Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiállhatatlan, önző családtagg...

Kiállhatatlan, önző családtaggal mi a teendő?

Figyelt kérdés
(Anya)
2013. márc. 20. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Megszoksz vagy megszöksz...
2013. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
AHa ,és ha ast nem lehet?lehet valahogy ezt kezelni?
2013. márc. 20. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Például mikben kiállhatatlan és önző? Könnyebb segíteni, ha konkrétumot írsz.
2013. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pl

Minden alkalmat megragad hogy bántson érzelmileg,sosem áll ki mellettem.Anyagi ügyekben becsap

2013. márc. 20. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a helyzet súlyosságától is függ. Mekkora anyagi átverés történt? Hány éves vagy? Nekem is ilyen az anyám. Részben megértem, ő kezeli a családi pénzét, ő tudja mire kell stb. De az már engem is bosszantott, hogy elvette az összes pénzt, amit a konfirmálásomra kaptam a családtagoktól. Mostmár attól tartok, hogy a ballagásomon is ugyanez lesz. Sokszor dobálózik azzal, hogy ő kell nekem pénzt adjon (19 éves vagyok, végzős), de 3 éve nem kértem ruhára meg egyéb személyes cikkekre pénzt. Csak korrepetálásra meg a bérletemre(ingázok 8 km.t a suliig). Apukámnak sem ad pénzt, ha megszeretne inni egy kávét vagy egy söröcskét a bárban. A tetőpont az volt, mikor elkezdte mondani, hogy igen, mert milyen drága volt a fogtömésem(egy évben max 2x ha kell költsek fogászatra, ő meg a város legjobb fogorvosához jár fogsort rendezgetni stb, stb.) Ja meg mikor megmondtam, hogy a szemüvegembe ideje lenne lencsét cserélni 2 év után. Ja persze, ne láttad volna meg a kifejezést az arcán. Vannak ilyen dolgok. A munkáról meg ne beszéljünk. A tanulás az első nekem. Neki meg az, ha nem megyek a suliba egy nap, hogy tanuljak valamilyen fontosabbra, akkor a kertben munkához állít, dolgozgatunk csak 2 órát, aztán abból lesz 4 talán 6 is hétköznap, mint pl ma. Épp a minap tettem fel egy kérdést én is.És Én is épp erre keresek választ amire te. Talán ne foglalkozz, fel se vedd a beszólásait. Nálunk most kezd kialakulni az, hogy testvérem(fiú,6 éves) anyukám szemefénye, mi pedig összetartunk apukámmal, általában megtudjuk beszélni a dolgokat kiabálás és minden cirkusz nélkül. Már ott tartok, hogy ha szeretnék valamiről beszélni anyuval(köztünk felmerülő problémákat tisztázni) sírva kezdem a mondanivalóm, mert annyira szívre tudok venni mindent. Szeretek tiszta lappal élni, kerülni a konfliktusokat, de ez elkerülhetetlen sajnos. Szerintem nem egyedül vagyunk ezzel. Én úgy érzem a tőlem telhetőt megtettem, segítem/tettem őket. Aztán mostmár kezdek felnőni és talán nem kellene ennyire mélyen érintsen a dolog.
2013. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudod egymásra vagyunk utalva sajnos
2013. márc. 20. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!