Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mérges vagyok a kialakult...

Mérges vagyok a kialakult helyzet miatt, de nem tudom jogos. E az érzés?

Figyelt kérdés

Az egész egy éve kezdődött mikor a férjemet "kirúgták " a munkahelyéről(igazából rá is játszott mert a főnökkel eléggé nem értettek egyet, rivalizáltak kinek van igaza bizonyos dolgokban,igazán megutálták egymást)...egy állást talált ami messze volt a lakhelyünktől és így albérletbe költöztünk....2 nagyon kicsi gyerekkel, full egyedül estig, rokonok messze, barátok sehol, ismerkedni nem lehet,anyagilag szarul(két lakást tartottunk fent,minden hónapban csak ment a pénz)éltünk/tengődtünk...

most sikerült eladni a lakást és így lehetőségünk nyílik építkezni (ez sem 2 perc) és én utálok már ott élni ahol élünk....a fő gond hogy az alattunk élő néni elég fontoskodó és állandóan szól a gyerekek miatt ( lehet hogy van hangoskodás de próbáljuk kordába tartani, átlagos 2 gyerekes család vagyunk nem a sátán fiai hogy állandóan szóljon nekünk valamiért...ráadásul meyünk le tök normálisan a lépcsőházba és csak kint terem, meg mindenhol ott van...borzalom...)a többi lakó is enyhén szólva neveletlen (nem köszönenk) de ez a legkevesebb, ez nem is érdekelne..

Ma este pont emiatt veszünk össze a férjemmel.......

szóval nekem görcsbe van már a gyomrom az itt létből, ameddig építkezünk addig is szeretnék már az elmúlt egy év nehézségi után kicsit nyugodtabb, békésebb helyen élni,tényleg utálok itt lenni, teljesen lelomboz, olyan vagyok már itt mint a partra vetett hal, egyáltalán nem találom a helyem.......

férjem mondta hogy óóó! hát akkor sokat fogunk bukni, bírjuk ki...(amit buknánk max 2 havi kaució az új helyen ahová költöznénk, innét vissza kapnánk mert már letelt az egy év......mondjuk kicsit kifestenénk magunk után, az olyan 20 ezerből meg van)...

Ez közel sem akkora összeg amit amiatt buktunk mert elsiette a dolgokat az előző munkahelyén, ráért volna kekeckedni a főnökkel amikor már lett volna állása....

ráadásul ha az előző lakhelyünkön maradunk már rengeteg pénzt megspórolhattunk, szóval elenyésző amit buknánk a költözéssel ehhez képes, ő mégis ezen kattog, holott amikor neki nem volt jó ő nem nézte az anyagi következményeket csak fejest ugrott....most hogy nekem nem jó akkor persze várjunk....


nem tudom mennyire jött le mi a problémám ? és hogy szerintetek érthető-e ha már türelmetlen vagyok ?


2013. márc. 22. 22:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja és mint anyagi teher megszabadultunk most márciustól a kocsi törlesztő részletétől (havi 80 ezer ft) illetve a másik lakás fizetni valóitól, (ez téli időbe kb 80 ezer ft)
2013. márc. 22. 22:21
 2/13 A kérdező kommentje:
amúgy a legjobban az bánt hogy én akkor mellette voltam 100% ig, támogattam, de úgy érzem most hogy nekem lenne szükségem megértésre, támogatásra nem kapom ezt vissza...
2013. márc. 22. 22:23
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Döntetlen lett a kib.szott meccs!!!!
2013. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Már ne is haragudj,nem bántani akarlak,de csodálkozol azon,hogy fogy a pénzetek?Ahhoz,hogy spórolni/takarékoskodni tudjatok,kell egy rendszer.Ami nálatok,ha jól látom nincsen.Szórjátok a pénzt,ilyen lakásra,olyan lakásra,építkezés stb. Ahhoz,hogy ne csak a te szavaiddal élve hónapról hónapra tengődnötök kelljen,kéne valamit kezdeni magatokkal.Bezséljétek meg a férjeddel,hogy hogy tudtok spórolni,lakás terén mi a legjobb mindkettőtök számára.És igen,úgy megy el a pénz,hogy "mert az csak annyi lenne".Nem mérgesnek kell lenni,hanem cselekedni.
2013. márc. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3%
Váljatok el. Mert már kb. az első gyerek megszületése óta nincs bátorságotok ehhez a kapcsolathoz.
2013. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
kicsikét sárkány vagy...
2013. márc. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Nekem átjött, hogy mi a baj. Talán nem is az bánt a legjobban, hogy most továbbra is ott kell lakni, hanem hogy úgy érzed, a férjed nem érzi át, nem érti meg, hogy neked mennyire rossz itt lakni. Végülis tényleg kibírod, elég erős vagy ehhez, de az együttérzése nagyon hiányzik (legalábbis sokkal jobban, mint az új albérlet).


