Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez jogilag megengedett?

Ez jogilag megengedett?

Figyelt kérdés

A kérdés csak ELMÉLETI!!!

Van egy fiú Varga Péter és a szerelme Tófalvi Melinda. Összeházasodnak. A feleség Varga Melindára változtatja a nevét a férje után, ugye van ilyen. Viszont sajnos az évek múlásával tönkremegy a kapcsolatuk és elválnak. Viszont Melinda nem veszi vissza a lánynevét, marad Varga Melinda. Később találkozik élete nagy szerelmével Puskás Gáborral. Úgy döntenek, hogy összeházasodnak. Melinda azt szeretné, ha ezentúl Puskásné Varga Melindának hívnák.

A kérdés természetesen abszurd, ilyen sztem a világon nincs, de egyébként lehetne??? Hogy egy nő két olyan férfi nevét viselje, akik közül egyik sem az apja?


2013. márc. 20. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az első férj megvonhatja az ex feleségtől a névhasználatot, ha nem teszi, akkor lehet olyan,hog Puskásné Varga M.
2013. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet.
2013. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jogilag lehet.

De szerintem is gáz ha egy nö nem veszi vissza lánykorinevét a válás után.


èn így vettem fel a férjem nevét mint Varga Melinda.

egy ismerösöm volt akinek a nöje a volt férje nevét használta mint pl Varga Péterné már kb 10 éve elváltak, és az ismerösömmel élt élettársként. mindenki azon gondolkodott, hogy a nö miért is viseli még volt férje nevét, mikor már rég elváltak a gyereke meg már 30 évesek voltak.

2013. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3. talán azért, mert rohadt sokba kerül a leánykori név visszavétele. nem tudom mondjuk hogy állt anyagilag az ismerősöd.
2013. márc. 20. 13:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom lehet e.

De Nagyné - Puskásné Varga Melinda szerencsére már nem :)

Amúgy én elhiszem, hogy van ilyen. Én is így vettem fel a volt férjem nevét, mert szerettem volna megszabadulni az apámétól. Váláskor elgondolkodtam rajta mi legyen. Azt mondta nyugodtan tartsam meg a gyerekek miatt úgy is egy család vagyunk, ki lehet ezt fejezni névileg is. De pont azért, hogy mi lesz ha egyszer még férjhez megyek (bár akkor kb. 2%ot adtam rá, hogy én még életemben leszek ilyen "bolond") akkor mi lesz? úgy hogy visszavettem a nevem. Azóta tényleg férjhez mentem, de nem vettem fel a nevét. Szóval a leánykori nevemen futok.

2013. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez azért érdekes kérdés mert úgy tudom csak történelmi neveket nem lehet felvenni, arra születni kell.

Furcsának tartanám, ha a példával élve a Puskásné Kovács Melinda lehetne, de Puskásné Varga Melinda nem, mert a volt férje megtiltotta. És ha történetesen később újra elválik, elveszi Kovácsot s utána tőle is elválik s ő is megtiltja akkor már se Varga se Kovács nem lehet de bármi más igen?

2013. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4

Milyen rohadt sokba kerül? Azért nem egy vagyon! Én is megcsináltattam. Az sem volt kevesebb, hogy felvegyem a volt férjem nevét. Ha arra tudtam pénzt áldozni mert FONTOS volt, akkor most is, ha nekem ez fontos.

2013. márc. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a belügyminisztérium engedélye kell a névváltoztatáshoz és ez alapján elképzelhetőnek tartom mégis hogy ha van egy ilyen tiltó határozat hogy a férj nem engedi akkor ők se engedik...


Szerintem itt nem az a kérdés hogy olcsó e vagy nem hanem hogy jogilag megengedett e. Szerintem ha a férj nem tiltja akkor megengedett. Azt persze nem tudom tilthatja e de elképzelhetőnek tartom mert visszaélésekre adhat lehetőséget.

2013. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hiszen a nő LEÁNYKORI családnevét kapcsolják össze a férj családi nevével... és az Tófalvi... tehát csak Puskásné Tófalvi Melinda lehet, ebben az esetben.

A volt férj pedig csak indokolt esetben kérheti, hogy vegyék el tőle a Varga nevet, és az, hogy elváltak nem elég indok.

2013. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a leanykori nevét meg lehet változtatni. hazassagnal pedig az aktuális leanykori nevet heti alapul. jó kérdés változtathatja e a leanykori nevét a volt férj nevére... elvileg ha nem történelmi akkor igen. mégpedig a.férjtől.függetlenül. a kérdés az inkább a férj ezt tárháza e. mert ha nem tilátja akkor.nincs akadálya. ugyanakkor elképzelhetőnek tartom hogy a belügyminisztérium ezt nem engedélyezi...
2013. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!