Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 évesen valóban ekkora bűn...

22 évesen valóban ekkora bűn férjhez menni és családot alapítani?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást, minden szuper, problémamentes a kapcsolatunk az első pillanattól kezdve a párommal és úgy döntöttünk szeretnénk összeházasodni illetve leállni a védekezéssel, mert habár nem görcsölünk rá tudatosan, de ha jönne a baba, nagyon örülnénk neki.


Én tök boldog voltam, azt hittem mindenki örülni fog, erre kb minden második embertől azt hallom, hogy micsoda felelőtlen döntés, biztosan pár éven belül meg el is válunk és hogy minek ilyen fiatalon lekötelezni magunkat illetve majd a sz*ros pelenka mellett sírhatunk aztán hogy jaj, bárcsak a bulizást választottuk volna valamint hogy biztos csak a segély miatt kell a gyerek.

Elég rosszul esik hogy úgy állnak hozzá mint ha egy óriási, égbekiáltó bűnt követnénk el, pedig a párom már 31 éves, fix állása és jövedelme, én is stabil munkahellyel és két éves munkaviszonnyal rendelkezem, szóval nem a segély miatt szülnék..


2013. márc. 21. 15:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs mehetnéked, kinőtted a bulikat, akkor hajrá. A párod elég idős, és szerintem tök jó, ha fiatalon szülsz, mert ha nagyobb lesz a gyerek, még mindig fiatal anyuka leszel. Ja és dolgokat is sokkal könnyebben veszed. Én 30 évesen szültem és a párommal azt beszéltük, hogy kár, hogy nem előbb.
2013. márc. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
29%
31 éves "párod" még tinilányként bukott rád? Gondolom ezért ítélik el sokan...
2013. márc. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 A kérdező kommentje:
31 éves párom 20 éves koromban bukott rám, akkor már rég túl voltam a tinilányos korszakon! ;)
2013. márc. 21. 16:05
 4/84 anonim ***** válasza:
93%
Nem ezek az emberek élik az életedet, ha jól döntesz, nem ők fogják élvezni a gyümölcsét, ha pedig hibázol, nem ők viselik a következményeit. Fogják szépen a kis söprűjüket és söprögessenek a saját házuk táján, lehetőleg csöndben. Kb. ennyi.
2013. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
37%
2 év ismeretség után "családot alapítani" azért elég meredek...
2013. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
81%

Mi 19 évesek voltunk mindketten, mikor összeházasodtunk. Gondolhatod mit kaptunk! :D

Ma 24 évesek vagyunk és igaz még nem 30 év, csak kb 5 év házasság áll mögöttünk, de hisszük és tudjuk, hogy így a jó. Most jön majd a baba. Elhatározás kérdése az egész :)

24/N

2013. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
79%

Irigyek. Nem képesek megérteni, hogy a "éld ki magad" az nem mindenkinél a bulizást jelenti. Ha úgy érzitek, hogy nektek fog menni vágjatok bele! :) Ráadásul a fix jövelemből kifolyólag az anyagiak miatt sem kell azt mondanatok, hogy várjatok még mondjuk 4-5 évet az első babáig! Én megértelek, én is fiatal anyuka szeretnék lenni :))


21/L

2013. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó vagyok, 20 hónap járás és 22 hónap ismeretség után házasodtunk össze ;)
2013. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
70%

Mennyi megkeseredett ember, atya gatya!


Én csak azt tudom Neked tanácsolni, hogy csakis arra alapozz, amit TE érzel, amit TI éreztek.

Van boldog 20 évesen férjhezment és boldogtalan 30 évesen házasodott barátnőm is...


Sem az életkor sem semmi nem biztosíték semmire. Egyedül, a kettőtök, hite, törődése és egymás iránti tisztelete a lényeg...


Mi 16 évesen jöttünk össze a párommal, most vagyunk 23 évesek :D gondolod miket kapunk jobbról, balról, mikor kijelentjük, hogy eljegyzés a nyáron :D

De jól megvagyunk, egy az életfelfogásunk, mindennap megtud nevettetni, együtt lakunk majdnem egy éve, szuperül működünk együtt, boldogok vagyunk. Nem fogunk csak azért szakítani, mert 17 évesen jöttünk össze...



Aztán meg hagyjuk ezeket a szánalmas "éld ki magad", "nem éltél" stb. dumákat. Én éltem köszönöm szépen...igenis nagy baráti társaságunk van. Számomra nem az az élet, hogy több f.szt fogjak mint kilincset...Sőt, szuper volt a középsuli, super volt az egyetem, mindig mellettem volt a párom...



Ne aggódj, ha Ti szeretnétek, csakis rajtatok múlik!


23

2013. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
81%
Ez egy nagy baromság, hogy ha 22 évesen elkötelezed magad, akkor elvált leszel, stb. Mi a garancia arra, ha pl. 30 évesen házasodtok össze, hogy nem váltok el? Én 22 évesen mentem férjhez, férjem 26 éves volt. 23 évesen szültem gyermeket, és azóta is minden rendben. Ráadásul a párod már idősebb, gondolom megfontolt, felelősségteljes ember. Sok boldogságot! :)
2013. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!