Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagáljak az urnára?

Hogy reagáljak az urnára?

Figyelt kérdés

Ma mutat be a párom a nagymamájának, és kiderült hogy a nagypapája hamvai ott vannak egy urnában a lakásban. Négy napra utazunk le, nekem már ez is elég fura, de mindegy.

Soha nem láttam még ilyet, de ő nagyon természetesen beszél róla. A nagypapájáról is, mintha élne. Elég morbid, de mégis mit csináljak, ha netán bemutatnak az urnának vagy ilyesmi?


2013. febr. 13. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is (nagymamám házában) a zongorán van a nagypapám, egy Zsolnay kerámia urnában.

Mi nagyon szerettük volna anno, ha ez nem így történik, és a nagypapit rendesen elföldelik, de nagymamám szerint így pénzt spórol nekünk (!) mert csak egyszer kell állni a költségeket.

Eleinte nagyon idegegenkedtünk tőle, de meg lehet szokni. 9 éve halt meg egyébként.

2013. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Anyám is kirakta apám hamvait a nappaliban, a könyvszekrényben.

Nincs benne semmi, nem kell félni tőle :D


Ez azért jó, mert bebeszélheti magának az ember hogy ott van mellette a szerette :)

Hiszen ott is van gyakorlatilag, csak hamu formájában.


Az már kicsit durvább lenne ha bemutatnák az urnának, kétlem hogy ilyet csinálnának :D

Ha mégis, viselkedj természetesen.

Fogd fel úgy hogy nem az urnának mutatnak be, hanem a nagypapa szellemének.

Képzeld el hogy ott van.

2013. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem hiszem, hogy "bemutat" neki hivatalosan.

Általában a szekrényben elrakva tárolják, nem olyan helyen, hogy minden, bárki láthassa. Legalább is nem szokás annyira mutogatós helyre tenni.

Lehet, hogy a lezárt urnát előveszik, megmutatják. Mintha a sírjához vinnének ki, azt mutatnák, hogy ő hol van. Ezt vedd úgy, kellő komolysággal, tisztelettel, ne parázz, nem lesz ez a lakás központi helyén, és főleg nem ez lesz a központi beszédtéma.

Egy-két kérdés részedről: miben hunyt el, milyen ember volt? Innét egy ugrás, hogy esetleg van-e róla fénykép, és az urna máris visszakerült a szokott helyére.

2013. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Te hány éves vagy 14? Mi az, hogy bemutat az urnának? Jézusom...
2013. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Nagypapámnak volt temetése, de a hamvak egy része urnában a szobájában vannak, ahol mindig is élt. Ha a mamám is eltávozik, akkor egy helyre lesznek temetve.
2013. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Ezek szerint ahány ház, annyi szokás. Nálunk nem szokták látható helyre rakni, ezért írtam, hogy valószínű a nagyi sem. De nem lesz azzal semmi gond, ne félj.
2013. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
Hát ha bemutatnak az urnának, veregesd hátba, mintha a nagypapa lenne ott.
2013. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha "bemutatnak az urnának", akkor ne lepődj meg, hanem dicsérd meg, hogy milyen szépet választottak. Ezzel le is reagálod a helyzetet, meg nem is sértesz meg senkit vele.
2013. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
nevessetek ki, de én "bemutatkoznék". Köszönnék a papának, elmondanám, ki vagyok, és hogy sajnálom, hogy már nem ismerhettem meg. De nem bunkón természetesen. Szerintem ezzel nem gúnyolod ki őket, tiszteletben tartod az akaratukat és talán ő is jó néven veszi, hogy ilyen rugalmas vagy. Dícsérd meg, hogy szép az urna, hogy valóban itt van mellettük, és a 4 nap többi részében pedig ne végy róla tudomást.
2013. febr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bemutatna az urnának. Ha nem hozza szóba, te se hozd. Ha esetleg mégis megmutatja és mesél róla, akkor bólogass megértően, hogy igen, biztos jó, hogy így a közelében tudhatja, vagy hasonló.
2013. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!