Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles ideadni a férjem a...

Köteles ideadni a férjem a gyerekeket akkor is ha eddig nem fizettem gyt-t? (most már igen) Van esélyem (majd egyszer) közös felügyeletre?

Figyelt kérdés

Nem vádakat akarok hallani. Sok mindent elrontottam ez van. Külföldön éltem 1,5 évet, közben elváltunk, a gyerekek az apjuknál maradtak. 1 hónapja jöttem haza, de nem akarja ideadni a gyerekeket, azt mondja nem akarnak jönni (de hogyan győzhetném meg őket, hogy sajnálom hogy eddig máshol éltem, ha nem találkozhatok velük???) Azt mondja ne zaklassam őket, mert különben feljelent, hogy nem fizettem gyt-t. Én csak szeretném helyrehozni a hibáimat. Egy második esély azért járna, még ha tényleg hülye voltam is.

Kéthetente köteles biztosítani a láthatást? Hogyan adjam oda a pénzt neki, ha nem veszi el?

Később változhat a gyerekelhelyezés.

Amúgy még kicsik a gyerekek 10 és 9 évesek, nem tudom van e beleszólásuk egyáltalán.



2013. márc. 28. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A láthatásra JOGOD van, az apának meg KÖTELESSÉGE ezt biztositani.


A gyerektartásra a gyerekeknek van JOGA, és neked KÖTELESSÉGED ezt fizetni.


A gyerektartás és a láthatás nincs összefüggésben egymással.


Ha a gyerekek nem akarnak hozzád menni - amit azért meg lehet részükröl érteni - akkor a gyámhatóság felfüggesztheti a láthatási kötelezettséget, ettöl függetlenül neked továbbra is kell fizetned a gyerektartást.

2013. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De ők eldönthetik ennyi idősen, hogy nem akarnak hozzám jönni. Én megértem, hogy haragszanak, tudom, hogy én hibáztam. De szeretném helyrehozni. Ez viszont csak úgy megy, ha találkozunk, és látják egy idő után hogy megbízhatnak bennem. Ha nem kapok esélyt erre, akkor nem tudok mit tenni.

A pénzt pedig szeretném fizetni ezután.

2013. márc. 28. 17:29
 3/16 anonim ***** válasza:

Én azt tudom tanácsolni, ha tényleg komolyan gondolod, keress fel egy ügyvédet. Mindenkinek jár egy második esély, több nem...


Sok sikert.

2013. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, Mindenkinek jár egy második esély, ez teljesen igaz. De gondoljunk már bele egy kicsit szegény gyerekek helyzetébe is. A kérdező azt mondja, hogy másfél évet élt külföldön, tehát akkor voltak a gyerekek olyan 8-9 évesek. Én úgy vélem, hogy bármennyire is rohanó világot élünk, Ők még gyerekeknek számítanak ebben a korban, nem tinédzsereknek akik valahol megértik azt, hogy az Édesanyjuknak külföldön "kell" élnie egy ideig. (Mondjuk azt is jó lenne tudni, hogy mi volt az oka annak, hogy külföldre mentél kedves kérdező, mert ha dolgozni mentél ez esetleg enyhítő körülmény lehet.)


Ez egy gyereknek egy törés az életében, hogy az anyja egyik napról a másikra lelép. Ilyen korú gyerekeknek meg lehet már magyarázni, hogy miért tetted és kérheted, hogy adjanak második esélyt nekik, de szerintem nem várhatod el, hogy rögtön a nyakadba boruljanak. Gondolj csak bele, ha nem akarnak látni, hogyan élhették meg, hogy leléptél? Nem akarok látatlanban ítélkezni, de úgy vélem egy anya soha, semmilyen körülmények között nem léphet le csak úgy a gyermekei mellől ha már egyszer vállalta őket. (Kivételnek tartom ez alól ha munkavégzés miatt hagyja itthon őket, mert mondjuk a megélhetésük függ tőle!)


Sajnálom igazából ezt az egész helyzetet, de leginkább a gyerekek szemszögéből nézve...

2013. márc. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem várom, hogy a nyakamba boruljanak, csak lassan szeretnék a bizalmukba férkőzni. Az hogy miért mentem el mindegy, olyan nagy mentségem nincs rá, nem is akarok kifogásokat kreálni, megtettem, vissza nem tudom csinálni.

Nem tudom,hogy vonjak e bele ügyvédet/bíróságot, nem akarom még jobban magam ellene fordítani a voltférjemet. Csak arra voltam kíváncsi, hogy van e alapja annak amit mond, vagy megpróbálhatom meggyőzni - azzal hogy a bíróság engedélyezné - hogy láthassam a gyerekeket. Kicsit segítsen. Tudom, hogy nem a feladata, meg nem is várhatom el tőle, de jól jönne ha támogatna (akármilyen irreális kérés)

2013. márc. 28. 18:05
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg inkább a voltférjedet megpuhítani.

Nálunk az apámnak volt egy ilyen "kilengése", amikor konkrétan 2 év alatt 3szor láttuk. Nagyon haragudtunk rá, de már úgy-ahogy helyrejött a kapcsolatunk. Ne akard átverni őket, azzal, hogy nem tudtál jönni stb, ne védd magam, mert a gyerekek nem hülyék.

Édesanyám sosem szidta előttünk, ez azért segített. Tehát a volt férjeden át próbálkozz, szerintem ne perelgesd, inkább győzd meg, hogy a gyerekeknek is szüksége van rád. Lehet nem a jövőhéten, de ha látja hogy megbízhat benned, akkor ad majd egy esélyt. Mert gondolom ő sem akarja még egyszer hagyni hogy összetörd a gyerekek szívét, ez áll a háttérben

2013. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha történt gyerekelhelyezés, akkor a láthatást, és a gyerektartást is meg kellett hogy állapítsa a bíróság, ennek értelmében köteles vagy fizetni, az apuka pedig köteles biztosítani neked a láthatást.
2013. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Neked volt egy kérdésed, hogy üt vág, hisztizik a tízévesed ha veled van?? Ha igen, hát elég egyértelmű hogy nem akarnak látni még. Hagyd lecsillapodni őket, adj időt és fizesd a tartást. Jobbat nem tudok, de ne zavard össze még jobban szegényeket. Ha lenyugszanak mennek majd. Ha nem te kérdésed volt, bocs az offért.
2013. márc. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem az én kérdésem volt, azóta nem is láttam őket.
2013. márc. 28. 21:56
 10/16 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam hogy először vele kellene tisztázni a dolgokat, de még most ő sem igazán akar velem tárgyalni. Nem tudom hogy erőltessem e, vagy várjak. De hiányoznak a fiúk, viszont nem tudom hogy érnék e el valamit ha rájuk kényszerítem magam. Ha viszont nem találkozunk akkor nem tudjuk elsimítani. Szóval kicsit tanácstalan vagyok
2013. márc. 28. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!