyik pillanatban "hú felnőttem vagány vagyok" érzés fog el, másik pillanatban meg kétségbeesés és kapkodás jobbra balra, hogy semmit nem értek, hol van anyu? :) Én is függök tőlük és fogok is szerintem jódarabig, nem tudom mi lenne velem nélkülük, bár azt szerencsére el sem tudom képzelni milyen lehet szülők irányítása alatt leélni egy életet, nem is akarom tudni.

Az ilyen "gyerekek" burokban élnek és talán hozzászoknak az "elnyomottsághoz", amit még akkor is tartanak, ha amúgy már nem lenne muszáj.

2013. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!