Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érthetném meg a vőlegén...

Hogyan érthetném meg a vőlegényem családjának a szokásait, ha én egy teljesen más kaliberű családból származom? Félek, hogy ez a különbség szétszakít minket.

Figyelt kérdés
A párommal jó pár éve együtt vagyunk már, de a családjához soha nem kerültem túl közel. Ők nem erőltették, én pedig nem telepedtem rájuk. Az egy dolog, hogy a nagyanyja kígyót békát kiabál rám, mert szerinte elkényeztetett nyafka kislány vagyok, s azért amiért igényes és ápolt még rib@ncnak is tart. Ez azonban nem különösebben érdekel. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem fáj, de ha folyton ezen forognék már rég begolyóztam volna. A másik és nagyobb probléma, hogy a párom családja kimondottan hideg, nem foglalkoznak egymással, nem érdekli őket a másik. Ennek ellenére megvan az a kifelé mutatott gusztustalan látszatkapcsolat, hogy ők milyen jó család, de magában a családon belül ridegség és nemtörődömség az uralkodó. Ünnepeket nem tartanak, se egy boldog névnapot, se egy boldog születésnapot nem hallottam még a szájukból egymásnak, de persze karácsonykor megy a nagy evés-ivás ajándék hegyek, hogy a tágabb családtagokat lenyűgözzék, hogy ők milyen gazdagok. Igazából nekik csak a pénz számít. Párom szeretet hiányos, sosem foglalkoztak vele. idén Valentin napkor húztuk fel a gyűrűt, azt mondták, ők nem jönnek el az eljegyzésre, mert az maradi dolog és semmi értelme. Én viszont olyan családból jövök, ahol névnap-szülinap nagy dolog, egész nap ünnepelünk, sütünk-főzünk, ajándékozunk, közös programokat csinálunk. A szüleimmel, nagyszüleimmel, tesómmal, uncsitesókkal stb puszilgatjuk, ölelgetjük egymást, csak úgy ok nélkül, pusztán mert szeretjük a másikat. Anyukám megszokott csak úgy random ölelni, minden ok nélkül, megpuszil, hozzám bújuk. Én így nőttem fel. Nálunk fontos a másik, mindent őszintén el tudunk mondani a másiknak, érdekel, hogy mi van a másikkal. Nagyon-nagyon összetartunk, nem csak látszólag, a valóságban is. Az ő családjuk viszont nem. Átlagos napi kommunikációjuk is képmutatásból áll, mi volt a melóban, ilyen semmiségek. Soha egy puszi, egy ölelés, egy hosszú, őszinte beszélgetés, egy névnapi köszöntés, szülinapi buli. Semmi. Náluk az élet csak a pénzről szól, hogy minél több, s nagyobb plazma tv legyen a nappaliban, vagy a legextrásabb kocsi a garázsban. S, az a legnagyobb probléma, hogy páromnak ez teljesen természetes. Nem érzi azt, hogy fontos lenne a családi intimitás, a törődés. Nem azért, mert rossz ember, csak gyermek korától kezdve így nőtt fel. És ebbe a családba kerültem be én, itt is lakok náluk, mivel a párom szerzett nekem állást, a közelben. A családom sok száz kilométerre tőlem 7 napból 6-ot dolgozom, időm nincs találkozni a családommal és megöl ez a ridegség, amiben élnem kell. Mintha vad idegen lenne mindenki körülöttem. A másik, s legnagyobb probléma, hogy hogyan lehet ebből közös élet? Milyenek lesznek a névnapok, szülinapok, ballagók, sikeres vizsgák, évfordulók, stb stb ha a párom ezt szokta meg és a családja is makacsul ellen áll, hogy nyisson a (számomra) normális élet felé. Nem erőltetem, nem akarom őket megváltoztatni, de azt szeretném, ha a párom értené, hogy nekem ez miért fontos. Azt mondta, ha azt akarom, hogy elfogadja, h nekem fontos én is fogadjam el, hogy neki meg nem és hagyjam ezekkel békén. Tanácsot kérek, hogy szépen hogyan lehet elmagyarázni neki, hogy egy családban ezek a dolgok fontosak, s hogy azért család a család, hogy szeressük egymást, s akarjunk örömet okozni, törődni a másikkal. Nem akarok egy rideg látszatcsaládot, mert ha ez vár rám inkább elhagyom, akár mennyire imádom, meghalnék érte, de a gyerekeimet minden bizonnyal még jobban fogom és nem vagyok hajlandó kitenni őket egy érzelmileg szegény életnek. Persze ez csak a végső eset. Remélem valaki tud segíteni. (Bocsi ha hosszú lett). Üdv, Laura

2013. márc. 7. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj a kérdésért, de ha ennyire nem illetek össze, akkor miért mondtál neki igent?