Nem tudom, hogy jól látom-e a helyzetet, de talán igen, mert ez nagyon gyakori probléma. Ha tényleg erről van szó, akkor egyrészt tudnod kell, hogy a férjed nem azért nem érez együtt veled, mert ő nem tartja fontosnak a te problémáidat, hanem mert belőle alapból hiányzik ez a képesség (vagy legalábbis nagyon fejletlen). Másrészt nem tudja, hogy neked az együttérzés önmagában is fontos, akkor is, ha változtatni (gyakorlati dolgokban, pl. költözni) nem lehet.


De szerencsére ezt meg tudják tanulni a férfiak. Ehhez egyrészt meg kell velük értetni, hogy neked ez tényleg fontos, másrészt el kell nekik magyarázni néhány módszert, hogy hogyan fejezzék ki az együttérzésüket: mit mondjanak, mit tegyenek.


Ez az egyik dolog. A másik az, hogy persze, teljesen jogosan vagy mérges. Érthető, ha türelmetlen vagy.


Viszont ehhez még egy dolgot figyelembe kell venned. A különböző emberek különböző személyiségek. Ki ilyen, ki olyan. Mindenkinek vannak hibái: van, aki az indulatait nem tudja kontrollálni és emiatt kirúgják (gondolok itt a férjedre), más embereknek pedig más hibái vannak. Nekem például az a hibám, hogy gyakran figyelmetlen vagyok, egyszerű dolgokat is benézek. Hiába próbálok figyelni, nem megy. Átnézem háromszor, de ottmarad a hiba. Viszont az indulataimmal nincs gond. Lehet, hogy a férjed meg épp abban jó, amiben én nem. (Azért magammal példálózom, mert azt nem tudom, hogy neked milyen hibáid vannak.)


Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy az emberek hibáit nem érdemes összehasonlítani. Nincs értelme azzal érvelni, hogy ha a férjem kirúgatta magát indulatból a munkahelyéről úgy, hogy az anyagi következményekre fittyet hányt, akkor nekem is jogom van elengedni az indulataimat és követelni valamit, ami anyagilag szintén nem lenne célszerű. Attól még, hogy a férjemnek az indulatosság a hibája, nem szabad nekem is ebbe a hibába esnem azon az alapon, hogy amit neki lehet, azt nekem is. (És ugyanígy fordítva: neki sem szabad az én hibámra hivatkozni, ha pl. x pénzt vesztettünk pár hónapja, mert én elnéztem egy számlát, ha most meg ő volt lustaságból figyelmetlen.)

2013. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ne veszekedj a ferjeddel, mert az irasodból úgy tünik , hogy ö is nagyon kivan idegileg, végül verekedni fogtok es megutaljatok egymast.

Most jobb kivárni amig a ferjed is magától rájön dolgokra!

Esetleg mikor jókedvü jönni egy ket ötlettel...

Most tevödik próbara ez a házasság, vigyazat

2013. márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

Tökéletesen érthető, ha türelmetlen vagy, csak nem visz előre.

A rossz helyen lakás, rossz szomszéd borzasztóan sokat ki tud venni az emberből, ezt kellene elmondanod a férjednek:

hogy te boldogtalan, feszült, ingerlékeny vagy itt, és ez rosszat tesz rajtad keresztül az egész családnak (és itt lényegtelen, hogy tényleg hülyék-e a szomszédok, vagy hogy a férjed nem lát problémát az itt lakással, a te érzéseiden más véleménye sajnos nem segít).

-te mellette álltál (és itt nem elkezdeni hibáztatni, nem veszekedni akarsz), ezért szeretnéd, ha most ő is figyelne rád, és segítene neked, hogy ne érezd ilyen szarul magad.

Ha itt megvan a megegyezés, majd akkor jöhet a többi probléma megoldása, mint legolcsóbb festés, költözés, vagy bármi más amiben megegyeztek. Remélhetőleg egyetértésben, egymást támogatva – én szurkolok.

2013. márc. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért szerintem nem állnátok olyan szarul anyagilag, (80 a kocsirészlet és 80 volt a másik lakás, és akkor még ott a napi megélhetés...)csak nem tudtok gazdálkodni, nem tudjátok jól beosztani. Más 160ezerből él,családostól...

Így nem lehet élni a mai világban, hogy hopp, gondolok egyet, elmegyek a lakásomból albérletbe, meg hát ez az építkezés...szerintem ti nem tudjátok, mire vállalkoztok...

2013. márc. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!