Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy egy 30 éves...

Normális, hogy egy 30 éves férfi anyjának kulcsa van a fia lakásához, ahol a feleségével és gyerekeivel lakik?

Figyelt kérdés
...és mellesleg sokszor bejelentés nélkül beállít...Tehát nem a vészhelyzet esetére-típusú pótkulcsról van szó...
2009. szept. 10. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális. A pótkulcsot megértem, nekünk is sok családtag lakásához van pótkulcsunk, de eszembe nem jutna azzal bemenni hozzájuk.

Anyósomnak pedig eszébe nem jutna bejelentés nélkül beállítani hozzánk.

Ezt a férjeddel beszéld meg, hogy szóljon az anyjának, hogy már külön család vagytok, ha másképp nem megy én simán elvenném a kulcsot.

2009. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert nemrég nem a legjobbkor jött, és én azt mertem mondani, hogy talán telefonálni kellett volna. Azóta nem szól hozzánk, remek...
2009. szept. 10. 10:45
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Hát szerintem oké hogy van kulcsa, de ne jelenjen meg váratlanul.

De mondok ennél durvábbat!

Ismerősöm 48 éves. A feleségével és a fiával laknak együtt. A nagymama, a férj anyukája, kb. 6 éve elkezdett oda járogatni, ráadásul nem is egy városban laknak. Pár napokat töltött ott, majd hazament a másik megyébe. Majd egyre gyakrabban járt hozzájuk. Most már ott tartanak, hogy egész évben ott van, ráadásul bele szól mindenbe, egész nap csak a tévét nézi, nem csinál semmi hasznosat. Múltkor még vendégeket is hívott a lakásba, és ő pedig hazament a saját lakásába, és ott maradtak a nyakukon a vendégei.

Ráadásul a nagyi saját lakásába már ki van kötve a víz, nincs wc, fürdőszoba. Ha haza is megy azt max. 1 napra teszi, vagy nyáron szokott elmenni 1-2 hónapra a másik gyerekéhez "vendégségbe".

Nem lehet tőle semmit csinálni, mindig hallgatózik és beleszól mindenbe.

Én ezt biztosan nem bírnám!

2009. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

ez egy igazi taplóság, és még ő nem szól hozzátok...

Mit gondol, csak úgy járhat-kelhet a lakásban, nem nézve, hogy ti külön életet éltek?

Amúgy alapvetően azt nem értem, hogy a pasid miért hagyja ezt? Meg azt, hogy még ő legyen megsértődve. Le kéne vele ülnie beszélni és elmondani, hogy a kulcs nem azért van, hogy ő ott akármikor akármit csináljon, hanem vész esetére.

Ha erre nem képes a pasid, akkor ő anyuci kicsi fia, és nem nagyon érdemes egy ilyen tutyi-mutyival foglalkoznod.

27/N

2009. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, hogy kulcsa van. De azon én is felháborodnék, ha bejelentkezés nélkül egyszer csak rám nyitná az ajtót. Nálunk is szét vannak dobálva pótkulcsok (még a szomszédhoz is, és némelyik kutyás ismerőshöz is), de sose nyitunk rá egymásra. Ha gond van telefonálunk, hogy menjen át valaki, ha látogatóba megyünk, akkor meg csöngetünk.
2009. szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

10,47-nek tökéletesen igaza van.

Én a helyetekben nem totojáznék,elkérném a kulcsot.

Aztán azt is tisztáznám a mamával,hogy előzetes egyeztetés nélkül látogatóba se jöjjön.

Ha megsértődik sértődjön.Én hagynék időt neki bőven,hogy kiengesztelődjön.Addig haragudhatna miattam,amíg azt nem mondanám neki hagyja abba:-)))

2009. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

az, hogy kulcsa van, az oké. nekem is van kulcsom az anyám lakásához és neki is az enyémhez.


de soha nem jutna egyikünk eszébe sem, hogy bejelentkezés nélkül megjelenjünk.


mond meg anyukának, hogy a mai telefonos korszakban jó lenne, ha előtte telefonálna, így egyeztetni tudtok és nem áll fent annak a veszélye, hogy éppen nem értek rá vele foglalkozni.


ezen kívül meg belülről benne hagyod a kulcsot, akkor nem tudja kinyitni a zárat

2009. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem igazán normálisnak. Tipikus eset, hogy az anya nem akarja elengedni a kicsi fiát, harcol az ellen, hogy a menye betolakodott az életébe (mármint a fia életébe), és most már nem ő (az anya) az egyetlen nő a "fiúcska" szívében. Ezt sok anya hosszú évek alatt sem tudja feldolgozni, pedig az az igazi édesanya, aki mindig a fia érdekeit nézi, és képes belátni, hogy nem azért szülte a gyerekét, hogy az vele élje le az egész életét, hanem hogy alapítson családot, és ott éljen boldogságban, függetlenségben. Egy normálisan nevelt fiú úgyis tudja, hogy mivel tartozik a szüleinek, azoknak nem szabad ezzel visszaélniük. A szóban forgó esetben az egyetlen megoldás az, ha az illető férfi (de csak ő) leül, és megbeszéli az anyjával, hogy ezt ne tegye (ennek első körben valószínűleg összeveszés lesz a vége, de más megoldás szerintem nemigen van). Üdv! Zsoel (26)
2009. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem normális, hogy a férjed édesanyja szó nélkül állít be hozzátok. Nem az ő lakása! Az lenne a jó, ha a férjed tisztázná ezt az édesanyjával. Ha az ő természete nem olyan , akkor mondjad meg te neki és a férjed álljon ki melletted. Aztán éljetek úgy ahogy eddig. Ha ezen megsértődik csak magának csinál fölösleges problémát. Mostmár csak az a kérdés a férjed , hogy vélekedik a történtekről.
2009. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, milyen volt a megfogalmazásod, abban lehetett valami, amire felhúzta magát, mert egyébként teljesen jogos a felvetésed.


Az a tapasztalatom, hogy ha számon kérek egy múltbeli eseményt, abból mindig vita van, ha javaslatot teszek a jövőre, abból sokkal kevesebb. Konkrét példán:

1, Anyuka, hát miért nem telefonált, mielőtt csak így beállít?!

2, Anyuka, legközelebb telefonáljon ide, mielőtt jön, kérem!


De tulajdonképpen a problémádat meg is oldottad azzal, hogy most nem szól hozzátok, nem? ;) (Na jó, csak gonoszkodtam picit. Egészen picit.) :P

2009. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!