Másrészről nézz magadba.

"Nem erőltetem, nem akarom őket megváltoztatni, de azt szeretném, ha a párom értené, hogy nekem ez miért fontos. Azt mondta, ha azt akarom, hogy elfogadja, h nekem fontos én is fogadjam el, hogy neki meg nem és hagyjam ezekkel békén. Tanácsot kérek, hogy szépen hogyan lehet elmagyarázni neki, hogy egy családban ezek a dolgok fontosak, s hogy azért család a család, hogy szeressük egymást, s akarjunk örömet okozni, törődni a másikkal. Nem akarok egy rideg látszatcsaládot, mert ha ez vár rám inkább elhagyom,"

Először azt mondod, hogy csak azt szeretnéd, ha megértené, hogy neked ez fontos. Erre ő hogy oké, elfogadja, de akkor te is fogadd el az ő hozzáállását. Elég korrekt.

Ezek után persze kiderül, hogy neked nem elég, ha ő megért, hanem változzon is meg és legyen olyan, amilyennek te akarod.


Biztos, hogy erre kéne alapozni egy házasságot?

2013. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudnátok külön költözni? Ha nem is saját ház, vagy lakás, de legalább egy albérlet. Csakhogy kiszakadjatok abból a ridegségböl. Egy jegyespárnak amúgy se biztos h jó a szülőkkel lakni.

Hát ha párod egyáltalán nem ért egyet veled, akkor nem tudok mit mondani... Máskülönben jó lenne, hogy ilyen esetekben menjetek el valahova, másnnem egy étterembe, kettesbe, vagy akár barátokkal, egyéb családtagokkal.

Mindenesetre szerintem ne menj hozzá, addig amég juttok valami közös nevezőre.

2013. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Ebből semmi jó nem fog származni. Ha mindketten dolgoztok, a lehető leghamarabb költözzetek külön, akár egy kis albérletbe, mert nagyon könnyen rámehet a kapcsolatotok.
2013. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nyilván változzon egy kicsit Ő is, én is. Az úgy nem működik, hogy én minden jót feladok, ő viszont semmit. Ha össze fogunk házasodni, akkor egy lélek és két test leszünk, ami azt jelenti, hogy nem húzhatunk ennyire szét a szokások terén. Nyilván nekem is lentebb kell adni az igényekből, de szerintem jogosan vágyom arra, hogy ne egy pénz-orientált, szeretet mentes, látszat családom legyen. Párom pedig vágyik ezekre, mert mikor nálunk van nagyon jól érzi magát. De mióta náluk lakunk azóta minden megváltozott. Bizonyítani akar apukának és ha apuka azt mondja, hogy hülyeség az eljegyzés párom is azt mondja, csak, hogy mutassa, hogy egyet ért vele. Figyelem és szeretet hiányos és szerintem azért nem érdekli az egész, mert fél, hogy akkor szembe fordul a családjával és még ennyire sem fogják szeretni. Ebben 99%-ig biztos vagyok. Mert mikor anyukám megöleli, törődik vele, felköszönti, megajándékozza, stb stb akkor mindig nagyon meghatódik és látszik, hogy még csillog a szeme, hogy őt valaki szereti. Egyébként nem tudtam, hogy ennyire különcök a szülei, amíg nem laktam velük. Egyetemi koliban ismertük meg egymást, sosem mentünk hozzájuk, mert abban a városban volt az egyetem, ami az én szülőfalumhoz van közel, szóval inkább hozzánk jártunk. Hozzájuk csak nagy ritkán, nem is igényelték a társaságunkat.
2013. márc. 7. 17:45
 5/17 A kérdező kommentje:
Külön költözni nem tudnánk, mert akkor anyós-após jelölt megsértődik, nagyon nehéz emberek. Ez most elég privát, de muszáj elmondanom, hogy tisztán lássatok. Valamelyik nap anyós meglátta a blokkon, amit vásároltam (ne kérdezzétek hogy került hozzá) hogy vettem óvszert, amire leszidott és órákon át osztott, hogy nekem fogamzásgátlót KELL szednem, mert az a biztos, mit urizálok stb stb. Belül sírtam, de nem mutattam. Semmit se szóltam, csak annyit, hogy én NEM szeretnék azt szedni és leléptem.
2013. márc. 7. 17:49
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Gyerekek, akkor inkább ne házasodjatok.


Most komolyan, nem tudtok megegyezni, és annyiban nem tudtok a sarkatokra állni, hogy hol laktok? Meg anyós beleszól, hogy hogy védekeztek és még te érzed magad rosszul?


Próbáljatok meg felnőni, és ezt a legjobb szándékkal mondom. Igen, ez azzal jár, hogy meg kell hoznotok olyan döntéseket, amin ők meg fognak sértődni. De ez az idő úgyis el fog jönni. Nem csinálhatjátok örökké azt, amit anyuka,apuka mond.

