Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a "gyerekutáló" nőszemély a párom szemében? Ti mit tettetek volna vagy tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Páromnak van az előző házasságából egy 11 éves kisfia.

Ezzel semmi gond sincs.


A probléma ott kezdődik, hogy :

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

1. A gyerek rendkívül elkényeztetett. Szó szerint értsétek, az ég világon SEMMI sincs neki megtiltva. Amikor megkérdeztem a páromat, akkor azt mondta, hogy nem szeretné, ha nem örülne a gyerek, rengetegszer kapott akár naponta új játékokat, mert jó volt nézni ahogy örül, és nem akarja mindig azt mondogatni, hogy "nem nem nem nem". Ráadásul ha tiltogatna neki akkor szerinte kevesebbszer látná őt a héten.


2. (ami a legjobban idegesít) A párom volt felesége állandóan ellenem neveli a gyereket. Beszól, lek*rváz, rugdos stb.

Eddig tűrtem, mondván hogy "kisgyerek, azt sem tudja mit jelent" , persze mindig rászóltam.


De a pohár nemrég telt be.

3 hónapja annak, hogy édesanyám elhunyt. Párom a szobában volt, én a konyhában, a gyerek is a konyhában volt. Elkezdte szidni az édesanyámat, és h "milyen jó, hogy már meghalt". Na ekkor besokalltam, odamentem, és lekevertem neki egy nagy maflást. Párom persze hallotta. Erre elkezdett visítozva bőgni, meg szaladni a páromhoz.

Párom ezt számon kérte.


Közöltem vele, hogy vagy megneveli, vagy szól a drága ex-nejének hogy ne ellenem nevelje a gyerekét, vagy szedi a sátorfáját és ide a gyereket többet be nem engedem, aztán felőlem visítozhat.

Elmondtam neki miket mondott, párom leszidta a gyereket, de neheztel rám, hogy miért kellett a pofon.


A gyerek már kevesebbszer szólogat be, és nem durvákat, de még mindig azt csinál amit akar.

Mit tegyek?



Ti mit tennétek?


Valóban én voltam a hibás, és tényleg elvetettem a sulykot?



35/L


2013. febr. 21. 10:29
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
96%
Hát, először is nem irigyellek. Másrészt hogyan tudsz egy ilyen pasit szeretni aki ilyen erkölcsi síkságon neveli a saját gyerekét? számomra ő sem több annál a kisgyereknél... A dolog sajnos évekkel később fog majd kibukni, amikor a fiú kezd majd felnőni... tényleg meg akarod azt várni??? 35 éves vagy, nincs még késő. És ne felejtsd el azt az örök igazságot, hogy mindenkinek olyan a szerelmi élete amilyet akar!
2013. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

A hiba elsősorban a párodban van,őt kell megnevelni.


( a gyerek sajnos azt csinálja ami hagyva van neki,igy van nevelve,persze hogy ilyen,de a pofon kijárt,látod,van is hatása)

2013. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Párommal alapba semmi gond sincs, rendes tisztességes, csak a gyerek problémás.

Legfőképpen az anyja kényezteti el, meg ő neveli ellenem.

2013. febr. 21. 10:35
 4/51 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ennek a pofonnak sok előzménye volt, ha nem lett volna, akkor túlzásnak tűnne, de már sokat tűrtél ennek a gyereknek. Egyáltalán ne érezd magad hibásnak. Kérdezd meg a párodat, hogy milyen elveket vall a nevelés terén, mert úgy tűnik, nincs egyértelmű elképzelése a nevelésről, a gyerek azt csinál, amit akar. Lehet, hogy a párodnak bűntudata van a válása miatt és ezért viselkedik így, ezzel akarja csökkenteni a bűntudatát.

Értesd meg vele, hogy Édesanyádról nem beszélhet senki csúnyán, ezt nem tűröd.

A lakás a tiéd, amiben laktok? Ha igen, akkor meg főleg igazad van. Beszélgess el a pároddal, gondoljon bele abba, hogy erre akár a kapcsolatotok is rámehet.

2013. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
neked van igazad, valakinek tényleg nevelni kéne már azt a gyereket
2013. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
78%

A sulykot nem vetetted el. Inkább tul sokáig tűrtél és robbantál.


A hiba ez volt. Nem szabad addig várni amig a verés a megoldás, elöbb kell tenni valami enyhébbet.


Ugyanakkor azt el kell fogadnod ahogy a párod neveli a gyerekét viszont a saját otthonodban felálithatsz szigorubb szabályokat.


De fontos ezeknek a szabályoknak a pontos tisztázása és hogy ne ess át a ló túl oldalára. Inkább kevesebbel kezd s tedd hozzá egyenlőre ennyi aztán majd meglátjuk.


Ha képesek veled leülni mindketten az jó jel ha viszont képtelenek a kommunikációra akkor a kérdésem inkább az hogy mi is a kérdés.

2013. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek vetette el a sulykot, és a párod is, hogy mellé állt. Ha az én párom halott anyjára szólna be a gyerekem, én kevernék le neki akkorát, hogy a fal adja a másikat. Szerintem gondold át ezt a kapcsolatot, mert ebben te a második vagy a gyerek mögött.
2013. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy ez kiverte nálad a biztosítékot, és legalább a gyereknek is megálljt jelent, hogy nem csinálhat mindig mindent aszerint, ahogy neki a kedve tartja. De más gyerekét nem ütjük meg, ez azért alap, továbbá arról sem a gyerek tehet, hogy nincs megnevelve. Ismerős a szitu, mert van, hogy én se tudom eldönteni, hogy a hiper idegesítő gyereket rúgjam fel (csak gondolatban), vagy a kretén apját/anyját, aki nem tanította meg viselkedni. A pároddal kel dűlőre jutni: nevelje a kölykét, mert hosszú távon saját maga alatt vágja a fát, mert nem fog vele bírni semmilyen tekintetben, illetve szóljon oda az exnek, hogy viselkedjen felnőtt ember módjára, és ne csináljon hülyét magából, mert a gyerek előbb -utóbb érteni fogja a szitut, és nehogy úgy járjon, hogy a saját anyjától forduljon fel a gyomra...
2013. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
93%

11 évesen már nem olyan kisgyerek, hogy ne tudná megítélni, miket csinál. Sokszor nagyon is tudatosan manipulál, éppen ezért kellene neki megszabni a szülők részéről a határokat, mert teljesen kezelhetetlenné válik.


A pofon nem kellett volna, de az biztos, hogy nem hagynám magam megalázni egy gyerektől, főleg úgy, hogy az édesapja is tudatában van ennek.

Feltételt szabnék az apjának, vagy megneveli a gyerekét, vagy menjen vele együtt, ahová akar.

2013. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg jól tetted és igazad van.11éves,nem olyan kicsi az már ne tudja mi a k--va jelentése,hogy ne tudná hogy kell viselkedni.én is lezavartam volna neki.
2013. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!