Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Odaköltöznétek az exetekhez...

Odaköltöznétek az exetekhez (közös gyerek) egy kis időre, ha felajánlották a segítséget? Vagy rámehet a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
A fiammal élünk kettesben, de a lakást nemsokára újítani fogják. Először arra gondoltam, hogy én leköltözök a szüleimhez, a fiam pedig az apukájáéknál lesz ez alatt. (mivel reggel fél 6kor kellene kelni, hogy beérjünk a szüleimtől, így jön a busz) A másik lehetőség az lenne, hogy a barátnőmékhez megyek, ő is felajánlotta, viszont nekik meg most született kisbabájuk, nem akarok zavarni. Elmondtam a volt férjemnek és a párjának, hogy a fiunk ott lesz egy ideig, erre majd számítsanak. Pár nappal később mikor újra találkoztunk a volt férjem azt mondta, hogy költözzek én is nyugodtan, igaz csak egy matracot tudnak felajánlani a fiam szobájában. Jóban vagyunk, baráti a kapcsolatunk. Vele is és a párjával is. Vannak néha közös programjaink, de ez az együtt élés kicsit érdekesnek hangzik:) Félek, hogy még véletlen egymás agyára mennénk és oda lenne a jó kapcsolat, amit nagyon nem szeretnék. Nagyon jól együtt tudunk működni, akár ha előző este szólok, hogy a fiunk legyen ott másnap akkor megoldják (persze a fordítottja is működik), akár ha kérek valamit hogy úgy csinálják azt is betartja az új párja is. Nem akarok "túl sok" lenni neki sem.

2013. febr. 20. 10:03
1 2
 1/19 Bence_ ***** válasza:
80%

Mennyi ideg tart a felújítás?

Ha pl 1 hét akkor nyugodtan menj. Ha nagyon nem bírjátok egymást akkor te lemész édesanyádhoz a fiad meg marad.

Próbát megér. Gyerek lehet, hogy viccesnek találná, apa,anya egy lakásban:)

2013. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

2-3 hétnek tűnik így előre.

Szoktunk végül is egymásnál lenni (de csak nappal) szóval ez annyira lehet fel sem tűnne a gyereknek, inkább az, hogy matracon fekszek mellette:)

2013. febr. 20. 10:09
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
én a szülőkhöz mennék, nap közben pedig látogatnám a gyereket. Rámehet valóban a kapcsolat.
2013. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, szerintem a 2-3 hét simán megpróbálható, ha mindegyikőtöknek pozitív a hozzáállása, hisz nincs benne semmi kényszer, ha menet közben úgy látod, hogy valami feszültség van, még mindig elmehetsz a szüleidhez, mindenféle probléma vagy sértődöttség nélkül is, egyszerűen azzal, hogy velük is szeretnél tölteni valamennyi időt, és kész.
2013. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es szóról szóra azt írta le, amit én is akartam! :) Egyetértek vele.
2013. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek a leírtakkal, esetleg ha már nagy a fiad,beszéld meg vele is, hogy ő mit szólna hozzá.
2013. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Én nem kockáztatnám a jó kapcsolatot. Inkább elmennék a szüleimhez és naponta, kétnaponta mennék a fiamhoz. 2-3 hetet így simán meg lehet oldani.
2013. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Én odaköltöznék az exhez ez esetben, de szerintem szólnék a mestereknek, hogy egy szobát s.o.s. csináljanak meg a lakásban, és amint lehet, visszaköltöznék a felújítás alatt lévő lakásba... Mi pld. úgy ujítottuk fel, hogy nem volt hova költözni, részlegesen csináltuk meg, hogy ne egyszerre legyen mindenhol festékszag, és hol egyik szobában aludtunk, hol a másikban. Még buli is volt.. :) Pld. lavorban mosakodtunk két hétig, mert a fürdőnk is szét volt verve.
2013. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem, ha tényleg jó a kapcsolatotok próbáljátok ki. Ha a párom exe lenne ilyen helyzetben mi is felajánlanánk. Egyébként az már előfordult, hogy itt maradtak éjszakára (neki van párja is), mert kicsit többet boroztunk mint kellene (a gyerek nem volt itt megnyugtatok mindenkit), és nyaralni is voltunk együtt 1 hetet egy házban. Igaz ezek kicsit más esetek mint ami nálatok van, de a lényeg, hogy te tudod milyen a kapcsolatotok (bár ha felajánlották a segítséget, pedig nem volt rá szükség, akkor részükről nem lehet akadály). A helyedben én biztos élnék a lehetősséggel. Igaz én utálok felkelni, egy óra plusz alvásért bárkihez beköltöznék:)
2013. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Mi úgy indultunk, hogy 3 hét, aztán 2 hónap lett belőle. Sose tudhatod. Amúgy én sem kockáztatnám a jó kapcsolatot, mennék a szüleimhez.

Akármilyen jóban is vagytok, azért az új nőnek te mégis az előző nő vagy, akivel már így is élete végéig összeköti valaki a párját, én nem tolakodnék be a fészkükbe.

2013. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!