Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tesztek, ha egy hosszú...

Mit tesztek, ha egy hosszú kapcsolat végén szakítani szeretnétek, de a másik (adott esetben férfi) ezt nem hajlandó tudomásul venni?

Figyelt kérdés

Mindennel próbálkozik, ígéretek, sértegetések (nagyon keményen!), fenyegetések, aztán persze kimagyarázások. Ha dolgozom, akkor is küldi a legkülönbözőbb hangvételű SMS-eket, már nem tudok a munkára figyelni, de nem kapcsolhatom ki a telefonom. Megvár, mire hazaérek, vagy idejön, addig kopog, amíg már lassan idegrohamot kapok, és ha nem engedem be, rettenetes sértéseket vág a fejemhez, fenyeget (persze csak viccből, mint mondja..), utána bizonygatja, hogy mennyire szeret.

Egyedül élek, de már a csengők is ki vannak iktatva, a telefonom már csak akkor van bekapcsolva, ha hívást várok.

Tudom, hogy "ki akar fárasztani", mert ezt a feszültséget nem bírom sokáig, már sokszor engedtem végül emiatt, de most már nem vagyok hajlandó. Így viszont addig fogja csinálni, amíg kikészülök idegileg. Ha volt valaki hasonló helyzetben, hogyan oldotta meg?


2009. szept. 13. 20:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelentsd fel zaklatásért, és gyűjtsd a bizonyítékokat.
2009. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem voltam hasonló helyzetben, de engem nem tudna idegesíteni.

Ha téged idegesít, akkor jelentsd fel a rendőrségen zaklatásért és kérj távolságtartásit.

2009. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
sajnos az ijan betegek ellen nem sokat tudsz tenni és a zsaruk sem segitene... max annyit tudok segiteni h ismerek egy elég komoly kigyurt állatot aaki odamenne és kimenne amikor bekopog:D hidd el többet nem keresne felí:D sok ijet oldottunk már meg:D ha szeretnéd akk irj vissza és nézem
2009. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az, amit az előzők javasoltak + számcsere.
2009. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de ő legalább ilyen keménygyerek, nem egyszerű eset..
2009. szept. 13. 21:05
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
ha albérletben laksz, próbálj meg elköltözni. sajnos mást nem tudok javasolni. örülj, hogy nem éltek együtt...
2009. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam. 4 év járásból az utolsó egy év már csak kényszer volt. A szüleimnél laktunk a sráccal. Monogám tipus volt, az a kanapénülős, focimeccses tipus. Mindenbe beletörődött, fiatal létünkre unalmas és öreges volt a kapcsolatunk. Azt mondta már soha nem akar szakitani és örökre szeretni fog. 16 éves voltam amikor elkezdtünk járni. Igaz odáig voltam érte, de nekem hiányzott a szín az életemből, vele viszont sehova nem tudtam menni. Elkezdtem egyedül bulizni. Úgy hogy őt otthonhagytam, az se számitott ha nem aludtam otthon. Azt mondta annyira szeret, h azt is megbocsájtaná, ha megcsalnám. 4 év után megcsaltam. Hát tényleg megbocsájtotta, nem is szólt semmit. Mindennap ott volt nálunk, sehogyse lehetett volna kirobbantani onnan. Anyám már pártolta, mert hogy milyen rendes gyerek, mindig mellettem van stb. sőt idegesitett is a végén a nagy egyetértés köztük. Én szépen lassan ráuntam a srácra, elmúlt a szerelem is. Már szex is alig volt és nekem is elment a kedvem. Megmondtam neki h költözzön el, nem akarom tovább, de nem vette komolyan csak mosolygott. Már elég durván eljártam az utolsó 2-3 hónapban és más is volt mellette, mig rá nem találtam valakire, akibe beleszerettem. Rendszeresen vele lógtam, a pasimnak még mindig nem esett le hogy mivan. Anyám kezdett el balhézni, hogy hogy képzelem h más pasival lógok, és nem tudtam megmagyarázni h már nem akarom a régit. Szörnyű hónapjaim voltak. Mignem felkerekedtem, összepakoltam a cuccaimat és eljöttem a jelenlegi páromhoz, aki egy független önálló ember és egyedül él. A régi csak annyit irt erre smsben hogy azt hitte mi már örökre együtt maradunk. Hát nem kellene ennyire optimistának lenni. Volt egy kis harag anyámmal, de a srác végleg elhúzott szerencsére. Azóta sem láttam. Jelenlegi párommal lassan 2 éve együtt vagyunk, sokat eljárunk együtt és már a babát tervezzük. Erre ez volt a gyógyir. Sokan ferdén néznek rám amiért igy otthagytam szegény srácot. Nem volt más megoldás. Szerencsére nem zaklat. Viszont azóta is miattam szenved, és hallomásbol tudom, hogy nem akar több barátnőt.. Hát ez az én sztorim!
2009. szept. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Le kell szerelni! Ne engedj! A gyengeségnek legkisebb jelét se lássa rajtad, mert az olaj a tűzre! Elhiszem, hogy sajnálod, meg a közös emlékek, stb., de ha a fejedben tudod, hogy szakítanod kell, mert pl. bántott, akkor ne engedj ezeknek a pillanatoknak!

