Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborit az asszony az állandó...

Kiborit az asszony az állandó spórolásával?

Figyelt kérdés

Szinte folyamatosan kozmetikáznom kell minden egyes lépésemet, hogy békesség legyen. Már úgy érzem, teljesen profi hazudozó lettem, mert rá vagyok kényszerítve. Pedig szerintem rosszul sem keresünk. Ő 300.e, én is kb annyit főállással+mellékállás. Van más lakásunk is, ami ki van adva albérletbe, szóval a hitelünk, ami nem kevés, ki tudjuk fizetni, még marad is.

Mégis egyfolytában spórol. Szerintem már beteges. Lakásban 19 foknál csak akkor van melegebb, ha napsütés van. Beszélni nem lehet vele, már többször próbáltam.

Ma egy fél óráig "nem tért magához", hogy 300Ft-ért vettem virágot (egy szál tulipán) anyámnak nőnapra. Hogy ezt is neki kell majd legközelebb intéznie, mert 150-ért van akciós cserepes valami a tescóban.

Állandóan azt hajtogatja, hogy ő inkább nem eszik, hanem 10 ft-al olcsobbért elmegy megvenni ebédidőben a tök.ömtudjamit egy 100 Ft-osba.

De én nem kérem tőle, sőt! Elég sokat vitázunk ezen, de már nagyon fáraszt. El sem merem mondani, hogy minden reggel megveszem a pogácsát, natur joghurtot és egy narancsot (kb 200Ft), amivel valahogy elvagyok du.4-ig, akkor tudok csak ebédelni. Néha (havonta egyszer) szoktam dugiban rendelni egy gyrost (sajnos hagyma nélkül, mert megérzi) a munkahelyemre, azt nagyon szeretem, de lelkiismeret furdalásom van, hogy hazudnom kell. Nem érzem magam papucsnak, mert nem az van, amit ő mond, hanem inkább bizonyos dolgokat nem mondok el, vagy szépítek, hogy nyugi legyen.

Mellette a végletekig maximalista, szinte semmit nem tudok úgy megcsinálni, hogy szerinte jó legyen, ezért mindent neki kell otthon elvégeznie, kivéve a kert. Azt nem szereti. Imádnék sütni, főzni, ha a gyerekeknek csinálok egy jó hagymás rántottát, vagy tükörtojást, utána halgathatom, hogy már megint hogy néz ki a konyha, egész hétvégén takaríthat. Pedig bakker még a sütő mögötti csempét is letakarítom magam után, de valahogy mindig kiszúr egy foltot, szóval nem hagyok magam után kuplerájt.

Elhagyni nem akarom, egyrészt, mert még szeretem, másrészt meg a gyerekeknek én vagyok "tűzfal", ha értitek.

Valaki hasonló helyzetben? Mit lehetne tenni, ha egyáltalán van még megoldás? 39F


2013. márc. 8. 23:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Mikor rápillantottam a kérdésedre azt hittem rossz anyagi helyzetben vagytok, de elolvasva én se nagyon értem. Van nekem is egy ilyen ismerősöm, és ahogy idősödik egyre rosszabb nála. Ha régen nem ilyen volt, csak most kezdett el, akkor szerintem úgymond a korral jár. Beszélj el vele komolyan, tudod mikor nem siettek épp valahova. Leültök és elmondod, határozott komoly hangon, hogy mi zavar, és mit szeretnél, és nem vitázni ültél le, hanem beszélni. Remélem sikerül.
2013. márc. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
99%
Állíts haza egy plazma tévével meg két tengerimalaccal, 2 hónapig eszméletlen lesz és addig ehetsz hagymás gyrost
2013. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Már próbáltam vele többször is, finoman és mérgesen. Régen is odafigyelt a pénzügyekre, de nem ennyire, vagy csak a szerelemtől voltam túl elvakult.
2013. márc. 8. 23:29
 4/29 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos ez már erősen beteges!!
2013. márc. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az lenne jó, ha nyitnátok egy takarék számlát. Megbeszélnétek, hogy minden hónapban x összeget félre tesztek a maradékot pedig elkölthetitek. Semmi értelme dolgozni ha nem éltek csak vegetáltok. Pedig én is baromira meggondolok mindent mikkor mire költök, de ez tényleg nem normális.

