Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyünkben?...

Ti mit tennétek a helyünkben? Pénzlopás itthonról!

Figyelt kérdés

Szóval a férjem unokaöccse itt lakik nálunk, mert a szüleivel csúnyán összeveszett, így ideköltözött hozzánk 2 hete. A szüleitől is többször lopott. Azt hittük, hogy nálunk más lesz. Tegnap este kért 400ft-ot, kapott. Mikor elment bulizni, megszámoltam a pénzt, és hiányzott 300ft. Kérdőre vontuk, és többször letagadta, hogy ő volt, holott nyilvánvaló. Végül beismerte, hogy meglopott. Én legszívesebben elküldeném, mert félek, hogy megint lopni fog. A férjem is elküldené, de mégse. Ő bízik benne, hogy ezek után meg fog változni, én nem. Azt mondta neki, hogy kap egy utolsó esélyt, ha ez még egyszer előfordul, azonnal mennie kell. Nincs munkája, mi tartjuk el. (18,5 éves, van szakmája.) Itt lakik nálunk a mamájuk is, ő szívbeteg, és őt is sokszor felidegesíti. Ja, és van egy 16 hónapos lányunk is, és nem szeretném, ha ilyen környezetben kéne élnie, ill hogy nélkülöznie kelljen egy ilyen miatt.

Ti mit tennétek ha veletek fordulna elő ilyen? Tőletek kapna még egy esélyt, vagy azonnal mennie kéne? Ha számít, a férjemé és a tesóié a ház, amiben élünk.

Köszönöm!


2013. febr. 9. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Még egy esélyt?

Nem először lopott pénzt! (Az egy másik dolog, hogy tőletek először lopott.)

Szerintetek, ha eddig nem változott, akkor most hirtelen mitől fog?

Van egy mondás, hogy nem sz@runk oda, ahonnan enni kapunk. Hát ő odasz@rt! Küldjtétek el! Még ha nem is lopna többet, be fogsz dilizni az állandó gyanakvásba, meg ellenőrízgetésbe, hogy nem hiányzik-e pénz.

2013. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a véleményem.
2013. febr. 9. 14:03
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Lehet,hogy most még csak pénz,lehet később ékszer,bármi,ami pénzé tehető! Szomorú! Nemhogy meghúzná magát,még visszaél a helyzettel! Mond neki,hogy keressen magának lakhatási megoldást,mert TI nem vagytok hajlandóak ezt elfogadni!
2013. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
700 ft miatt nem raknám ki
2013. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:07-nek


Nem a 700 forinton van a hangsúly. Hanem azon hogy befogadták s ő lopott! A lopás a lényeg, mindegy mennyit lopott vagy mit. A bizalmat játszotta el.

Kedves kérdező. Mi hasonlóképpen jártunk a férjem unokatestvérével. Csak nálunk az is gond volt, hogy a végén már teljesen természetesnek vette hogy a nőjétől kezdve mindenki a lakásunkban alszik. Egy fillérrel nem szállt be se a kajával sem a rezsivel,és simán elnézte hogy én takarítom a szemetet utána. A rengeteg rágót nem kidobta hanem az ágy végére ragasztotta, onnan kellett lekaparnom. Sosem változott a kérésünkre, így egy nap kitettük. Szóval se reménykedjetek hogy változni fog.

2013. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Válaszoló. 300ft-ot lopott el, 400-at kért. És nem az összeg esik rosszul, hanem az, hogy az utolsó 10eftunkat tankoltuk bele az egyik ismerősünk autójába, hogy elmenjünk érte hajnal 1-kor... A férjem olyan fáradt volt, hogy majd elaludt, de érte mentünk 225km-rel odébb... Több mint 24 órát voltunk talpon... Befogadtunk, megbíztunk benne... És szerintem nem ezt érdemeltük.
2013. febr. 9. 15:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, és megkérek mindenkit, hogy ne pontozzon le senki senkit, mert minden válasz hasznos! Köszönöm!
2013. febr. 9. 15:44
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Én megadnám ezt az egy esélyt, de ha még egyszer csinálna valamit azonnal kiraknám.
2013. febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Elhiszem és megértem az aggodalmad! De vagy leültök és megbeszélitek,hogy ez volt az első és utolsó ilyen eset,vagy mehet oda,ahonnan jött! Nema 300+400 ft-on van a hangsúly,hanem,hogy lopott! Tőletek!Aki befogadta és mindent megtett érte! Most még csak ennyi,de ne adj Isten,de félek,hogy késöbb ettől értékesebb,nagyobb összegegek tűnnek el! Te,Ti nem élhettek rettegésben egy felelőtlen gyerek miatt,aki csak hálával tartozna!Nagyon komoly elbeszélgetésre van szükség,úgy érzem! Ez csak jó tanács,hiszen azt kértél! Én kitartást és sikeres megoldást kívánok:A hármas!:)
2013. febr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sógoroméknél fordult elő lopás (férjem nővérének a családja). Örökbefogadtak két gyereket, az egyikük kamaszként (16 évesen) lopott a nagyszüleitől és a szülőktől is.


Ott némi tényfeltárás után az derült ki, hogy egyszerűen nem bízott benne, hogy őt tényleg szeretik. Az apja nem rossz ember, de előbb beszél, mint gondolkodik és egy-egy vita alkalmával a fejéhez vágta, hogy visszaviszik az intézetbe.


Nem tudatosan, de úgymond tesztelni akarta, hogy őt akkor is szeretik-e, ha rossz. Végül sok-sok beszélgetéssel megoldódott, de mind a szülők, mind a lány részéről változtatást kívánt a helyzet.

2013. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!