Voltam már hasonló helyzetben. Sajnos meg is vertek, többször, 18 évesen ezt kellett átélnem, csak mert szakítani akartam. Ezt szeretném, ha elkerülnéd, mert a Te exed is úgy tűnik, hajlamos erre.... A szitkozódás pl. erre utal, meg az, hogy nincs büszkesége. Az ilyen sajnos kezet emelhet Rád. Ne engedd be a lakásodba, ne maradj vele kettesben, ha mégy valahova, lehetőleg legyen veled valaki (jó, ha férfi az illető) Szórakozóhelyről ne menj haza egyedül gyalog, mert kifigyelhet és követhet! Inkább ülj taxiba, vagy lehetőleg férfi barátod kísérjen haza.

hatásos az is, ha férfival lát. Beszélj össze egy haveroddal. Érted, az ilyen a tulajdonaként tekint Rád, és akkor ért a szóból ,ha azt látja, hoyg már más "tulajdona" vagy... Habár, kiválthatja belől eazt, hoyg akkor Te egy q... vagy.... Ezek pszichopaták, a hideg kiráz tőlük, ismerem a rohadt fajtájukat!!!!!!!!!! De ha látja, hogy senkid nincs, annál jobban üldözni fog, mert gyengének, védtelennek fog látni. Az is kockázatos, ha nincsenek barátaid - ebből a szempontból a nem mindegy, bár jó, ha férfiak is vannak köztük - még inkább felbátorodik, ha azt látja, hoyg magányos és védtelen vagy.

Nagyon vigyázz magadra! És ha nem hagyja abba a zaklatást, hívd meg magadjhoz egy-két nagydarab barátodat,. akik majd kinyitják neki az ajtót, ha megint jön cirkuszolni........... Sajnos azt kell mondjam, ez hatásosabb a feljelentésnél.

2009. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a részletekbe nem mennék bele, de fizikailag nem bánt, csak szavakkal, és persze csak ha ellentmondok neki. Ha engedek (mint már sokszor) akkor kezes bárány lesz. De most már szeretném végleg lezárni, mert ez így egy beteg kapcsolat, csak nem tudom, meddig fog gyötörni. Most úgy tűnik feladta, de nála sosem lehet tudni.. Egyébként barátaim alig vannak és nem járok sehová. Ha baj lenne, nem hiszem, hogy lenne aki segítsen, de szerencsére eddig "csak" idegileg készített ki. Nem mintha az nem lenne elég..
2009. szept. 14. 20:22
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem adta fel, most próbál kedvesen közelíteni és többször elejtette, hogy feleségül akar venni.. régen nagyon szerettem, de hát könyörgöm, egy ilyen emberrel, aki nem ismeri azt a szót, hogy "NEM", mert ő uralkodni akar a kapcsolatban és a kirohanásaiért kivétel nélkül mindíg engem okol, ugyan hogy lehetne együtt élni?? Úgyhogy most is épp a kikapcsolt telefon az átmeneti megoldás.
2009. szept. 26. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!