Gyerek korában mennyi pénzük volt? Nem lehet hogy nélkülözőt és attól fél, hogy ha beüt valami akkor a gyerekek is nélkülözni fognak.

2013. márc. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

Mindig ilyen volt vagy csak utóbbi időben? Ez az állapot már beteges. A spórolás kényszerbetegségnek tűnik. De úgy látszik más gond is van ha nem hagy semmit csinálni. Ez sok minden lehet a tisztaságmániától, a hisztérián át a depresszióig.

Orvos kéne, mert ez csak rosszabb lesz.

2013. márc. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen megértelek. Tudom milyen az a helyzet, voltam Én is benne, az első pátom mellett, 10 évig. Szörnyű volt. Anyagi gondunk nekünk sem volt akkoriban, mégis minden egyes csokit, hamburgert, még egy dezodort is dugdosnom kellett! Egy kis üveg parfüm miatt hetekig nem szólt hozzám. Végül már mindent dugdostam. Amikor odáig jutottam, hogy a megvett túrórudimat hazafelé a kabátzsebből ettem meg, akkor elegem lett. Elmondtam, hogy ha nem tud változtatni, akkor sajnos nem élhetünk együtt tovább, mert Nekem így nem felel meg. Akkor inkább elhagy, keres egy olyan nőt, aki tud spórolni, mondta, és ment...

Nem tudlak vigasztalni, mert szerintem nem sok esély van rá, hogy megváltozik a feleséged, de próbálj meg beszélni Vele, akár többször is, hátha sikerül mégis megváltoztatnod, bár nagyon nem látok rá esélyt.

2013. márc. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

a takarékszámla jó ötlet. megbeszélitek h havonta mindkettőtök rádob egy százast, a rezsit, kajaköltséget elosztjátok, a többi meg a zsebpénz, igény szerint költhető.


gondolom a gyerekeknek tesz félre tanulásra, lakásra, autóra. ennyi pénzből már fundamentát is nyithatnátok nekik, akkor tuti lesz kecójuk.


vaze, ennyi pénzből tudnék gazdálkodni, akkor már nem baxnám a fillért is, mert ökörség lenne.


amúgy a srácok sem kapnak csokit meg normális ruhát mert sokba kerül?

2013. márc. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

Mit csináltok a pénzzel? Mire gyűjtötök?


Szerintem azt kellene valahogy elmagyarázni, neki hogy az életet élni, élvezni, megélni kell, közben jól érezni magatokat, kellemesen tölteni az időt, és a szórakozás, programok, jó ételek-italok igenis pénzbe kerülnek. Számoljátok ki közösen (bár a nejed úgyis biztos tudja fillérre...), hogy mennyi a közös havi fix kiadás: rezsiszámlák, hitel, autó fenntartása, bérlet, gyerekek menzája, különórák stb. (nem tudom, mennyi idősek), azaz mennyi megy el "kötelezően" és marad a 2 fizetésetekből. Állapodjatok meg, hogy minden hónapban x összeget mindig félretesztek, de emellett maradjon mindenkinek valamennyi költőpénze, neked pl. a gyros-ra, neki nem tudom, mire. Amúgy ő nem költ magára? Fodrász, kozmetikus, testmozgás, ruha, cipő, női kencék??? Nincs semmi hobbija, amire költene?


Nyaralni jártok a családdal vagy kettesben szoktatok elutazni, vagy valami programra? Mozi, színház, étterem, cukrászda...?

Ha semmi ilyesmi nem fér bele, akkor azért az úgy elég sivár lehet.


Én is 39 leszek, de becsavarodnék, ha ilyen nejem lenne. Pontosabban a becsavarodás előtt inkább fellázadnék.

2013. márc. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
39%

Jaj, te szegény, én ilyen spórolós emberről, mint a feleséged, még nem is hallottam! Pláne 19 fok a lakásban, ahol gyerekek vannak? Ők hogy bírják ezt? Atyaég.


De a megoldás nagyon egyszerű. Külön kassza! Mindenki magának fedezi a költségeket, kaját, minden egyebet, ami kell, és kész.

2013. márc. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!