Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, megbénultam, hogy...

Úgy érzem, megbénultam, hogy léphetnék ki ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés

A párom nem igazán támogat, borzasztóan elnyom, mindig az van, amit ő akar. Például hiába feküdnék le este korán, bejön, szól hogy nézzünk meg még egy-két sorozatrészt, ha nemet mondok, látványosan megsértődik, így aztán persze rábólintok. Így nem alszom ki magam (ő hétköznap elvan kevés alvással, hétvégén pótolja, de nekem ez nem megy, legkésőbb nyolckor fenn vagyok).

Mivel nem alszom ki magam, a munkahelyemen se tudok teljesíteni, sokszor van, hogy egész nap csak nézek ki a fejemből, mert annyira fáradt vagyok. Mivel teljesítménybért kapok, így ez azzal jár, hogy alig van jövedelmem. De még így is félő, hogy ki fognak rúgni, mert nem tudok teljesíteni. (Igazság szerint szinte biztos vagyok benne, hogy ez napokon belül bekövetkezik, ha nem történik valami csoda.)

Valószínűleg segítene, ha elköltöznék, mert akkor ki tudnám pihenni magam, de az rengeteg pluszkiadással járna, és amíg ennyire labilis a munkahelyem, nem merem meglépni.

Gondoltam arra is, hogy a szüleimhez költözzek vidékre, onnan tudnék távmunkában dolgozni. De erre a párom azt mondta, hogy akkor szakít, mert a távkapcsolat úgyse működne.

Szerintem ha elveszítem a munkám, arra is rámenne a kapcsolatunk. De ez nem biztos, lehet hogy segítene. Nem tudom, fogalmam sincs, mit gondol. Bizonytalanságban tart, és ez borzasztó érzés. Ennek ellenére egyébként borzasztóan szerelmes vagyok belé. Szerinte ez Stockholm-szindróma. Mondjuk őt is minősíti, hogy ha így gondolja, miért él a lehetőséggel..


Mégis mit tehetnék ebben a helyzetben? Akármerre lépek, falba ütközöm. Mi lenne a jó megoldás?


2013. febr. 18. 11:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

Látványosan megsértődik? És akkor mi van?

Átfordulsz a másik oldaladra és alszol tovább.

Mondom ezt nőként... a viselkedéséből feltételezem hogy ő (is) az.

2013. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező a nő.

Én is csak azt tudom javasolni, hogy ne hagyd magad, majd 2-3 este után megtanulja a párod, hogy Te alszol és punktum.

Ha van két külön szobátok, nyugodtan alhatsz a másikban, amíg ő Tv-zik.

2013. febr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő. És az van, hogy tudja hogy nem bírom elviselni, egyrészt magát a lelki terrort, másrészt ilyenkor ha szembeszállok,közli hogy nem muszáj nála laknom, mehetek máshova is ám. De max. a szüleimhez mennék, oda viszont nyolckor elmegy az utolsó vonat. Ha hajnali fél kettőkor eljátssza ezt, akkor nem tudok hova menni, ha netán tényleg kirakna. És kinézem belőle, hogy megtenné. Ezért inkább engedek, mindig.
2013. febr. 18. 11:09
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ezt tényleg tűröd?

Nekem senkim nincsen. Csak az utcára tudnék menni innen, de ha így bánna velem a férjem összepakolnám a cuccaimat és szó nélkül mennék.

Ha hajnalban nem tudsz menni, hát menj reggel.

Mi tart mellette?

2013. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A párod iszonyúan önző. Egy kapcsolat akkor működik rendesen, ha az adok-kapok oldal hosszabb távon egyensúlyban tud maradni. Ő miben segít Neked ? Miben támogat ?

Olyan, mintha csak Tőled várná el a teljes alkalmazkodást és ki nem lépne a kedvedért a komfort zónájából.


Legyél sokkal határozottabb. Ami nem esik jól a testednek, lelkednek és van más döntési lehetőséged, akkor ne habozz bevállalni.

2013. febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"nem bírom elviselni magát a lelki terrort"


Dehogynem! Hagyod magad, tehát elviseled. Ha nem viselnéd el fellépnél ellene!


Mondjuk legközelebb mikor kiakad megmondod, neki jó, holnap összecsomagolsz és mész haza. Kész. Azt duzzogjon a sarokban.

2013. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

"A párom nem igazán támogat, borzasztóan elnyom, mindig az van, amit ő akar."

"....ilyenkor ha szembeszállok,közli hogy nem muszáj nála laknom, mehetek máshova is ám"


Én ezek után nem értem mi a kérdés. Ez a férfi élvezi, hogy uralkodhat feletted, hogy úgy táncolsz, ahogy ő fütyül. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem nem szeret! Ha vele maradsz, soha nem jutsz egyről a kettőre. Látod? Most is miatta, és a saját hülyeséged miatt fogod elveszíteni az állásodat, amit a mai helyzetben nagyon meg kellene becsülni. Már az első ilyen elnyomási próbálkozás után meg állj kellett volna neki parancsolnod!

2013. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Nincs értelme, hogy vele maradj, teljesen kikészit, és szerintem még élvezi is.
2013. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Tíz éve jöttem el a szüleimtől. Ha most visszaköltöznék, az nagy visszalépés és kudarc lenne.

Plusz ott se várna semmi jó, anyukám alkoholista, apukámnak talán a hónap végén megszűnik a munkahelye, ők se tudják, mi lesz, hogy lesz.


Az a baj, hogy ha most lelépnék, akkor tuti hogy az állásomba kerülne, és nem tudom, hogy szereznék újat. Főleg vidékről! Főleg úgy, hogy most a család részéről se számíthatok támogatásra. Ha tudnám, hogy legalább a kauciót meg tudják előlegezni albérletre, vagy az utazgatásba be tudnak segíteni, akkor bátrabban lépnék. De félek, hogy ha egyszer lemegyek vidékre, akkor ott is ragadok.

2013. febr. 18. 11:25
 10/27 anonim ***** válasza:
10 éve jöttél el szüleidtől. Azóta dolgozol, és azóta ezzel a férfival vagy? Ha nem, mióta vagytok együtt?
2013. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!