Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszamenőleg meddig kérhetik...

Monika B kérdése:

Visszamenőleg meddig kérhetik a ygerektartást?

Figyelt kérdés
Kaptam egy önkéntes bírósági végre hajtótól egy levelet a volt férjem kérésére, hogy 4oo. Ooo ft gyerektartást követel.1 éve volt egy birosági perünk ott midnen nulára lett téve! Levonást kért a béremre olyan jól sikerült, hogy bíróság megállapította, hogy 174 ft al többet vontak le! Ami részemre vissza jár én ezt nem kértem úgy éreztem nem kérem vissza a gyermekemtől! Nos felhívtam az önkéntes bírósági végrehajtót hogy még is magyarázza már meg, hogy 1. mi ez a levél? Mi ez az összeg? Mert nem volt bele írva mire követeleik? 3. vonják minden hónapban a fizetésemből a gyerek tartást! Hebeget habogott! Egyenes választ nem tudodot adni mint kiderült a volt férjemnek egy ismerőse ez a bírósági végrehajtó! Tehát kérdésem? 1. mire kérhet ekkora összegű gyerektartást ha a gyerektartás összege 16. ooo ft ban lett meg határozva! 3. Meddig kérheti vissza menőleg? 4. mit tegyek ha jogtalanak sőt szemtelenségnek tartom ezt. Tisztelettel Mónika!
2013. márc. 21. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg 6 hónapra kérhető, attól amíg beadta a bíróságra a papírokat. Ha egy éve beadta a papírokat akkor egy év plusz 6. hónap.
2013. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a papírt!

Mi van a fejlécben, ki írta alá, és le van-e pecsételve, mi áll a pecséten!

Milyen számú határozatra hivatkozik?

Mi a főcím, ez egy HATÁROZAT?

Milyen adatok vannak a levélen?

Ajánlottan jött, hivatalos levélként, tértivevényes?


A megítélt tartásdíjat meg szoktad fizetni?

2013. márc. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Mónika, továbbra is fontos lenne ezekre a válasz:


Nézd meg a papírt!

Mi van a fejlécben, ki írta alá, és le van-e pecsételve, mi áll a pecséten!

Mi a főcím, ez egy HATÁROZAT?

2013. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok a fejlécen önkéntes bírósági végrehajtó illetve alatta csak annyi hogy 2oo7-es birosagi iteletre hvatkozas számmal!és hogy a felperes kérésére 4oo.ooo ft összeget fizesek ki!

pecsét vegrehajtóé de semmi hogy mire vonna le egy szedet vedet hasamra ütött összegel! LÉTEZIK EZ A önkéntes bírósági végre hajtó utánna néztem!de hebeget habohgott:(

tehát az összeget nem értem miért ennyi ?illetve azt nem értem ,hogy ha minden hónapban vonják a fizetésemből akkor ez hogy jön össze?hova tudok fordulni? hogy ezt kivizsgálják?

2013. márc. 22. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:

"önkéntes bírósági végrehajtó illetve alatta csak annyi hogy 2oo7-es birosagi iteletre hvatkozas számmal!és hogy a felperes kérésére 4oo.ooo ft összeget fizesek ki!

pecsét vegrehajtóé de "


Szia, akkor ez hazugság!

Menj azonnal a rendőrségre és mesélj el nekik mindent, tégy feljelentést!

Hívd fel a bíróságot is - Pesti Központi Kerületi Bírósághoz tartozol? Mondom a telefonszámot, ha oda tartozol!

2013. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Szerintem ilyen nincs a világon, hogy ÖNKÉNTES bírósági végrehajtó.

2. Szerintem bírósági pecsét kéne rajta legyen, magyar címerrel.

3. Kéne legyen a gyermektartás elmaradásáról szóló határozat, aminek valamikor ideinek vagy tavalyinak kéne lennie, és arra kéne hivatkozzon a behajtó.

4. Őket lepattinthatod avval, hogy Te fizettél és ezt igazolni tudod. ÉS avval is lepattinthatod, hogy őrá tolod a bizonyítási kötelezettséget: bizonyítsa ő, hogy nem fizettél.

5. De ettől még szerintem - mondom, nem látom a papírokat, meg nem vagyok benne, de így tippre - csalni és fenyegetni kezdtek, tehát jelentened kéne mint bűncselekményt.

2013. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!