2013. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

"Külön költözni nem tudnánk, mert akkor anyós-após jelölt megsértődik, nagyon nehéz emberek"

Tényleg nem akarlak megsérteni, de ti gyerekek vagytok? Mert felnőtt ember a saját életét éli és a saját döntéseit hozza meg. Most ha anyós-após csak akkor nem sértődik meg, ha ti a kútba ugrotok, akkor te szaladsz és ugrasz?

Már most nem érzed ott jól magad és persze, minden kapcsolatban kell kompromisszumokat kötni, de ez később sem lesz jobb.


Ráadásul így hogy fogjátok a saját jövőtöket felépíteni a saját elképzeléseitek szerint?

2013. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12%

nálunk dettó ugyanez a helyzet :) jó, ott nem rideg a család, de nem is olyan bennsőséges, mint nálunk. az ünnepeket tartják, de pl. úgy, hogy a gyerekek választják ki az ajándékaikat az áruházban, a szülők ott előttük megveszik, és van, hogy már ünnep előtt megkapják, hogy használni tudják. karácsonyfát sem együtt díszítenek. nálunk meg a mai napig megy az ajándékdugdosás, kiskorunktól úgy van, hogy csak a fa alatt tudjuk meg, mit kapunk. még akkor sincs kimondva, hogy jó, kislányom, megkapod a telefont, ha előtte együtt néztük az üzletben, és tudom, hogy azt fogom kapni:) tehát ilyen apróságok. a barátomat abszolút nem ilyen mesevilágban nevelték, ez a gondolkodásán is meglátszik. de mi így szeretjük egymást. szerencsére ő elfogadt, hogy én ünnepmániás vagyok, a közös ünnepeket mindig én szervezem, szoktatom :) és beleegyezett, hogy később is ilyen ovis módon ünnepeljünk majd, ha gyerek is lesz. a baj nálatok csak ott van, hogy a vőlegényed nem hajlandó elfogadni a te igényeidet. egyébként ő veled hogy viselkedik? úgy, mint az a családjában megszokott? mert ha nem, akkor szerintem tök mindegy, a saját családotokban majd úgyis kialakul.

üdv, egy másik Laura :)

2013. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Most több embernek válaszolok egyszerre, egy komiba sűrítve. Sajnos még valamilyen szinten gyerekek vagyunk, de nem azért, mert azok akarunk lenni, hanem mert nem hagyják, hogy felnőjünk. Anyósnak-apósnak ha egyszer nemet mondanék kivágnának a házból úgy, hogy a lábam nem érné a földet és még olyan jól nem állunk anyagilag, hogy külön menjünk, akkor sem ha ellent mernénk mondani és külön mennénk. Párom velem úgy viselkedik, hogy egyszer nagyon aranyos, nagyon figyelmes, másszor viszont egyáltalán nem érti meg, hogy miről beszélek és miért. Tudom, hogy nem az Ő hibája, nem ő tehet róla, nehéz levetkőzni azt amiben felnőtt az ember. Pl én sem tudnám a mesevilágba illő ünnepeket levetkőzni, nyilván neki meg szokatlan és idegen. Néha sztem még meg is bántom, amikor kicsúszik a számon, hogy a szülei nem éppen minta szülők, pedig nem akarom bántani, csak kicsúszik, mert dühít, hogy így elb@szták páromat. Emiatt pedig szégyelljék el magukat, mert nagyon jó szívű ember egyébként. Amúgy a másik amin kiakadtam és mai napig bennem él, anyós egy pár hónappal ezelőtt mondata: "Ha unokám lesz beleszólok a nevelésébe". (Na meg azt a jó fenét). Mert az biztos hogy SOHA nem fog megtörténni. Most is csak párom miatt tűrök, tűrök, de ha elszakad a cérna nem tudom mi lesz. :(
2013. márc. 7. 18:24
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

" "Ha unokám lesz beleszólok a nevelésébe". (Na meg azt a jó fenét). Mert az biztos hogy SOHA nem fog megtörténni."


De. Valószínűleg meg fog történni. Ha már abban sem tudtok nekik ellentmondani, hogy önállóak legyetek, akkor később még kevésbé tudtok majd. Ráadásul akkor anyagilag is nehezebb lesz, mert már nem kettőtöket kell eltartani. Ha most féltek elmenni, mert rosszul álltok anyagilag, akkor is félni fogtok, hogy jaj, mi lesz, ha az anyós megsértődik és egyedül kell boldogulnotok? Ha most nem mertek lépni, szinte biztos, hogy később sem fogtok. Nem vagyok persze jós és ne is legyen igazam, de annyira ezen az úton haladtok!

Persze ha addig be nem sokallsz.

2013. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!