Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy lehet manapsá...

Szerintetek hogy lehet manapság elkezdeni az önálló életet, ha semmilyen anyagi támogatásra nem számíthat az ember a család részéről?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Csak úgy, ha mindent magadnak teremtesz meg! Sajnos ez az igazság. Ha esetleg kimész külföldre, ott baromira összehúzod a nadrágot és minden lehetséges módon spórolsz. Persze ez itthonra is érvényes ... Van még a másik (kevésbé közkedvelt) lehetőség, hogy hitelt veszel fel és egy jó darabig, vagy épp életed végééig adós maradsz... Tudom milyen érzés ez, mi is itt vagyunk és abszolút nem tudnak támogatni bennünket a szülők. Ők is sz@rban vannak ... Nekünk van egy 1 éves lányunk, saját lakás nuku, anyagi támogatás szintén, szóval kilátástalan a helyzetünk. Élünk egyik napról a másikra, semmi sem biztos. Manapság ez egyre gyakoribb és csak rosszabb lesz!

De fel a fejjel, próbálj meg külföldön szerencsét próbálni! Ott azért az emberek többsége el tud indulni!

2013. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 gravinator ***** válasza:
28%
Nehéz ha nem vagy anyagilag független! Keress olyan munkahelyet ahol az egzisztenciádat megteremtheted,költözz albérletbe.A felnőtt ember tud gondoskodni önmagáról és másokról is.Hogy ezt hogyan kell csinálni, kérdezd meg a szüleidet, hisz ezidáig ők gondoskodtak rólad.
2013. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ha megteheted, eleinte dolgozz úgy, hogy otthon laksz. így jobban tudsz spórolni. ha összespóroltál annyit, hogy elindulhass, akkor lehet kezdeni az önálló életet (itthon, vagy külföldön).
2013. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A cégünknél dolgozik több fiatal pályakezdő is és sokuk panaszkodik, hogy otthon már megszabadulnának tőlük, de a mai világban ez már nem olyan egyszerű mint 20-30 éve. Úgy nem lehet nekifutni az életnek, hogy a fizetés felét elviszi a lakbér+rezsi vagy épp a lakás törlesztőrészlet. Az egyetlen sansz ha van egy jó szakmád és kimész külföldre, de ott sem mindegy hogy hova, mert sok helyen pont azért keresnek külföldit, hogy ne kelljen neki sokat fizetni és ugyan jól hangzik hogy az itteni fizetésed 2-3szorosát megkeresed, sokszor rosszabbul jársz mintha itthon maradnál. Ha nekem is ma kéne elkezdeni az önálló életet nem is tudom mit kezdenék.
2013. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

"A felnőtt ember tud gondoskodni önmagáról és másokról is"


Feltéve, ha vannak lehetőségei.Ebben az országban vannak lehetőségek?Nem hiszem, hogy ez a sok munkanélküli felnőtt mind béna és azért nem boldogul!Ja, az idősebb korosztályról gondoskodtak a szülők, csak akkor még volt munka is.

2013. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na igen, a gond ugye ott kezdődik, hogy legelőször munka kellene. 18 éves korom óta diákmelózok, de az abból származó pénz el is ment, amikor egy évre külön költöztem (lehet, hogy rossz döntésnek tűnik, de teljes lelki terrorban éltem itthon. Mióta épp azért hazatértem, hogy tudjam alapozni a jövőm, legalább viszonylag normálisak velem ). Rendes, állandó munkát HIÁBA kerestem az érettségimmel, meg az OKJ-mal, nem találta. Pedi tényleg bármit elvállaltam volna.


Ott tartok, hogy 21 éves vagyok, most kezdem az egyetemet szeptemberben, levelezőn. Diákmelózok, ebből van havi 60-7 ezrem, még két évig nappali jogviszonyom is lesz - de ugye a diákmelós fizum elmegy a tandíjra meg arra, hogy itthon is bele kell adnom a költségekbe, és alig-alig marad valami, amit félretehetnék.


Nemzetközi gazdálkodásra megyek, az 3,5 év, tehát 25 éves leszek, mire befejezem, és akkor még sehol nem járok az életben. Az egyetlen reményem, hogy akkorra németből is lesz nyelvvizsgám, és két nyelvvizsga, diplomával talán el tudok valahol helyezkedni.


A párom sajnos szintén munkanélküli, ő is most kezd majd el egy 2 éves info-szakot, de amellett dolgozni sem tud majd..

2013. jan. 27. 20:54
 7/17 anonim ***** válasza:

két nyelvvizsgával, diplomával, munkatapasztalattal sem olyan könnyű elhelyezkedni


tapasztalat :(

2013. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Én főiskolás vagyok és egyelőre szintén kilátástalan helyzetben... A hatalmas szerencsém az, hogy bejárós vagyok és emellett hála a remek szüleimnek javarészt nincsen gondom semmire. Mindig kapok valamennyi tanulmányi ösztöndíjat, amivel a szüleim úgy vannak, hogy inkább tegyem el és gyűjtögessem, ők pedig eltartanak, mert most nekik telik erre, de később nem valószínű, hogy tudnak majd nagyobb összeggel támogatni az "indulásnál".

Túlzottan jó ötleteim nincsenek. Gondolkodtam, hogy elkezdem fizetni a lakástakarékot, de még mindig csak gondolat szintjén van meg sajnos, így meg kifutok az időből.

Valószínűleg, ha lediplomázok, a környéken nem fogok tudni elhelyezkedni, kénytelen leszek elköltözni itthonról, ami pénz... Eleinte talán egy olcsóbb albérlet, ha kell többed magammal, aztán meglátjuk sikerül-e haladni valamerre az életben. Ha nem, akkor összeszedem a kis sátorfámat és neki indulok a nagyvilágnak szebb jövő reményében. Jobb ötletem sajnos nincsen. Van német ismerősöm, ő tudna nekem segíteni, sőt... csábít is. Elmondása szerint mérnök fizetés 3000 euró körül simán van a környékükön, de jó... csak mert nem vagyok német, legyen 2500, egy jobb helyen lévő albérlet 500 körül van és újabb 500-ból átlag körülmények között meg is lehet élni.

Míg Magyarországon, Budapesten számíthatok olyan 130-as kezdő fizetésre, amiből jó 60 ezret elvisz egy kis lyuk bérleti díja, plusz 20-25-öt a rezsi ha nem többet és jó ha marad 50 ezrem, amiből éljek vígan és spóroljak saját javakra (lakás, autó). Hát köszi. :)

2013. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj önkormányzati lakásra pályàzni.
2013. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
Talpraesettnek és törtetőnek kell lenni,meg nem mellesleg született tehetségnek.Szóval hogyha átlagos,halandó ember vagy,akkor semmi esélyed.Wilkommen in der Wirklicheit.:)
2013. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!