Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki nem akar...

Van itt valaki aki nem akar családot az élete során?

Figyelt kérdés

Miért nem akartok?


Minden ítélkezés nélkül fogom olvasni a kommenteket, csak kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakul ki az ilyen gondolat.


2013. márc. 20. 17:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/161 wartburg353s ***** válasza:
86%
A férjem ilyen volt 20 éves korában. Azért nem akart családot, mert a saját családjában, amiben felnőtt, elég durva dolgok voltak, a családtagok becsapták, kihasználták, bántották, beperelték egymást, és ebben néhányan tönkre is mentek idegileg, lelkileg. Ő úgy gondolta, hogy ha az ember kötődik valakihez, az előbb-utóbb úgyis bántani fogja, és az fájni fog, tehát úgy tudja magát legjobban megóvni a fájdalomtól, ha nem kötődik senkihez. Inkább a munkára koncentrál, és magányos lesz. Ez volt a terve. Nem sikerült betartania, mert elég gyorsan egy pár lettünk, aztán néhány év múlva megszületett a kisfiunk.
2013. márc. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/161 anonim ***** válasza:
89%

Én szeretnék, de volt egy ismerősöm, aki irtózik a gondolattól is. Sokat beszélgettem vele erről, így most az ő álláspontját írom le.


28 éves. Rettentő sokáig hajtott rám és ez állt tulajdonképpen kettőnk közé. Én szeretnék gyerekeket, normális családot, stb. Ő inkább az a tipikus filmbeillő drogos pasas, aki csak élni akar kötelezettség nélkül.


Azt hiszem ezek az emberek a felelősségtől és a kötelezettségtől félnek. Egyszerűen nem akarják magukat lekötni soha annyira, hogy az már kényelmetlenséget okozzon. Nem akarnak alkalmazkodni túlzottan. A szóban forgó hapsi egyébként úgy gondolta, hogy ő nem lenne jó apa ás a világ rossz irányba halad, nem akar tehát "egy felesleges embert" még a világra, aki feltehetőleg szenvedne.


Nos, nem osztottam az álláspontját soha, de kezdem megérteni a gondolkodását. És úgy gondolom, hogy inkább ne legyen gyereke valakinek, minthogy rossz szülő legyen, megnyomorítva ezzel egy embert.

2013. márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/161 anonim válasza:
86%

Én "csak" gyerekeket nem akarok.

Nem igazán szeretem őket és ha sikerül elhelyezkednem a szakmámban akkor nem is lenne rájuk időm.

2013. márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/161 anonim ***** válasza:
79%
Nekem meghalt az apám mikor 6 éves voltam, anyámmal nem jó a kapcsolatom, a barátomat szeretem a világon a legjobban. Gyereket nem akarok, csak a párommal leélni az életemet és ennyi. Szabadidőmben utazni, világot látni, haverokkal, barátokkal lenni, védeni az állatokat, a természetet. Más nem férne bele ebbe. :)
2013. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/161 anonim ***** válasza:
85%
Szeretnék gyereket, úgy érzem, jó anya lennék, de a szüleim példájából okulva egy gyerek nagyon nagy felelősséggel és áldozatvállalással jár, én pedig ehhez túl önző vagyok.
2013. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/161 A kérdező kommentje:

Hű, én a 3-4-5-ös válaszokat meg összevonnám. Még fiatal vagyok, de azt hiszem elmondhatom idáig:

-szeretnék gyógyszerészként sikeresen megállni a helyem;

-utazni is szeretnék, sőt ha majd meglesz a lehetőség a világ egy legszebb helyére költözni-hisz ha a Földünkön léteznek békés helyek, miért éjünk egy zsúfolt, koszos tömegben-, természetesen védeni, óvni a környezetet és gyóynövényeket kutatni stb.

-írtózom a gyerekneveléstől, testvérem most 7 éves és olykor alig lehet bírni vele, mi lesz ezután; nem tudnám megtalálni a középutat; el sem tudom képzelni, hogyan tudnám rávezetni a helyes útra.

2013. márc. 20. 18:20
 7/161 anonim ***** válasza:
59%
Család nélkül elképzelhetetlen az életem. Örömével, bajaival mégiscsak jobb, mint egyedül, nyomorult gondolatokkal küszködni. Főleg idősebb korban lehet nagyon keserű dolog, mikor az embernek szaporodnak a korlátai, romlik az egészsége és másra szorul.
2013. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/161 anonim ***** válasza:
76%
Én gyereket nem akarok. És szerencsére találtam is olyan lányt, aki szintén nem. A huszas éveink közepén járunk a párommal és ugyanúgy képzeljük el az életünket. Már régóta együtt vagyunk, az elköteleződéssel nincs gondom, mintha egymásnak teremtettek volna minket, viszont gyerekre egyikünk sem vágyik. Egészen őszinte leszek: sok pénzbe kerül felnevelni egy gyereket, sok energiába, időbe, nincs semmi kedvem erre elfecsérelni az időmet. Sokkal több pénzünk, időnk marad egymásra és az életre, csomó tapasztalatra, barátokra. Sokak számára ez biztos ellenszenvesen hangzik, de csak a kérdésre válaszoltam.
2013. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/161 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó is olyan,mint a legtöbb ember. Azért kell neki gyerek,hogy majd legyen aki pelenkázza öreg korában.
2013. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/161 anonim ***** válasza:
82%
Gyereket nem biztos, hogy akarok. Nem jövök ki jól a gyerekekkel és nem is hiányzik saját.
2013. márc. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!