Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit takar az hogy eseti...

Kalobela kérdése:

Mit takar az hogy eseti gondnokot neveztek ki a fiam mellé, és egyidejűleg korlátozzák törvényes képviseleti jogaimat? és milyen költségekkel fog ez nekem fájni?

Figyelt kérdés
örökbefogadott fiamat egyedül nevelem, elváltam és az ex fel akarja bontatni az örökbefogadást hogy ne kelljen fizetnie gyerektartást.

2013. márc. 26. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A választ sajnos nem tudom.



Viszont nem tudok szó nélkül elmenni emellet, ha édesgyereketek lenne, akkor is meggondolná magát?

Nem vagyok erőszakos alkat, de az ilyen embert jól megráznám szívem szerint...


Ezt felbontják ilyen okok miatt?


Emiatt neveztek ki " eseti gondnokot"?


ennyit találtam:


"Az eseti gondnokot tevékenységéért munkadíj illeti meg, amelynek mértékét a gyámhatóság az eseti gondnok munkateljesítményének figyelembe vételével állapítja meg. A munkadíj összegét a gyámhatóság az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének százszorosát meghaladó vagyonnal rendelkező gyermek vagy gondnokolt vagyonának terhére állapítja meg, feltéve, hogy ezzel megélhetését nem veszélyezteti. Ennek hiányában a díj megfizetése a gyámhatóság székhelye szerint illetékes önkormányzat feladata.

"

2013. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadás nem felbontható.

Az eseti gondok pedig a bíróságon képviseli a gyerek jogait gondolom azért kell mert az örökbefogadás még papiron nincs elintézve és ha a párod visszalép te egyedülállóként nem is fogadhatsz örökbe.

2013. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmibe nem kerul. Azert kell, hogy mindenkeppen a gyermek jogai ervenyesuljenek.
2013. márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ilyen szituban ez természetes - örökbefogadás felbontását célzó eljárásban az örökbefogadó nem képviselheti az ebben ellenérdekelt fél gyermeket - és valszeg ez semmibe nem fog fájni, az állam fizeti. Egyébként minden olyan esetben ez az ügymenet, amikor a szülők (valamelyike) és a gyerek közt van az érdekellentét.
2013. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 - de. Az más kérdés, hogy ebben a szituban 99,99% nem fogják, mert általánosságban csak akkor felbontható, ha az nem ellentétes a kiskorú érdekeivel. Ha mondjuk azért kellene felbontani, mert ezáltal örökölhetne meg a kiskorú egy nagy vagyont - tehát a kiskorú érdekében állna - hidd el, seperc alatt felbontanák:)
2013. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!